Написание контрольных, курсовых, дипломных работ, выполнение задач, тестов, бизнес-планов

Фабула

Слід визнати обов'язковим мінімумом складання і зарахування наступних процесуальних документів:

 1. Протоколу огляду місця події (іншої слідчої дії)
 2. Повідомлення про підозру;
 3. Постанови (ухвали) про обрання запобіжного заходу;
 4. Клопотання про обрання підозрюваного запобіжного заходу у вигляді взяття під варту;
 5. Клопотання до суду про проведення обшуку в житлі чи іншому володінні особи;
 6. Постанови (ухвали) про призначення експертизи;
 7. Постанови (ухвали) про зупинення кримінального провадження;
 8. Постанови (ухвали) про закриття кримінального провадження;
 9. Протоколу оголошення підозрюваному про закінчення досудового слідства; 
 10. Протоколу ознайомлення протоколу та його захисника з матеріалами кримінальної справи;
 11. Клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності;
 12. Постанови (ухвали) про задоволення (відхилення) клопотань учасників процесу;
 13. Обвинувального акту;
 14. Ухвали суду про призначення судового розгляду;
 15. Вироку(обвинувального і виправдального);
 16. Апеляції (засудженого, його захисника, прокурора та інших учасників процесу);
 17. Касаційної скарги;

 

 

ФАБУЛА №1

 

06.06.2017 року приблизно о 19 год 30 хвилин Шаль В.В. 18.05.1982 р.н.  перебуваючи в магазині № 170 ТОВ «Сільпо-Фуд», що розташований  за адресою м. Миколаїв, пр. Центральний., 98 шляхом вільного доступу, таємно намагався викрасти ковбасні вироби, а саме: 6 шт  ковбаси марки Глобинська с/Вв/с – у кількості 2,08 кг вартістю 202 грн 88 коп., та 2 шт. ковбаси марки  Салямі Глобине Італійська с/к, в/с – у кількості 0.67 кг вартістю 204 грн. 24 коп.

Перебуваючи у  приміщенні торгівельної зали магазину № 170 ТОВ «Сільпо-Фуд», що розташований  за адресою м. Миколаїв, пр. Центральний., 98 реалізуючи свій злочинний намір, направлений на таємне викрадення чужого майна, Шаль В.В., діючи умисно, з корисливих спонукань, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, їх караність,  скориставшись тим, що її злочині дії були не помітні для оточуючих, шляхом вільного доступу, таємно викрав ковбасні вироби, а саме:  ковбаса Глобинська с/Вв/с – у кількості 2,08 кг вартістю 202 грн 88 коп., та ковбаса Салямі Глобине Італійська с/к, в/с – у кількості 0.67 кг вартістю 204 грн. 24 коп.

У подальшому Шаль В.В. вважаючи, що виконав всі дії необхідні для доведення злочину до кінця, направився до виходу з магазину,  пройшовши контрольну лінію кас, однак був затриманий працівниками охорони магазину, а тому  злочин не було закінчено з причин, які не залежали від  волі Шаль В.В.

Своїми умисними протиправними діями Шаль В.В. спричинив матеріальну шкоду  магазину № 170  ТОВ «Сільпо-Фуд» в особі представника потерпілого Пасіченко Ю.М. на суму 407  грн 12 коп. (пряма матеріальна шкода).

 

 

ФАБУЛА №2

 

Досудовим розслідуванням встановлено, що 27.06.2017 біля 03:50 год., більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, Середенко Д.В., перебуваючи в приміщені бару "Імперіал", який розташований за адресою: м. Миколаїв, пр. Центральний 73, побачивши що за сусіднім столиком лежить без нагляду мобільний телефон марки "HUAWEI Y5II", моделі "CUN-U29", вартістю 2900 гривень, в цей час в останнього виник злочинний, корисливий умисел, на таємне викрадення мобільного телефону.

         Реалізуючи свій злочинний намір направлений на таємне викрадення чужого майна, переконавшись, що за його діями ніхто не спостерігає, таємно, повторно, викрав мобільний телефон марки "HUAWEI Y5II", моделі "CUN-U29", вартістю 2900 гривень, який належить потерпілому Гужієнко О.В.

У подальшому СереденкоД.В., з викраденим майном з місця скоєння кримінального правопорушення зникла, та викраденим розпорядилася на свій розсуд, чим завдала потерпілому Гужієнко О.В., матеріальну шкоду на загальну суму 2900 гривень

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФАБУЛА №3

 

В ході досудового розслідування встановлено, що 29.04.2017 року приблизно о 14:00 годині Вошик Христина Михайлівна, 11.08.1996 р.н.. зайшла до   приміщення торгівельної зали магазину ТОВ «Глорія Джинс», розташованого за адресою: місто Миколаїв, пр. Центральний 154.

Перебуваючи у  приміщенні торгівельної зали магазину «Глорія Джинс»,  Вошик Х.М.,  підійшла до стелажу з одягом та  взяла три речі, серед яких були жіночі джинси моделі GJN007322 розмір 50 (176-100-108), колір медіум/айс, вартістю 624 грн 17 коп., що належать на праві власності ТОВ «Глорія Джинс»,  в цей час у Вошик Х.М., виник корисливий умисел направлений на таємне викрадення вказаного майна (джинсів). З метою реалізації свого злочинного наміру, направленого на таємне викрадення майна, діючи умисно, з корисливих спонукань, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, їх караність,  скориставшись тим, що її злочині дії були не помітні для оточуючих, шляхом вільного доступу, направилась  до переодягальні.  Знаходячись в переодягальні  Вошик Х.М.,   продовжуючи свій умисел направлений на таємне викрадення майна, використавши ложку для взуття, що знаходилась у переодягальні,  зірвала пластмасову кліпсу чорного кольору системи «АЛАРМ»  з жіночих джинсів моделі GJN007322 розмір 50 (176-100-108), колір медіум/айс, поклала їх до свого рюкзака  та скориставшись відсутністю уваги з боку  працівників магазину та інших осіб, таємно викрала вищезазначені джинси.

