|
ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА БІЗНЕСУДата публикации: 24.09.2019 15:23
Перелік типових задач з курсу “Економічна безпека бізнесу”
Завдання 1. На основі вихідних показників, наведених в таблиці, необхідно визначити рівень техніко-технологічної безпеки підприємства ТОВ «Бінарія», зробити висновок щодо його зміни за 3 останні роки і обґрунтувати шляхи підвищення. Таблиця Показники для визначення рівня техніко-технологічної безпеки підприємства ТОВ «Бінарія»
Завдання 2. На основі вихідних показників, наведених в таблиці, визначити рівень інтелектуальної безпеки ТОВ «Старт», зробити висновок щодо його зміни за 3 останні роки і обґрунтувати шляхи підвищення. Таблиця Показники для визначення рівня інтелектуальної безпеки ТОВ «Старт»
Завдання 3. Ви займаєте посаду менеджера відділу стратегічних досліджень підприємства «Альфа», яке займається виробництвом чаю. Використовуючи матрицю Бостонської консалтингової групи (БКГ) і дані про портфель підприємства, наведених в таблиці, необхідно:
Таблиця Характеристика портфеля пропозицій підприємства
Завдання 4. На основі методики багатовекторного оцінювання рівня економічної безпеки бізнесу необхідно діагностувати рівень надійності контрагента ТОВ «Скаляр», використовуючи дані, наведені в таблиці. Ситуаційна діагностика економічного контрагента ТОВ «Скаляр»
Завдання 5. За розрахунками фахівців підприємства ТОВ «Інформ», для прийняття раціональних рішень з метою управління підприємством необхідно інформації обсягом 15200 Гб за рік. За приблизними підрахунками, загальний обсяг інформації, яка циркулює на підприємстві ПП «Стандарт» складає 14500 Гб, з якої 20 % є нерелевантною інформацією. Зовнішні експерти, проаналізувавши інформаційні потоки на підприємстві, встановили, що коефіцієнт суперечливості інформації, яка використовується його менеджерами при прийнятті рішень, складає 0,85. Визначити рівень інформаційної безпеки підприємства.
Завдання 6. Використовуючи інтегральний індикаторний підхід необхідно визначити рівень фінансової безпеки ПП «Штерн» на основі даних, наведених в таблиці. Таблиця Показники для визначення рівня фінансової безпеки підприємства
Завдання 7. На основі даних господарської діяльності підприємств, наведених в таблиці, необхідно спрогнозувати за допомогою моделі Е. Альтмана ймовірність банкрутства підприємств, та проаналізувати можливі шляхи уникнення банкрутства. Таблиця Окремі показники господарської діяльності підприємств за 2017р.
Завдання 8. На основі даних господарської діяльності ПАТ "Веселка", наведених в таблиці, необхідно спрогнозувати за допомогою чотирьохфакторної моделі фінансової неспроможності (Р. Таффлер, Г.Тишоу) ймовірність банкрутства підприємства. Таблиця Окремі показники господарської діяльності ПАТ "Веселка"
Завдання 9. Оцінити рівень платоспроможності та фінансової стійкості ПАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» в динаміці за наведеними даними. Прокоментувати ідентифіковану динаміку. Таблиця Вихідні дані для розв’язку задачі*
*Примітка. Відомо, що поточні фінансові інвестиції (ПФІ), а також необоротні активи, утримувані для продажу та групи вибуття і зобов’язання, пов’язані з ними на підприємстві за період 2013-2015 рр. - відсутні.
Завдання 10. Загальна площа, яку використовує підприємства ВАТ «Хімпромбуд» складає 43,5 га, з якої, за даними фахівців підприємства, 3,4 га – ушкоджена площа, 5,5 га – енергетично забруднена площа, 7,2 га – площа, зайнята під звалища. Коефіцієнт забруднення хімічними речовинами води поблизу підприємства складає 1,5, повітря – 0,9. Коефіцієнти, що враховують: а) ступінь ушкодження ландшафту - 0,15; інтенсивність енергетичного забруднення – 0,1; небезпеку речовин у відходах – 0,25; небезпеку речовин у воді – 0,3; небезпеку речовин у повітрі – 0,2. Визначити рівень екологічної безпеки підприємства.
Завдання 11. На основі даних щодо часткових функціональних критеріїв економічної безпеки підприємства «Альфа», наведених в таблиці, необхідно визначити інтегральний показник економічної безпеки підприємства. Таблиця Часткові функціональні критерії економічної безпеки підприємства та їх значущість
Завдання 12. Підприємство А за звітний фінансовий рік реалізувало товарної продукції на суму 5 млн. грн., прибуток від фінансових операцій склав - 100 тис. грн, прибуток від надзвичайної діяльності – 20 тис. грн, інвестиційної – 10 тис. грн. Виробнича собівартість реалізованої продукції становила 4 млн. грн, позавиробничі витрати - 5 % від виробничої собівартості продукції. Сума планових до нарахування амортизаційних відрахувань в розрахунковому році передбачена у розмірі 200 тис. грн. Необхідно встановити на основі відтворювального підходу чи знаходиться підприємство в стані економічної безпеки, якщо відомо, що величина реінвестованого прибутку має скласти 50 % від величини чистого прибутку підприємства, темпи інфляції – 5% за рік, а ставка податку на прибуток становить 25 %.
Завдання 13. На основі даних, наведених в таблиці, необхідно визначити рівень економічної безпеки ПП «Альфа», ДП «Альтазар» і ТОВ «Зоряна». Таблиця Вихідні дані для розрахунку рівня економічної безпеки
Завдання 14. На основі даних, наведених у таблиці, визначити рівень економічної безпеки ПП «Злагода», ТОВ «Крокус» і ТОВ «Фанті». Таблиця Вихідні дані для розрахунку рівня економічної безпеки
|