Написание контрольных, курсовых, дипломных работ, выполнение задач, тестов, бизнес-планов

Глобальна економіка МУФ

Розділ І. Теоретично-аналітична частина

Аналіз світових релігій та їх ролі у формуванні та розвиткові розмаїття національних ділових культур

Розділ ІІ. Аналітичне дослідження. Вихідні дані для виконання індивідуального аналітичного дослідження та його структура.

Індивідуальна робота присвячена дослідженню особливостей діяльності транснаціональної корпорації за вибором студента

Мінімальний обсяг роботи (якісного наповнення) складає 15 сторінок.

Індивідуальна робота повинна мати наступну структуру:

  • титульний аркуш (додаток А);
  • зміст;
  • вступ ;
  • основна частина;
  • висновки;
  • список використаних джерел (додаток В);
  • додатки (у разі необхідності).

До загального обсягу не входять додатки та список використаних джерел, але всі сторінки зазначених елементів підлягають нумерації на загальних засадах.

Зміст. Виконується на окремому стандартному аркуші; у змісті подають найменування та номери початкових сторінок усіх розділів, підрозділів, починаючи зі вступу і закінчуючи списком використаних літературних джерел та додатками, якщо вони є. Заголовки змісту повинні точно повторювати заголовки в тексті. Скорочувати заголовки у змісті або наводити їх у іншій редакції порівняно із заголовком у тексті не дозволяється. Усі заголовки у змісті починаються з великої літери без крапки в кінці. Останнє слово кожного заголовка з’єднують крапками з відповідним номером сторінки у крайньому правому положенні в рядку або використовують функцію «Автозміст».

Вступ. Вступ подається на 1– 2 сторінках, де необхідно зазначити, чому була обрана саме ця ТНК, мета та завдання роботи, її об’єкт, предмет, характеристика основних джерел одержання інформації (офіційних, наукових, літературних, бібліографічних).

Основна частина. Студенту надається змога здійснити індивідуальне наповнення основної частини індивідуальної роботи залежно від доступної інформації. Робота повинна містити пункти, що максимально всебічно розкривають діяльність обраної ТНК у сучасних умовах, зокрема:

    • історія створення ТНК,
    • формування логотипу компанії,
    • особливості функціонування (диверсифікованість напрямків роботи, товарна номенклатура і т.д.), географія діяльності у світових масштабах,
    • місце у світових рейтингах компаній (Global-500, TNI та інші); 
    • інформація про доходи компанії у динаміці, вартість акцій,
    • тип організаційної структури (графічне зображення та її аналіз),
    • особливості управління персоналом,
    • риси корпоративної культури;
    • соціальна відповідальність ТНК,
    • сучасні тенденції й політика розвитку (зокрема, політика злиття і поглинання),
    • особливості діяльності ТНК в Україні,
    • цікаві факти про ТНК та ін.

Висновки (одна окрема сторінка). Підсумовують все зроблене в процесі написання  роботи.

Перелік посилань. Перелік джерел, на які є посилання в основній частині роботи,  наводять у кінці тексту індивідуальної роботи, починаючи його з нової сторінки. Додатки. Розміщуються  використані  довідкові  матеріали, однотипні розрахунки, специфікації та інші матеріали.

 Оформлення має бути здійснено згідно зазначених вимог. Обов’язковим є наявність в тексті посилань на використані джерела інформації.

 

Вимоги до оформлення індивідуальної роботи

Текст роботи повинен бути оформленим через  1,5 інтервали  на аркуші  формату А4. Шрифт Times New  Roman, 14 пт, масштаб 100%, звичайний, абзац 1,0 – 1,25 см.

Текст роботи розміщується на сторінці, яка обмежується полями: лівим – 30 мм, правим – 10 мм, верхнім – 20 мм, нижнім – 20 мм. Відстань між заголовком і текстом має бути в межах 15-20 мм.