У подальшому Вошик Х.М., вийшла з переодягальні, віддала дві інші речі (штани, блузку) та  вважаючи, що виконала всі дії необхідні для доведення злочину до кінця, направилась до виходу з магазину, однак була затримана  потерпілою Курносенко Г.В., а тому  злочин не було закінчено з причин, які не залежали від  волі Вошик Х.М..

Своїми умисними протиправними діями Вошик Х.М. спричинила  матеріальну шкоду потерпілій Курносенко А.В. на суму 624 грн 17 коп. (пряма матеріальна шкода).

 

 

 

 

 

 

 

 

ФАБУЛА №4

 

Досудовим розслідуванням встановлено, що 05.10.2016 після 14:00 години, більш точного часу у ході досудового розслідування встановити не представилось можливим, Лісняк С.В. перебував на зупинці громадського транспорту «мкр. Північний», розташованої по вул.. Арх. Старова, в                             м. Миколаєві, де зустрівся з Мусініною Г.П.

В подальшому Лісняк С.В. та Мусініна Г.П. направились до бару «Порт Рояль», розташованого навпроти вищевказаної зупинки, де в подальшому разом почали вживати спиртні напої. Після цього, близько 17 години Лісняк С.В. разом із Мусініною Г.П. прослідували до двору будинку № 3 по                                  вул. Архітектора Старова у м. Миколаєві де також продовжили вживати спиртні напої.

В той же день, приблизно о 20 годині 30 хвилин у Лісняка С.В., який знаходився у дворі будинку № 3 по вул.. Архітектора Старова у м. Миколаєві разом із Мусініною Г.П., яка заснула, виник корисливий умисел направлений на таємне викрадення майна, а саме мобільного телефону марки «Lenovo А 536» чорного кольору, вартістю 35000 грн., який знаходився в жіночій сумці, та належав потерпілій Мусініній Г.П.

З метою реалізації свого злочинного наміру, направленого на таємне викрадення майна, діючи умисно, з корисливих спонукань, усвідомлюючи протиправний характер свої дій, їх караність, скориставшись тим, що його злочинні дії не були помітні для потерпілої Мусініної Г.П. та оточуючих, шляхом вільного доступу, викрав замшеву коричневу жіночу сумку, яка матеріальної цінності для потерпілої не представляє та в якій знаходився вказаний мобільний телефон марки «Lenovo А 536», чорного кольору, вартістю 3500 гривень.

В послідуючому, Лісняк С.С. з місця скоєння кримінального правопорушення зник та розпорядився викраденим майном на власний розсуд, чим завдав потерпілій Мусінінй Г.П. матеріальну шкоду на суму 3500 грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФАБУЛА №5

 

Досудовим розслідуванням встановлено, що 29.08.2016 приблизно о 09:15 у Зубкова П.М. під час перебування на території ЗОШ №3 ММР, розташованої за адресою: м. Миколаїв, вул. Чкалова, 114, виник злочинний намір на таємне викрадення чужого майна за наступних обставин.

Так, Зубков П.М. перебуваючи у приміщенні ЗОШ №3 ММР, реалізовуючи свій злочинний намір спрямований на таємне заволодіння ноутбуком марки ASUS х551с, який знаходився на письмовому столі директора школи Зінченко Д.Є., скориставшись тим, що за ним ніхто не спостерігає, таємно викрав ноутбук марки ASUS х551с, вартістю 7000 грн., належний Зінченко Д.Є. Однак не дивлячись на виконання всіх дій, які вважав необхідними для вчинення злочину, довести умисел спрямований на вчинення крадіжки до кінця Зубков П.М. не зміг з причин, що не залежали від його волі, оскільки був затриманий працівником навчального закладу – Красота Н.П. на місці події. (ч. 3 ст. 185)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФАБУЛА №6

 

Досудовим розслідуванням встановлено, що приблизно в 20 числах січня 2017 року, більш точної  дати в ході досудового розслідування встановити не представилось можливим, близько 22-00 години Федак І.І., знаходячись біля Миколаївського учбово-виробничого підприємства українського товариства глухих (МУВГІ УТОГ), розташованого за адресою: м. Миколаїв, вул. 10 Військова, 63, реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на викрадення чужого майна, скориставшись тим, що за ним ніхто не спостерігає, таємно, шляхом перетину паркану, проник на територію вищевказаного підприємства.

В подальшому, Федак І.І., перебуваючи на території вищезазначеного підприємства, таємно, маючи корисливий умисел на таємне викрадення чужого майна, проник у приміщення столярного цеху Миколаївського                           учбово - виробничого підприємства українського товариства глухих та скориставшись тим, що за ним ніхто не спостерігає, таємно, шляхом вільного доступу викрав електричний двигун верстата колопильного ЦА - 2А вартістю 1000 грн., та провідний двигун від “верстата стрічко пильного горизонтального ВГС 1000/3д.» вартістю 5000 грн., що належать Миколаївському учбово-виробничому підприємству українського товариства глухих.

Зникнувши з місця вчинення злочину Федак І.І., розпорядився викраденим майном на власний розсуд, спричинивши матеріальну шкоду Миколаївському учбово-виробничому підприємству українського товариства глухих на загальну суму 1000 грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФАБУЛА №7

 

Досудовим розслідуванням встановлено, що 05.11.2016 року приблизно о 19:00 годині Глухий О.В. перебував на території «Каштанового скверу», розташованому по вул. Соборній в Центральному районі                              м. Миколаєва, зустрів наглядно знайому йому Клімову О.Б., яка у подальшому попрохала Глухого О.В. придивитись за належними їй речами, у число яких входив мобільний телефон Samsung J7 золотистого кольору                 ІМЕІ 3580150737795805/01, який знаходився у рюкзаку чорного кольору.

