Написание контрольных, курсовых, дипломных работ, выполнение задач, тестов, бизнес-планов
Главная \ Интересная информация

Интересная информация

Національний банк України підтримує досягнення компромісу щодо врегулювання питання іпотечних кредитів в іноземній валюті 08.07.2014 11:04

3 липня Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Закону про реструктуризацію кредитних зобов’язань з іноземної валюти в гривню (реєстраційний номер 4185а-2 від 01.07.2014).

 

Цьому передували тривалі консультації представників банківської спільноти, громадськості та законодавчих кіл, в результаті яких вдалося знайти компромісні рішення щодо розв’язання проблем позичальників банків, які мають непогашені іпотечні кредити в іноземний валюті.

 

“Положення, що лягли в основу вищезазначеного законопроекту, загалом відповідають принципам соціальної відповідальності держави та бізнесу, верховенства права та справедливого захисту споживачів фінансових послуг”, – зазначила Голова Національного банку Валерія Гонтарева.

 

Зокрема, йдеться про перерахування несплачених зобов’язань за кредитом в гривню за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим на дату проведення реструктуризації та встановлення плати за користування кредитом після перерахування і до кінця дії договору зі змінами у розмірі фіксованої процентної ставки, яка діяла за кредитом до моменту реструктуризації. Розмір щомісячного платежу за реструктуризованими зобов’язаннями не має перевищувати розміру місячного платежу за таким кредитом до його реструктуризації, перерахованим в гривню за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим станом на 01.01.2014.

 

Законопроектом також передбачається погашення зобов’язань за кредитом в іноземній валюті, забезпеченим іпотекою за рахунок передачі позичальником предмета іпотеки держателю (банку). Така передача є підставою для припинення зобов’язань за кредитом, у тому числі якщо вартість предмета іпотеки є недостатньою для повного задоволення зобов’язань.

 

“Не слід забувати про непросту фінансову і економічну ситуацію, що наразі склалася у країні. Пропонований вищезазначеним законопроектом механізм розподіляє фінансову відповідальність між державою (шляхом внесення змін до Податкового кодексу України), банками та фізичними особами-позичальниками, що, на думку регулятора, є компромісним варіантом”, – зазначила Голова Національного банку України.