Структурні елементи: «ЗМІСТ», «ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ» (якщо доцільно виділяти), «ВСТУП», «ВИСНОВКИ», «ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ», «ДОДАТКИ» не нумерують, а їх назви виступають як заголовки структурних елементів.

Розділи та підрозділи повинні мати заголовки. Заголовки структурних елементів і розділів слід розміщувати посередині рядка та друкувати великими літерами без крапки в кінці. Наступний підрозділ починається одразу після завершення попереднього. Заголовки підрозділів друкуються з абзацним відступом без крапки в кінці та без підкреслень. Якщо заголовок складається з двох речень, їх відокремлюють крапкою. Перенесення слів у заголовках не допускається.

Заголовки розділів і підрозділів слід виділяти напівжирним шрифтом. Відстань між заголовком та наступним або попереднім текстом повинна бути не менше двох рядків. Якщо після заголовка залишається лише один рядок тексту, необхідно перенести сам заголовок на наступну сторінку.

Розділи та підрозділи нумеруються арабськими цифрами. Номер підрозділу включає номер розділу і порядковий номер підрозділу, відокремлені крапкою (1.1., 1.2. і т.д.) і після останньої цифри ставлять крапку.

Висновки до кожного розділу починаються одразу після закінчення останнього підрозділу з інтервалом в два рядки (не з нової сторінки), а підсумкові ВИСНОВКИ починаються з нової сторінки.

Рисунки, таблиці розташовують після першого посилання на них у тексті або не далі наступної сторінки. На рисунки та таблиці у тексті посилаються скороченням слів та нумеруються – табл.2.1 (перша таблиця другого розділу), рис. 1.2 (другий рисунок першого розділу). На всі таблиці та рисунки повинні бути посилання в тексті. У разі повторного посилання вказують у скороченому вигляді – «див. табл. 1.3».

Таблиці і рисунки роботи, повинні мати назву.

Підпис назви рисунку починається з скороченого слова «рис.» та порядкового номера: Рис.1.2. – Організаційна структура підприємства. Підпис рисунка розміщується посередині внизу під рисунком. Графічний матеріал кожного додатка позначають окремою нумерацією арабськими цифрами з додаванням перед цифрою позначення додатка. Наприклад, “Рисунок В.3” – третій  графічний матеріал у додатку В.

Кожна таблиця повинна мати назву, яку розміщують над нею і друкують симетрично до тексту. Назву і слово «Таблиця» починають з великої літери. Слово «Таблиця» вказують один раз зліва над першою частиною таблиці, над іншими частинами таблиці пишуть: «Продовження таблиці ___» із зазначенням номера таблиці. Назва таблиці розміщується по центру.

Таблиці кожного додатка позначають окремою нумерацією арабськими цифрами з додаванням перед цифрою літери позначення додатка. Наприклад,  “Таблиця В.1” – перша  таблиця у додатку В.

В таблиці використовують шрифт Times New Roman, 12 кегль, міжрядковий інтервал – 1.

Формули та рівняння розташовують безпосередньо після тексту, в якому вони згадуються вперше, посередині сторінки. Формули за винятком тих, які є в додатках, мають нумеруватися арабськими цифрами в межах розділу. Номер формули складається з номера розділу і порядкового номера формули, відокремлених крапкою: (2.3) означає, що це 3-тя формула 2-го розділу. Номер зазначають на рівні формули або рівняння в круглих дужках, у крайньому правому положенні на рівні відповідної формули.

Формули в додатках нумерують окремо арабськими цифрами в межах кожного додатка з додаванням перед цифрою літери позначення додатка. Наприклад: “…відповідно до формули (В.1) додатка В ...”.

Пояснення символів і числових коефіцієнтів, що входять до формули, якщо вони не пояснювалися в тексті, мають  бути наведені безпосередньо під формулою. Пояснення кожного символу слід давати з нового рядка в тій послідовності, в якій символи наведено у формулі. Перший рядок пояснення має починатися словом „де” без двокрапки після нього.