Реалізуючи свій злочинний намір, направлений на таємне викрадення чужого майна, Глухий О.В., скориставшись відсутністю уваги з боку Клімової О.Б. та інших осіб, таємно викрав вищезазначений мобільний телефон.

          У подальшому Глухий О.В., з місця скоєння правопорушення зник,   розпорядившись викраденим майном на власний розсуд, спричинивши своїми умисними протиправними діями матеріальну шкоду потерпілій Клімовій О.Б. на суму 6000 гривень.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФАБУЛА №8

 

В ході досудового розслідування встановлено, що 27.07.2017 року приблизно о 23 год 15 хвилин Лірник П.В., перебуваючи у дворі будинку, що розташований за адресою: місто Миколаїв, вул. Соборна 12,  був присутнім при відкритому викраденні золотого ланцюжка з кулоном у формі «Риби», що належить потерпілій Пруцькій Є.О. загальною вартістю 10 500 грн.

Після цього, 28.07.2017 року приблизно о 08 год 00 хв. Лірник П.В. перебуваючи біля будинку за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 2 достовірно знаючи, що зазначений золотий ланцюжок з кулоном у формі «Риби» є відкрито викраденим, діючи умисно, отримав від Григоріаді М.І. для подальшого збуту вище вказане майно, і зберігаючи його при собі (в кишені штанів) направився до ринку «Центрального» у м. Миколаєві. Однак, довести свій злочинний намір Лірник П.В. до кінця не зміг, з причин, що не залежали від його волі, так як був затриманий працівниками поліції.

В подальшому, під час збуту майна був затриманий співробітниками поліції.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФАБУЛА №9

 

 Досудовим розслідуванням встановлено, що 11.08.2016 приблизно о             13.00 годині,  Ахалая О.П., будучи раніше судимим за вчинення корисливих злочинів, перебуваючи біля будинку № 81 по вул. Громадянській в                           м. Миколаєві, керуючись злочинним наміром, направленим на відкрите заволодіння чужого майна, відкрито, шляхом ривка, заволодів золотим ланцюгом плетіння «Людовік», довжиною 60 сантиметрів, із золотим хрестиком у вигляді розп’яття Ісуса Хреста, загальною вартістю 20000 грн., належним Івановій О.А., після чого зник у невідомому напрямку, однак знаходячись на розі вул. Громадянської та  вул. Шевченко м. Миколаєва був затриманий перехожими громадянами.

Злочинними діями Ахалая О.П. потерпілій Івановій О.А. завдано матеріальну шкоду на загальну суму 20000 грн.

 

Таким чином, Ахалая О.П. обвинувачується у відкритому викраденні чужого майна (грабіж), кваліфікуючою ознакою якого є вчинене кримінального правопорушення повторно, передбачене ч.2              ст. 186 КК України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФАБУЛА №10

 

 

Досудовим слідством встановлено, що 01.10.2016 о 08:30 годині,                       Шинкаренко В.Д. знаходились у парковій зоні між проїжджою частиною             пр. Центрального поблизу зупинки «Садова» у м. Миколаєві, побачив неповнолітнього свідка Макаренкіна Д.В. у якої на шиї знаходились навушники марки «Philips».

У цей час у Шинкаренко В.Д. виник злочинний намір, направлений на відкрите викрадення вищезазначеного майна, відволікаючи увагу при розмові з неповнолітнім свідком Макаренкіним Д.В, відкрито, забрав навушники марки «Philips».

В подальшому, Шинкаренко В.Д. з місця вчинення кримінального правопорушення зник, розпорядившись викраденим майном на власний розсуд, спричинивши своїми діями потерпілому Макаренкіну В.Ю. матеріальну шкоду у розмірі 499 гривень.

 

Таким чином, Шинкаренко В.Д.  підозрюється у відкритому викраденні чужого майна (грабіж), вчинений повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.186 КК України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФАБУЛА №11

 

17 вересня 2009 року, близько 23 год. 00 хв. неповнолітній ОСОБА_3, маючи умисел на заволодіння чужим майном шляхом шахрайства, знаходячись в кімнаті № 7 гуртожитку за адресою вул. Космонавтів, 66 в м. Миколаєві, зловживаючи довірою неповнолітнього ОСОБА_4, під виглядом здійснення дзвінка, взяв у останнього мобільний телефон марки «Нокія 6300» вартістю 700 грн., що належить його матері ОСОБА_5 та зник з вищевказаним майном, завдавши потерпілій ОСОБА_5 матеріальні збитки на суму 700 гривень.

Крім того, в ніч з 17.09.2009 року на 18 вересня 2009 року, близько 00 год. 00 хв. ОСОБА_3, маючи умисел на таємне викрадення чужого майна, діючи повторно, знаходячись в кімнаті № 8 гуртожитку за адресою вул. Космонавтів, 66 в м. Миколаєві, таємно викрав мобільний телефон марки «Бенкью Сіменс Е 71» вартістю 300 гривень, що належить який знаходився в користуванні у неповнолітнього ОСОБА_6, чим завдав збитки на вказану суму, та мобільний телефон марки «Нокія 6131» вартістю 400 гривень, що належить ОСОБА_7, який знаходився в користуванні у неповнолітнього ОСОБА_8, чим завдав збитки на вказану суму. Після чого з місця події зник, викраденим майном розпорядився на власний розсуд.

Таким чином, ОСОБА_3 підозрюється у скоєні злочинів передбачених ст. 190 ч.1, ст.185 ч.2 КК України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФАБУЛА №12

07 жовтня 2009 року о 19 годині ОСОБА_1, знаходячись на другому поверсі магазину «Велика кишеня», розташованого по пр. Леніна, 35 в м. Южноукраїнську Миколаївської області, скориставшись тим, що відвідувачі магазину ОСОБА_2 та ОСОБА_3 залишили два поліетиленові пакети з належними їм речами в незачиненій шафі для зберігання речей покупців № 98, таємно викрав їх та впевнившись, що залишився непоміченим охороною, пішов з магазину.

