Написание контрольных, курсовых, дипломных работ, выполнение задач, тестов, бизнес-планов
  • Не нашли работу?
    Заказать в 1 клик:  /contactus
  •  

Аграрне право

Заказ 28172 (200 грн.) задачі 03.07.2018 18:44

1. Фермер Б. на орендованій ріллі займався власною господарською діяльністю – вирощуванням зернових сільськогосподарських культур. Договір оренди земельної ділянки укладено із власником у січні 2005 р. строком на 5 років. У грудні 2009 р. фермер Б. уклав новий договір оренди цієї земельної ділянки із власником, який починав діяти після закінчення строку попереднього договору.

Після укладення договору фермер Б. звернувся до відповідних суб’єктів для його реєстрації. Навесні він розпочав роботи, у результаті яких земельна ділянка була засіяна сільськогосподарськими культурами. Зареєстровано договір оренди у квітні 2010 року.

Втім, у січні 2010 р. власник земельної ділянки вмер. Спадкоємці набули право власності та, дізнавшись про те, що ділянка засіяна, звернулися до суду із позовом про усунення перешкод у реалізації права власності. Свій позов вони мотивували тим, що попередній договір оренди вже закінчив свою дію, а новий почав діяти вже після смерті спадкодавця.

Яке рішення має прийняти суд? Чи підлягає позов задоволенню?

Які органи здійснюють державну реєстрацію договорів оренди земельної ділянки? Чи є така реєстрація обов’язковою? З якого моменту договір оренди земельної ділянки вважається укладеним?

Визначте правовий режим земель сільськогосподарського призначення.

 2. Мешканець м. Харківа В. на подвір’ї власного будинку, розташованого в районі малоповерхової забудови, організував розбирання на запчастини автомобілів та здійснення ремонту автомобілів інших осіб. На присадибній земельній ділянці ним зведені господарські споруди для зберігання частин автомобілів. Також на цій ділянці він тимчасово зберігав частини кузовів розібраних автомобілів для подальшої утилізації.

Дільничий міліції, реагуючи на скарги сусідів, здійснив огляд земельної ділянки В., склав адміністративний протокол за порушення громадського порядку та нецільове використання земельної ділянки, притягнув В. до відповідальності, зобов’язавши його привести земельну ділянку у стан, придатний до подальшого її використання за цільовим призначенням.

В. оскаржив дії дільничого у суді.

Вирішіть справу.

Визначте правовий режим присадибної земельної ділянки. Які порушення земельного законодавства містяться в діях осіб у завданні?

 3. Громадянин К. звернувся до органів місцевого самоврядування із заявою про надання йому безоплатно у власність земельної ділянки для будівництва житлового будинку. Міська рада надала дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Після цього К. розпочав будівництво житлового будинку на ній. Через рік, коли будівництво було закінчено, К. звернувся до БТІ із вимогою зареєструвати право власності на житловий будинок, проте отримав відмову.

Дайте характеристику діям осіб.

Визначте підстави та порядок виникнення права приватної власності на земельну ділянку для фізичних осіб. З’ясуйте порядок забудови земельної ділянки.