Формули, що подаються одна за одною і нерозділені текстом, відокремлюють комою.

Посилання в тексті на порядкові номери формули дають у дужках. Наприклад: “Розрахуємо чисту теперішню вартість проекту згідно формули (2.3)”.

У додатках вміщують допоміжний матеріал, який до­повнює текст роботи, але великий за обсягом, має особливі способи відтворення або якщо включення його до основної частини може змінити впорядковане й логічне уявлення про роботу. Додатки оформлюють як продовження роботи на на­ступних її сторінках, розміщуючи їх у послідовності посилань у тексті. Кожний додаток починається з нової сторінки. Додаток повинен мати заголовок, надрукований вгорі малими літерами з першої ве­ликої симетрично до тексту сторінки. Праворуч над заголовком ма­лими літерами з першої великої друкується слово «Додаток» з вели­кою літерою української абетки, за винятком літер Ґ, Є, З, І, Й, О, Ч, Ь, що позначає його послідовність.

Допускається позначення  додатків літерами  латинської абетки, за винятком  літер І, О.

Перелік посилань подається у такій послідовності:

1)      Закони України;

2)      інструкції та нормативні акти  міністерств і відомств;

3)      наукова, навчально-методична, спеціальна література, видана українською або російською мовами;

4)      наукова, навчально-методична, спеціальна література, видана іноземними мовами.

Приклади оформлення літературних джерел для оформлення переліку посилань представлені в додатку Б.

Правила цитування та посилання на використані джерела. При написанні роботи студент повинен давати посилання на  джерела, матеріали з яких наводяться в роботі.

Посилання даються одразу після закінчення цитати у квадратних дужках, де вказується порядковий номер джерела у списку літератури та відповідна сторінка джерела (наприклад, [3, с.18]).

Нумерацію сторінок виконують  наскрізно, номер сторінки проставляють у верхньому правому куті без крапки в кінці.

Титульний аркуш та зміст не нумерують.

Вступ, основна частина, висновки, список літератури та додатки починаються з нової сторінки.

Першою сторінкою роботи є титульний аркуш, що включається в загальну нумерацію сторінок (додаток А).

На початку роботи подається зміст із зазначенням початкових номерів сторінок усіх структурних елементів.

Робота цілком виконується українською мовою.

 

ІV. НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ

Основна література:

  1. Ринейська Л.С. Посібник із вивчення навчальної дисципліни «Глобальна економіка» для студентів всіх напрямів економічної підготовки галузі знань 0305 «Економіка і підприємництво». – Полтава: ПолтНТУ, 2011. – 165 с.
  2. Глобальна економіка: конспект лекцій для студентів V курсу денної форми навчання спеціальності «Міжнародна економіка». /Відп. за випуск О.В. Воронова. – Одеса: ОНЕУ, ротапринт, 2012 р. – 84 с.
  3. Кальченко Т.В. Глобальна економіка: методологія системних досліджень: навч. посіб. / Т.В. Кальченко. – К.: КНЕУ, 2009. – 364 с.
  4. Мазурок П.П. Глобальна економіка: навч. посіб. / П.П. Мазурок, Б.М. Одягайло, В.В. Кулішов, О.М. Сазонец. – Львів: «Магнолія 2006», 2009. – 208 с. 
  5. Бочан І.О., Михасюк І.Р. Глобальна економіка: Підручник. – К.: Знання, 2007. – 403 с.

 

Додаткова література

  1.  

Гіл Чарлз В.Л. Міжнародний бізнес: Конкуренція на глобал. ринку. / Пер. з англ. А.Олійника, Р.Ткачука. — К.: Вид-во Соломії Павличко «Основи», 2001. — 854 с.

  1.  

Льюис, Ричард Д. Деловые культуры в международном бизнесе: От столкновения к взаимопониманию. — М.: Дело: Акад. нар. хоз-ва при Правительстве Рос. Федерации, 2001. — 446 с.

  1.  