При цьому в одному пакеті, якій належав ОСОБА_3, знаходилися баночки з кремом фірми «Оріфлейм» в кількості - 6 штук, а саме: денний крем проти зморшок «Технологія молодості», вартістю 55 грн.; нічний крем проти зморшок «Технологія молодості», вартістю 80 грн.; змоложуючий денний крем «Королівський оксамит», вартістю 95 грн.; змоложуючий нічний крем «Королівський оксамит», вартістю 102 грн.; антивіковий інтенсивний денний крем «Влада над часом», вартістю 110 грн.; антивіковий нічний крем глибокої дії «Влада над часом», вартістю 120 грн., а в другому пакеті, належному ОСОБА_2, знаходилися: спідниця чорного кольору, вартістю 130 грн.; парасолька, вартістю 55 грн. 62 коп.; а також продукція фірми «Ейвон», а саме: розсипчасті подвійні тіні для повік «Мінеральні скарби», вартістю 44 грн. 99 коп.; гель для душа, шампунь, кондиціонер для душа, загальною вартістю 33 грн.; щіточка для тіней, вартістю 50 коп.; набір прикрас «Афродіта», вартістю 39 грн. 99 коп.; чайна ложка «Рожева стрічка», вартістю 16 грн.. Своїми діями ОСОБА_1 спричинив потерпілій ОСОБА_3 матеріальні збитки на суму 562 грн., а потерпілій ОСОБА_2 на суму 320 грн. 10 коп.. Викраденим підсудний розпорядився за власним розсудом.

Підозрюваний показав, що 07 жовтня 2009 року о 19 годині він зі своєю співмешканкою ОСОБА_4 зайшли до магазину «Велика кишеня», розташованого по пр. Леніна в м. Южноукраїнську. Піднявшись на другий поверх магазину, він залишився стояти біля шаф зберігання речей, оскільки у нього в руках був пакет з виноградом, а 50 коп. на шафу зберігання у них не було. Знаходячись біля шаф зберігання він помітив, що одна із них не зачинена, а в ній знаходяться два поліетиленових пакети. В цей час у нього виник умисел на таємне викрадення чужого майна. Впевнившись, що ніхто за ним не спостерігає, він забравши пакети з шафи зберігання, вийшов з ними на вулицю. На вулиці він побачив, що в викрадених пакетах знаходяться парасолька, спідниця чорного кольору, декоративна ложечка, біжутерія, креми для обличчя та косметика, якими в подальшому розпорядився за власним розсудом.

Потерпіла ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від заявленого цивільного позову відмовилася на тій підставі, що підсудний добровільно відшкодував їй завдані злочином збитки.

 

 

 

 

ФАБУЛА №13

30.09.2009 г.   в период  времени    с 17:20 до 20:55 в ходе проведения осмотра дома о месту жительства подозреваемого и прилегающей к нему территории, на огороде было обнаружено и изъято 220 кустов наркосодержащего растения рода конопли. Общее количество растений составляет 220.

    Подозеваемый  пояснил, что примерно в середине апреля 2009 г. в полдень он зашел в сарай и нашел в газетном свертке семена конопли. Кто их там оставил он не знает. Данные семена он высадил на территории своего огорода с целью дальнейшего изготовления для личного употребления. 30 сентября 2009 г. к нему пришли работники милиции и коноплю изъяли упаковали.

- согласно заключения эксперта № 1562 от 15.10.2009 г., из которого усматривается, что представленная на исследование кусты растения изъятые по месту жительства ОСОБА_1 имеют морфологические признаки рода конопли, содержат тетрагидроканабинол и относятся к наркосодержащему растению рода конопли. Общие количество растений 220 кустов.

Действия подозреваемого можно квалифицировать, по ч. 2 ст. 310 УК Украины, как незаконный посев, выращивание конопли в количестве 50 и более растений.  

Изучением личности подозреваемого установлено, что он: -ранее не судим; -по месту жительства характеризуется  посредственно; -на учете в НОПБ не состоит; -на учете в ОЦНАС не состоит.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФАБУЛА №14

17 жовтня 2009 року, близько 23 години, ОСОБА_1. знаходячись на шиномонтажі за адресою: м. Первомайськ. вул. Краснофлотська. буд. 60. де його автомобілю марки ВАЗ- 2107. р.н. НОМЕР_1. здійснювався ремонт колеса, перебуваючи в стані алкогольного спяніння, побачив дві автомобільні шини марки «Роеава» - «ВС 43», 175/70/К13. Толі ж. у нього виник умисел на незаконне заволодіння даними автомобільними шинами шляхом їх відкритого викрадення.

Реалізуючи свій злочинний умисел. ОСОБА_1 відкрито взяв дві автомобільні шини марки «Роеава» -«ВС 43». 175/70/1113 та поклав їх до салону свого автомобілю. Не реагуючи на законні вимоги працівника шиномонтажу ОСОБА_2 повернути майно. ОСОБА_1 з місця вчинення зник на своєму автомобілі.

Таким чином ОСОБА_1 відкрито заволодів чужим майном - двома автомобільними шинами марки «Роеава» - «ВС 43», 175/70/1? 13, які належали ОСОБА_3, чим заподіяв йому матеріальну шкоду на суму 460 гривен.

ОСОБА_1 щиро розкаявся та пояснив, що 1 7 жовтня 2009 року у вечірній час, після вживання спиртних напоїв приїхав на своєму автомобілі марки ВАЗ-2107, на шиномонтаж по вул. Краснофлотській в м. Первомайську для ремонту заднього колеса автомобіля. За кермом автомобіля був його знайомий ОСОБА_4 Перебуваючи в приміщенні шиномонтажу він побачив дві автомобільні шини, які вирішив викрасти, тому взяв їх та поклав до салону свого транспортного засобу. Після того як колесо автомобіля було відремонтовано і вони збиралися відїхати, працівник шиномонтажу підійшов до нього та почав вимагати повернути шини. Він показав йому багажник та сказав, шо шин у нього немає, а потім сів до автомобіля та разом з ОСОБА_5 поїхали у своїх справах. Але того ж дня його затримали співробітники міліції та вилучили викрадені автомобільні шини.

