|
АНАЛІЗ МАТЕРІАЛЬНИХ ПОТОКІВДата публикации: 11.07.2017 11:38
Аналіз матеріальних потоків (АМП) – звіт, який показує інформацію про залишки на початок і кінець періоду і оборотах товарно-матеріальних цінностей на складах (складських рахунках) компанії за встановлений період. Для отримання звіту АМП Користувачеві необхідно натиснути на відповідний пункт меню «Аналіз матеріальних потоків» в розділі «Бухгалтерія» Меню додатка, встановити параметри звіту і натиснути кнопку «Старт» – результати звіту будуть виведені в табличну область.
Для зміни параметрів відображення звіту Користувачеві необхідно натиснути кнопку «Скидання» – поточний звіт буде закрито, і Користувачеві буде знову виведена панель установки параметрів звіту. Для поновлення звіту з поточними параметрами, наприклад, після проведення документа Користувачеві необхідно натиснути кнопку «Оновити» – звіт буде оновлено з використанням раніше встановлених параметрів і урахуванням нових введених в систему даних. Інтерфейс АМП дозволяє відкрити додаткову інформацію про аналізовані рахунках у вигляді звітів і форм: «Оборот ТМЦ», «Перегляд інформації про ТМЦ», «Рух ТМЦ». Відкриття цих звітів і форм для виділеної в таблиці АМП номенклатури можливо натисканням кнопок у панелі інструментів АМП. Також в панелі інструментів АМП розташовується кнопка, натискання якої дозволяє експортувати поточний звіт в Excel-файл. Також можливе послідовне відкриття звітів про ТМЦ при подвійному натисканні на рядок у таблиці. Таким чином, аналізуючи рух ТМЦ, через звіти в підсумку можна перейти в документи-ініціатори проводок.
Таблиця АМП складається із стовпців, в яких можлива сортування: • Код ТМЦ – код номенклатури згідно з довідником ТМЦ; • Найменування ТМЦ – повна назва номенклатури згідно з довідником ТМЦ; • Одиниця Виміру – одиниця виміру, яка у системі для поточної товарно-матеріальних цінностей; • Залишок початковий – залишок ТМЦ на складах компанії на початок звітного періоду; • Прихід – прихід ТМЦ в установленому періоді; • Витрата – видаток ТМЦ в установленому періоді; • Залишок кінцевий початковий – залишок ТМЦ на складах компанії на кінець звітного періоду. 8.1. Параметри АМП Установка параметрів АМП дозволяє налаштувати відображення звіту, що відповідає поточним потребам Користувача. АМП може будуватися із застосуванням таких параметрів: • Дата з ... по ... – установка періоду для звіту; гнучка установка періоду можлива також з використанням форми, яка відкривається натискання кнопки «Період» панелі інструментів АМП.
Група ТМЦ – вибір з ієрархічного переліку (відповідного ієрархії довідника ТМЦ) групи номенклатури не будь конкретної цінності. • Об'єкт зберігання – вибір з переліку одне з використовуваних в обліку компанії місце зберігання лили розташування ТМЦ: склад або матеріально відповідальна особа. • Одиниця Виміри – вибір типу режиму відображення облікових даних номенклатури: кількісне, вартісне, або обидва режими. 8.2. Оборот ТМЦ Звіт «Оборот ТМЦ» «відображає статистику зміни залишків ТМЦ на складах протягом встановленого періоду. Звіт відкривається і будується автоматично при натисканні кнопки «Оборот ТМЦ» в панелі інструментів АМП при виділеному рядку номенклатури. У параметрах звіту встановлено незмінний фільтр по номенклатурі, а також застосовується використовуваний за умовчанням режим відображення звіту по вартості та кількості ТМЦ (значення «Кількість і вартість» в полі «Одиниці виміру»). Користувач може змінити період звіту і тип режиму відображення (одиниці виміру) після натискання кнопки «Скидання». Також Користувач може встановити фільтр по складських рахунках (об'єктах зберігання) - ввести маску складських рахунків для відображення (виконується пошук за номерами рахунків, що містять набір введених в поле цифр, з урахуванням роздільників порядків рахунків – знака «точка»). Після зміни параметрів Користувачеві необхідно натиснути кнопку «Старт».
Внизу таблиці звіту відображається рядок підсумкових даних. Звіт можна експортувати Excel-файл для збереження в локальній папці, скориставшись кнопкою «Експорт». 8.3. Перегляд інформації про ТМЦ Вікно «Перегляд інформації про ТМЦ» відображає інформацію про номенклатурі, т. Е. Картку ТМЦ довідника. Вікно відкривається при натисканні кнопки «ТМЦ» в панелі інструментів АМП при виділеному рядку номенклатури.
8.4. Рух ТМЦ Звіт «Рух ТМЦ» є окремим випадком Журналу позабалансових проводок (докладніше в розділі Журнал позабалансових проводок довідки системи) і відображає перелік складських проводок обраного ТМЦ за звітний період. Звіт відкривається при натисканні кнопки «Рух ТМЦ» в панелі інструментів АМП при виділеному рядку номенклатури, або в панелі інструментів звіту «Оборот ТМЦ» – в цьому випадку для побудови переліку проводок буде застосований фільтр по об'єкту зберігання (фільтр можна змінити). У параметрах відображення журналу Користувач може змінити період відображення журналу, змінити фільтр по об'єкту зберігання, виконати контекстний пошук по записах журналу, а також відкрити документ, який ініціював проводки, натиснувши на кнопку «Документ» при виділеній в журналі рядку, або при двократному натисканні на рядок .
Практичне завдання: АМП та звіти Мета: навчитися працювати з ОСБ та супутніми звітами за результатами введення початкових залишків.
1. Для формування відомості Аналіз матеріальних потоків необхідно відкрити модуль в меню «Бухгалтерія», встановити період звіту (поточний місяць) і натиснути кнопку «Старт». 2. Виконати експорт відомості в Excel натисканням кнопки «Експорт». 3. Відкрити картку ТМЦ натисканням кнопки «ТМЦ» в панелі інструментів при виділеному рядку рахунки «104002 Ноутбук» у відомості. Ознайомитися з формою і закрити її. 4. Відкрити звіт «Оборот ТМЦ» двократне натисканням миші по виділеному рядку. 5. У панелі інструментів звіту «Оборот ТМЦ» натиснути кнопку «Рух ТМЦ» для відкриття однойменного звіту. 6. У «Русі ТМЦ» виділити рядок про документ і відкрити документ двократне натисканням кнопки миші або натисканням кнопки «Документ» в панелі інструментів. |