Мировая экономика и международный бизнес: [Учеб. для студентов вузов] / [В.В.Поляков, Р.К.Щенин, Ю.Л.Адио и др.]; Под общ. ред. В.В.Полякова, Р.К.Щенина; Гос. ун-т упр. — М.: Кнорус, 2005. — 645 с.

  1.  

Міжнародний менеджмент: Навч. посіб. / [І.О.Піддубний, І.Е.Астахова, Л.М.Бондаренко та ін.; За ред. І.О.Піддубного]; Харк. нац. екон. ун-т. — [2-е вид., стер.] — Х.: ВД «ІНЖЕК», 2006.

  1.  

Міжнародний менеджмент: Навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисциплін. / Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 467 с.

  1.  

Основы международного бизнеса: Учеб. пособие. / М.К.Сахтаев, И.Х.Османов, Дж.Э.Бекиров; [Под общ. ред. М.К.Сохтаева]; Крым. гос. инж.-пед. ун-т. — Симферополь, 2003. — 441 с.

  1.  

Панченко Є.Г. Міжнародний менеджмент. 2-ге вид. без змін, -К.:ЦНЛ,2009. – 468 с.

  1.  

Чернега О.Б. Міжнародний менеджмент, К.:ЦНЛ,2009. – 592с.

  1.  

Международный менеджмент / Под ред. ПивовароваС. Э., Тарасевича Л. С., Майзеля А.И. — СПб: Питер, 2001. —576 с.: ил. — (Серия «Учебники для вузов»)

  1.  

Траснаціональні корпорації: особливості інвестиційної діяльності: Навчальний посібник/ За ред. Якубовський С.О., Козак Ю.Г., Савчук О.В.  – К.: Центр навчальної літератури, 2006. – 488 С.

  1. Шишков Ю. Государство в эпоху глобализации/ Ю. Шишков // Международная экономика и международные отношения. – 2010. –      № 1. – С. 3 – 13.
  2. Шкурат І. Транснаціональні корпорації – рушійні сили глобалізації /       І. Шкурат// Вісник національної Академії державного управління при Президентові України. – 2005. – № 2. – С. 344 – 352.
  3. Чуб О. Фінансова глобалізація: виникнення та розвиток / О. Чуб // Ринок цінних паперів України. – 2008. – №  3/4. – С. 13 – 18.
  4. Усатенко О.В. Стратегії інтернаціоналізації для розв’язання глобальних екологічних проблем/ О.В. Усатенко // Екологічний вісник. – 2009. – № 6. – С. 70 – 77).
  5. Бондаренко Н.В. Роль державного сектора економіки в розвитку держави в умовах глобалізації / Н.В. Бондаренко // Економіка і держава. – 2010. – № 5. –  С. 60 – 63.
  6. Будкін В. Економічна глобалізація: витоки, тенденції та протиріччя / В. Будкін // Економіка України. – 2010. – № 11. –  С. 87 – 89.

 

 

Інформаційні ресурси

 

 

Перелік ТНК

  1. Apple Inc
  2. Procter &Gamble Co  
  3. Volkswagen Group
  4. Samsung Electronics Co Ltd
  5. Nestlé SA
  6. Novartis AG
  7. Johnson & Johnson
  8. The Coca-Cola Co
  9. ArcelorMittal
  10. Siemens AG
  11. Honda Motor Co Ltd
  12. Mitsubishi Corporation
  13. Daimler AG
  14. Deutsche Telekom AG
  15. Pfizer Inc
  16. BMW AG
  17. Telefonica SA
  18. General Electric Co
  19. Royal Dutch Shell plc
  20. BP plc
  21. Toyota Motor Corporation
  22. Total SA
  23. Exxon Mobil Corporation
  24. Vodafone Group Plc
  25. Hutchison Whampoa Limited
  26. Wal-Mart Stores Inc
  27. Visa Inc
  28. Nissan Motor Co Ltd
  29. Unilever NG