Відповідно до висновку судово-психіатричної експертизи  840 від 17 листопа 2009 року ОСОБА_1 страждає хронічним психічним захворювання у формі шизофренії, момент вчинення злочину міг давати собі раду та керувати своїми діями, примусових заходів медичного характеру не потребує.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФАБУЛА №15

03 грудня 2009 року о 19 годині в приміщені будинку № 5, який розташований за адресою: Миколаївська область м. Первомайськ по вул.. Л. Шмідта в ході сумісного розпиття спиртних напоїв між підсудним та потерпілою ОСОБА_2 на грунті особистих неприязнених стосунків виник конфлікт, а потім бійка, в ході якої підсудний ОСОБА_1 перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, умисно наніс потерпілій ОСОБА_2 удари в область обличчя та тулубу, а також викрутив ліву руку, в результаті чого остання отримала тілесні ушкодження середнього ступеню тяжкості як такі, що потягли за собою довготривалий розлад здоров'я, у виді крововиливи підборіддя, шиї зліва, мізинця правої кисті, перелому суглобної поверхні голівки лучової кисті.

ОСОБА_1 показав, що дійсно 03 грудня 2009 року близько 19 години в ході сварки з потерпілою ОСОБА_2 він наніс їй декілька ударів кулаком в обличчя, один удар по тулубу та вхопив за руку. В скоєному кається, просить вибачення у потерпілої.

Потерпіла претензій матеріального та морального характеру немає.

Викладене об’єктивно підтверджується дослідженими судом висновком експерта № 1112-М від 14.12.2009 року, згідно якому у потерпілої ОСОБА_2 виявлено: крововилив підборіддя, шиї зліва, мізинця правої кисті, перелом суглобної поверхні голівки лучової кисті, які відносяться до категорії середньої тяжкості як такі, що потягли за собою довготривалий розлад здоров’я.

ОСОБА_1 підозрюється в скоєнні злочину, передбаченого ст.122 ч.І КК України, як умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя, і не потягло за собою наслідків, передбачених ст.121 КК України, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров’я.

Підозрюваний раніше не був судимим, позитивно характеризується за місцем проживання, роботи, свою вину визнав та щиро кається в скоєному.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФАБУЛА №16

В 2005 году, ОСОБА_3, решил избрать в качестве источника дохода деятельность по продаже молодых женщин из числа граждан Украины гражданам Израиля.

В указанный период времени он посредством средств мобильной связи установил контакт с израильским сутенером по имени ОСОБА_5, а впоследствии и с другими работающими на последнего сутенерами-гражданами Израиля. С указанными лицами ОСОБА_3 достиг договоренности о продаже им женщин с целью их последующей сексуальной эксплуатации на территории Республики Израиля и о. Кипр (Турция) из расчета 500-1000 долларов США за каждую девушку, завербованную им с использованием обмана и уязвимого состояния, и переданную затем в незаконную собственность сутенерам.

При вербовке ОСОБА_3 делал основной упор на создание иллюзии высокооплачиваемой работы. При этом он использовали потребность собеседника в получении материальных средств, и акцентировал внимание на значительном размере заработка. Осуществляя вербовку женщин, ОСОБА_3 был настойчив и последователен в своем психологическом давлении на потерпевших, которых он наметил отправить за границу. Доверительные беседы с потерпевшими и уговоры продолжались до тех пор, пока ОСОБА_3 не получал согласие потерпевших на выезд.

Достоверно зная о том, что сутенеры ОСОБА_5 и другие будут использовать приезжающих к ним женщин для сексуальной эксплуатации, ОСОБА_3, стремясь получить согласие женщин на выезд за границу, использовал обман, обещая вербуемым им женщинам выгодные условия работы, высокий доход от занятия консумацией и проституцией.

При этом ОСОБА_3 умышленно скрывал от потерпевших, что впоследствии те окажутся в незаконной фактической собственности сутенеров, и будут вынуждены  оказывать платные сексуальные услуги в иных условиях, которые значительно отличаются от обещанных им при вербовке ОСОБА_3

Получив согласие потерпевших на выезд за границу, ОСОБА_3 в телефонном режиме сообщал об этом израильскому сутенеру ОСОБА_5 с которым была достигнута договоренность о продаже ему молодых женщин.

Для пресечения возможной попытки со стороны потерпевших обратиться в правоохранительные органы, оформление документов для выезда за границу производилось в кратчайшие сроки по срочным тарифам.

ОСОБА_5 лично, или по его указанию ОСОБА_7, посредством банковской системы переводов «МопеуGгаm», используя вымышленные имена перечисляли ОСОБА_3 денежные средства в качестве оплаты незаконных сделок по продаже им женщин, а так же для оформления документов по срочному тарифу и на приобретение туристических туров, авиабилетов в аэропорту г. Киева «Борисполь»на рейс самолета, следующий рейсом «Киев - Шарм-эль-Шейх», а так же в аэропорту г.Одесса, на рейс самолета рейсом «Одесса-Стамбул»определял дату выезда женщин из Украины.

В период с 2005 года по 01.08.2008 года ОСОБА_3по предварительному сговору с ОСОБА_5 и иными лицами, были совершены незаконные сделки по продаже человека, связанные с законным  перемещением граждан Украины с их согласия через государственную границу Украины для дальнейшей продажи и передачи иным лицам с целью сексуальной эксплуатации, втягивание в долговую кабалу, а так же вербовка, перемещение, передача человека с целью сексуальной эксплуатации с использованием обмана, совершенные в отношении нескольких лиц, повторно.

 

 

 

 

ФАБУЛА №17

03.08.2014 р. приблизно о 02:30 год., ОСОБА_4, ОСОБА_5, разом із двома неповнолітніми особами матеріали кримінальних проваджень щодо яких виділені в окремі провадження, повертаючись із дискотеки «ЄВРО», зупинились в центрі смт. Лисець, Тисменицького району, поблизу магазину «Смакота-Овочі», який знаходиться по вул. Січових Стрільців, 42-а, де зустріли ОСОБА_6 та ОСОБА_3, після чого в них зав'язалася розмова.

В ході розмови, одна із вищезазначених неповнолітніх осіб, безпричинно, діючи умисно, на очах у своїх друзів з хуліганських мотивів зухвало нанесла один удар головою та один удар лівою рукою ОСОБА_3 в область обличчя, після чого потерпілий з метою уникнення подальшого побиття схопив останнього за верхній одяг та повалив на землю.

Після цього, підсудний ОСОБА_1 та інша неповнолітня особа, яка спостерігала за неправомірними діями свого товариша, допомігши йому підвестись з землі, з особливою зухвалістю нанесли ОСОБА_3 ногами по одному удару в область живота, після чого ОСОБА_5, з метою припинення побиття відвів потерпілого на обочину центральної дороги.

Продовжуючи хуліганські дії, неповнолітня особа підійшла до ОСОБА_5С та ОСОБА_3, після чого, безпричинно рукою вдарив останнього в обличчя та тулуб. В цей час, ОСОБА_1 стримував іншу неповнолітню особу, яка намагалася продовжити побиття ОСОБА_3

ОСОБА_3, побоюючись за своє життя та здоров'я, з метою уникнення подальшого безпричинного побиття, почав тікати від останніх центральною дорогою повз металічні перила в напрямку смт. Богородчан. Однак, поблизухлібного вагончика, з метою продовження хуліганських дій, один з неповнолітніх правопорушників наздогнав потерпілого ОСОБА_3 та шляхом фізичного зусилля рук штовхнув його в спину, внаслідок чого останній втратив рівновагу і упав на землю.

Скориставшись тим, що потерпілий перебуває на землі, неповнолітні особи, спільно продовжили хуліганській дії, а саме, перебуваючи в центральній частині смт. Лисець, виражаючись нецензурною лайкою, умисно, розуміючи протиправність своїх дій, діючи з особливою зухвалістю, нанесли лежачому ОСОБА_3, ряд ударів в живіт та груди. В подальшому, ОСОБА_3, уникаючи від протиправних, хуліганських та зухвалих дій останніх, вирвався від них та побіг через дорогу до криниці, що по вул. Іваниківській в смт. Лисець, де ОСОБА_5 допоміг йому помити обличчя від крові. Не бажаючи припиняти хуліганські дії, вищезазначені неповнолітні особи, діючи групою осіб, безпричинно, з хуліганських мотивів, грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, продовжили наносити удари потерпілому ОСОБА_3, який перебував біля криниці. Від заподіяних йому ударів ОСОБА_3 впав на землю.

 

 

 

 

 

 

ФАБУЛА 18

 

05.03.2016 в 20 год. 30 хв. неповнолітній ОСОБА_4,  спільно з неповнолітнім ОСОБА_6, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, прийшли на територію парку відпочинку ім. Братів Валдаєвих, що розташований на території залізничного вокзалу ст. Козятин Регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Українська залізниця», що знаходиться за адресою: Вінницька область, м. Козятин, вул. Привокзальна, №1. Після чого, неповнолітній ОСОБА_4 спільно з неповнолітнім ОСОБА_6, перебуваючи на території вищевказаного парку відпочинку, помітили малолітнього потерпілого ОСОБА_9, якому запропонували відійти та поговорити, на що останній відмовився. Після цього,  ОСОБА_4, діючи свідомо, умисно, безпричинно, з хуліганських спонукань, демонструючи свою силу і фізичну перевагу над іншими людьми, з метою самоствердження, наніс малолітньому потерпілому ОСОБА_9 удар головою в ніс, в подальшому останній з метою уникнення вказаних осіб відійшов від них. Однак, ОСОБА_4, наздогнав малолітнього потерпілого ОСОБА_9 та повторно наніс йому один удар кулаком лівої руки в праву частину обличчя та, схопивши останнього руками за одяг, кинув його на землю та наніс йому один удар правою ногою в ліву частину голови, В цей час до неповнолітнього ОСОБА_4 приєднався неповнолітній ОСОБА_6, який наніс малолітньому потерпілому ОСОБА_9 декілька ударів кулаком правої руки в обличчя.

Згідно висновку експерта №51 від 10.03.2016, у ОСОБА_9 мали місце ушкодження у вигляді синців на обличчі. Ці ушкодження виникли від дії тупих твердих предметів, за ступенем тяжкості відносяться до легких тілесних ушкоджень.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФАБУЛА 19

 

ОСОБА_1 13.01.2017 року приблизно о 22.25 год. знаходячись поблизу будинку № 42 по вул. М. Кошки в м. Вінниця, побачив автомобіль НОМЕР_1 червоного кольору, який був припаркований біля під'їзду вказаного будинку, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, грубо порушуючи громадський порядок, умисно наніс удари ногами по вищевказаному автомобілю, в результаті чого в автомобілі спрацювала сигналізація.

Побачивши протиправні дії ОСОБА_1, ОСОБА_5 разом із ОСОБА_6 підійшли до ОСОБА_1 та намагались припинити хуліганські дії останнього. Однак ОСОБА_1 наніс удар по обличчю ОСОБА_5, внаслідок чого заподіяв йому тілесні ушкодження у вигляді синця на обличчі, які, відповідно до висновку судово-медичної експертизи № 75 від 17.01.2017 року, належать до легких тілесних ушкоджень.

У подальшому ОСОБА_5 та ОСОБА_6 затримали ОСОБА_1 до прибуття працівників поліції.

Згідно з висновком автотоварознавчої експертизи № 220/17-21 від 17.02.2017 року, в результаті завданих ударів ОСОБА_1 по автомобілю НОМЕР_2 на ньому утворилися пошкодження ручок відкривання дверей, пошкодження скла правого повторювана поворотів, деформації правого переднього крила розмірами 18x25 та 25x20 см, деформація правої боковини розмірами 25x25 см, деформації правих дверей розмірами 25x20 см, пошкодження корпуса правого дзеркала заднього виду, та сума матеріального збитку внаслідок вказаних пошкоджень автомобіля в результаті хуліганських дій ОСОБА_1, завданого потерпілому ОСОБА_5, та відповідно вартість відновлюваного ремонту складає 6 515,39 грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФАБУЛА 20

 

В квітні 2016 року ОСОБА_1, ніде не працюючи, маючи попередній досвід по наданню інтимних послуг за грошову винагороду чоловікам, переслідуючи мотиви незаконного збагачення, попередньо зорганізувавшись в стійке об'єднання з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з метою вчинення правопорушення за попередньо погодженим планом створила організовану злочинну групу, створення та утримання місць розпусти на території Полтавської області, а також звідництво для розпусти.

До складу організованої злочинної групи ОСОБА_1 залучила мешканців м. Кременчук, Полтавської області ОСОБА_3 та ОСОБА_2 При створенні злочинної групи ОСОБА_1 використала тривалі дружні зв'язки з ОСОБА_3. що сформувалися під час їхнього проживання в м. Кременчук, де останній підробляв в службі таксі та періодично на протязі тривалого часу забезпечував її автомобілем під своїми керуванням та тривалі дружні зв'язки з ОСОБА_2, що сформувалися, ще в серпні 2015 року, коли ОСОБА_1 підшукувала дівчат з метою надання чоловікам інтимних послуг за грошову винагороду.

При цьому ОСОБА_1 взяла до уваги, що ОСОБА_2 ніде не працює, не має постійного джерела доходів, але має низькі моральні якості, досвід попередньої діяльності по наданню інтимних послуг чоловікам за грошову винагороду в якості повії, в зв'язку з чим має необхідні комунікабельні якості при спілкуванні з клієнтами. ОСОБА_3 в свою чергу, як вважала ОСОБА_1, будучи водієм таксі добре знає м. Кременчук та має автомобіль, необхідний для забезпечення доставки повій до місць надання інтимних послуг за грошову винагороду чоловікам.

В процесі тривалого дружнього спілкування між ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 були налагоджені та узгоджені тісні довірливі психологічні стосунки, які трансформувались в спеціальні загальні правила поведінки та стійку злочинну діяльність учасників групи.

Являючись організатором злочинної групи, ОСОБА_1 підібрала учасників групи, взявши до уваги їх попередній протиправний досвід, розподілила між ними ролі, відповідно до відомого всім учасникам плану злочинної діяльності. Згідно вказаного плану ОСОБА_1 спеціально надала ОСОБА_3 свій законспірований номер мобільного телефону оператора мобільного зв'язку ПрАТ «Київстар» НОМЕР_4 та досягла з ним домовленості про систематичне перевезення останнім на власному автомобілі повій, які працювали на членів групи для надання інтимних послуг за грошову винагороду чоловікам, обумовивши при цьому розмір матеріальної винагороди, яку буде отримувати ОСОБА_3 за кожну доставку повії до клієнта. Також виконуючи свою роль організатора ОСОБА_1, з метою підшукання повій, надала до «Приватної газети» оголошення з завуальованим змістом про надання високооплачуваної роботи молодим дівчатам.

В обов'язки ОСОБА_1 та ОСОБА_2 входило підшукання повій та клієнтів для них, які будуть отримувати оплатні інтимні послуги на орендованій квартирі за адресою: АДРЕСА_3 чи за адресою, що вказує клієнт.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФАБУЛА 21

29.08.2017 року близько 14.45 год. ОСОБА_1, зневажаючи моральні засади суспільства в частині поваги до померлих та їх місць поховання, з метою незаконного заволодіння предметами з могил померлих, маючи злочинний умисел спрямований на зневажання пам'яті про померлих та місць їх поховання, з корисливих мотивів, перебуваючи на цвинтарі, розташованому по вул. Гвардійській в м. Токмак Запорізької області, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, реалізуючи свій злочинний умисел, за допомогою молотка та фізичної сили, частково розбив могильну плиту пам'ятника, вартістю 600 грн., розташованого на могилі ОСОБА_2, 1911-1994 років життя, з якої витягнув та в подальшому незаконно заволодів двома фрагментами металевих прутків діаметром 5мм., довжиною по 120 см., чим завдав потерпілому ОСОБА_3 матеріальної шкоди на вказану суму.  

Дії обвинуваченого ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 3 ст. 297 КК України, як наруга над могилою, а також незаконне заволодіння предметами, що знаходяться на могилі, вчинене з корисливих мотивів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФАБУЛА 22

 

19.12.2016 року о 16.00 год. в м. Хуст біля магазину «Епіцентр» ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного спяніння на грунті раптово виниклих неприязних відносин під час сварки з гр. ОСОБА_2, умисно наніс один удар в область голови з права, правою рукою затиснутою в кулак. ОСОБА_2В відштовхнув від себе останнього та втік від даних осіб і побачивши свого родича, який проїжджав по дорозі на власному автомобілі марки «Mercedes-BenzСпрінтер» білого кольору відкрив передні праві бокові дверці даного автомобіля, щоб сісти до салону. В цей момент ОСОБА_1 наніс ОСОБА_2 один удар правою ногою по правій частині тулуба, після чого схопив останнього спереду руками за одяг, та почав наносити удари долонею правої руки по голові зліва. Внаслідок чого спричинив ОСОБА_2 тілесні ушкодження у вигляді садна подряпини: нижньої повіки правого ока, спинки носа, набряк мяких тканин 1 пальця лівої кисті, забій мяких тканин правої стопи, садна носа, правої щоки, нижньої повіки, забій пястно-флангового суглобу 1 пальця лівої кисті, які згідно висновку експерта проведеної судово-медичної експертизи №733 від 20 грудня 2016 року кваліфікуються, як легке тілесне ушкодження, що не спричинило короткочасного розладу здоровя чи незначної стійкої втрати працездатності.

Своїми умисними діями ОСОБА_1, скоїв кримінальне правопорушення передбачене ч.1 ст.125КК України - умисне нанесення легких тілесних ушкоджень.

Не зупиняючись на цьому 19 грудня 2016 року о 16.05 год. знаходячись в м.Хуст, по вул.Л.Толстого, поблизу магазину «Мамадай» ОСОБА_1 перебуваючи в стані алкогольного спяніння безпричинно, з хуліганських спонукань, грубо порушуючи громадський порядок, виражаючись нецензурною лайкою у громадському місці, підняв з землі бетонну бруківку, якою наніс удар по боковому склу передніх правих дверей автомобіля НОМЕР_1, що належить ОСОБА_3, в якому знаходився останній та інші пасажири, внаслідок чого скло розбилось, чим самим ОСОБА_1 заподіяв потерпілому ОСОБА_3 матеріальну шкоду на загальну суму 900 гривень.

Своїми умисними діями ОСОБА_1, скоїв кримінальне правопорушення передбачене ч.1 ст.296 КК України, хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю.

За місцем проживання обвинувачений характеризується посередньо.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФАБУЛА 23

 

ОСОБА_1 10.09.2009 года у речки Конка на «Перевалке» в г. Цюрупинске Херсонской области незаконно приобрел путем присвоения найденного пистолет, который согласно заключения эксперта №1687 от 29.09.2009 года является гладкоствольным огнестрельным оружием-однозарядным пистолетом с «переламывающимся стволом», изготовленный самодельным способом под охотничий патрон 32-го калибра, который он незаконно хранил в кустах возле места нахождения и незаконно носил при себе около 18.00 часов 12.09.2009 года возле кафе «Сказка» по ул. Гвардейской в г. Цюрупинске, будучи в состоянии алкогольного опьянения, без предусмотренного законом разрешения до момента выявления и изъятия работниками милиции в ходе его личного осмотра, проведенного в опорном пункте №1 Цюрупинского РО в период времени с 18.30 по 18.55 часов.

Вину по предъявленному обвинению подсудимый ОСОБА_1 признал полностью и суду показал, что 10.09.2009 года около 14.00 часов он купался в речке Конка на «Перевалке» в г.Цюрупинске. Возле берега в воде он наступил на какой-то предмет, который находился в полиэтиленовом пакете. Когда он развернул пакет, то увидел в нем завернутый в тряпку пистолет светло-зеленого цвета, который он решил оставить себе для самообороны. Данный пистолет он в этот же день домой не забрал. 12.09.2009 года, он употребив спиртное решил забрать домой найденный им у речки пистолет. Так, около 16.00 часов он вернулся на речку и забрал пистолет найденный им ранее. Когда он шел домой, возле кафе «Сказка» его остановили работники милиции и так как он находился в состоянии алкогольного опьянения, они предложили ему пройти с ними в опорный пункт, находящийся на Жилпоселке. Прейдя с работниками милиции в опорный пункт, в присутствии понятых был произведен осмотр его личных носимых вещей, в результате которого был выявлен найденный им ранее пистолет. В содеянном чистосердечно раскаивается.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФАБУЛА 24

 

ОСОБА_2 имея умысел на незаконное занятие рыбным добывающим промыслом в запрещенном для этого месте на зимовальной яме, 25.01.2009 года, около 09 часов 30 минут прибыл на базу отдыха «Меридиан», расположенную на правом берегу р.Днепр в пос. Сухачевка, Ленинского района г. Днепропетровска, где одел снаряжение для подводной охоты и на резиновой лодке «Мичиган», оснащенной двигателем «Меркурий -15», вышел на р. Днепр к острову «Диевский «Барановский рукав», расположенному напротив пос. Сухачевка в г. Днепропетровске, возле которого на площади 60 га находится зимовальная яма и там, продолжая реализовывать свой преступный умысел, в этот же день, в период с 10 часов 30 минут до 15 часов 30 минут, используя снаряжение для подводной охоты и гарпунное ружье, начал нырять и охотится на рыбу, то есть в нарушение ст. 3.15 «Правил любительского и спортивного рыболовства во внутренних водоемах Украины», утвержденных приказом Государственного Комитета Рыбного хозяйства Украины № 19 от 15.02.1999 года, согласно которых:

     - запрещается лов рыбы с использованием … промысловых и других орудий лова, изготовленных из сетеснастных и прочих материалов всех видов и наименований, способом запруд и спуска воды из водоемов, с применением запрещенного орудия лова … с применением взрывчатых и отравляющих веществ, электротока, колющих орудий лова, огнестрельного и пневматического оружия /за исключением гарпунных ружей для подводной охоты/; в каналах теплоэнергоцентралей, подводящих и сбросных каналах электростанций; в подводящих и магистральных каналах, отводах рыбохозяйственных и мелиоративных систем, в шлюзовых каналах…; в ново созданных водохранилищах /до особого распоряжения/; с незарегистрированных плавсредств или не имеющих на корпусе четкого регистрационного номера /за исключением весельных лодок/; с лодок или других плавсредств на промысловых участках, закрепленных за пользователями водных живых ресурсов; на зимовальных ямах», незаконно занимался рыбным добывающим промыслом в запрещенном месте на зимовальной яме, где выловил при этом рыбу в количестве:

●судак 44 шт., стоимостью 51 гривна за одного, а всего на сумму 2244 гривен;

●сазан 1 шт., стоимостью 51 гривна;

●сом 1 шт., стоимостью 85 гривен;

причинив таким образом, согласно дополнения к Постановлению Кабинета Министров Украины от 19.01.1998 года № 32, существенный вред государству в лице Главного государственного управления охраны, использования и воспроизводства водных живых ресурсов и регулирования рыболовства в Днепропетровской области на общую сумму 2380 гривен.