|
НАСКРІЗНА ЗАДАЧАДата публикации: 10.07.2017 09:18
Змоделювати порядок відображення обліку активів, капіталу та зобов’язань на підприємствах малого бізнесу.
Завдання № 1. Визначити необхідні вхідні данні, що характеризують діяльність підприємства. (Загальна характеристика підприємства; штатний розклад; вид діяльності; залишки на рахунках; склад основних засобів, виробничих запасів та інших активів необхідних для діяльності підприємства; інформація про основних контрагентів підприємства; норми витрачання запасів та оприбуткування готової продукції тощо). Загальні данні: Крюшаченко Пилип Семенович є засновником ПП “Зернятко”, основна діяльність якого – переробка проса. Адреса: м.Суми, вул. Роменська, 27 Штатний розклад:
Статутний капітал підприємства утворено за рахунок внесків засновника. Всі основні засоби є власністю підприємства, за винятком легкового автомобілю, що взятий у фінансову оренду. Амортизація на основні засоби нараховувалась у відповідності з ПКУ. Підприємство розташовано на околиці міста Суми. Основними постачальниками сировини є:
Сировина доставляється власним автотранспортом. Середня закупівельна ціна 1 т проса – 4900 грн. (з ПДВ) без транспортно-заготівельних витрат. ПП “Зернятко” працює у дві зміни по 8 годин. При нормальному завантаженні потужність обладнання дозволяє переробляти 4 т проса на добу. Вихід готової продукції розподіляється наступним чином:
Можлива ціна реалізації (з ПДВ):
Залишки на рахунках:
На балансі підприємства знаходяться наступні основні засоби
Офісне обладнання
Залишки запасів та готової продукції:
Перелік залишків за рахунками на 1 березня згідно з Головною книгою
Завдання № 2. Відповідно до вихідних даних скласти наказ “Про облікову політику підприємства”. Наказ «Про облікову політику підприємства» наведено в Додатку А.
Завдання №3. Розрахувати потребу підприємства в запасах палива, матеріалів, сировини, запасних частинах та інших запасів на березень поточного року з метою забезпечення безперервної діяльності підприємства.
Розрахунок потреби в паливі на березень Вантажопідйомність автомобіля ЗІЛ складає 5 т, розхід палива – 40 л/100 км.
Потреба в паливі становить 184 л за березень поточного року.
Розрахунок потреби у сировині та матеріалах за березень ПП “Зернятко” працює у дві зміни по 8 годин. При нормальному завантаженні потужність обладнання дозволяє переробляти 4 т проса на добу. За березень поточного року підприємство працює 22 робочих днів. Потреба в просі за місяць складає 88 т (22*4). Потреба в камінні до АЗШ-450 (зміна через кожні 20 т проса) складає 70 шт.
Завдання №4. А) Здійснити нарахування амортизації на основні засоби та нематеріальні активи підприємства. Зробити відповідну кореспонденцію. Б) Заповнити Відомість 4-м Розділ 1. Облік необоротних активів і зносу (рахунки 10 і 13).
Журнал реєстрації господарських операцій
Завдання №5.
Здійснити необхідну закупку запасів за рахунок власних або запозичених коштів, результати господарських операцій відобразити на рахунках синтетичного обліку та у відповідних відомостях.
Завдання №6.
А) Реалізувати всі залишки готової продукції.
Б) Операції, що здійснювалися потягом місяця на підприємстві відобразити на рахунках синтетичного обліку та у відповідних відомостях.
Завдання №7.
А) Списати сировину та інші запаси на виробництво.
Б) Операції відобразити на рахунках синтетичного обліку та у відповідних відомостях.
Завдання №8.
А) Визначити фонд оплати праці підприємства за місяць поточного року (нарахувати заробітну плату), розрахувати зобов’язання за розрахунками зі страхування та прибуткового податку з робітників.
Б) Заповнити Відомість 3-м. Розділ 2. Облік розрахунків з оплати праці.
Завдання №9.
А) Списати всі витрати пов’язані з виробництвом продукції та його організацією. Б) Визначити собівартість готової продукції.
В) Операції відобразити на рахунках синтетичного обліку та у відповідних відомостях.
Завдання №10.
А) здійснити бухгалтерські записи, якщо відомо: реалізувати 75 % виготовленої продукції.
Б)Операції відобразити на рахунках синтетичного обліку та у відповідних відомостях.
Завдання №11.
А) Визначити фінансовий результат діяльності підприємства за поточний місяць.
Б) Узагальнити інформацію у відповідних регістрах синтетичного обліку.
Завдання №12.
А) Розрахувати зобов’язання перед бюджетом, якщо підприємство обрало одну із систем оподаткування (єдиний податок 3 група).
Б) Здійснити аналіз розрахунків.
В) Заповнити: податкову декларацію платника єдиного податку.
Завдання №13.
Скласти баланс та звіт про фінансові результати підприємства за березень поточного року.
ДОДАТОК А
ПП «Зернятко»
НАКАЗ № 1
про облікову політику підприємства
м. Суми від «28» травня 2010 року
На підставі Закону України від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні», Положень (стандартів) бухгалтерського обліку наказую:
1.1. Дозволяю змінити облікову політику, якщо:
- зміняться вимоги Міністерства фінансів України;
- зміняться статутні вимоги підприємства;
- нові (запропоновані й обґрунтовані фахівцями підприємства) положення облікової політики забезпечують більш достовірне відображення господарських операцій.
1.2. При складанні фінансової звітності встановити кордон істотності в розмірі 500 грн.
1.3. Основним засобом визнавати актив, якщо очікуваний термін його корисного використання (експлуатації), установлений засіданням виробничої комісії, більше року (або операційного циклу, якщо він більше року), а вартісна оцінка якого дорівнює сумі, що перевищує 2 500 грн.
1.4. До малоцінних необоротних матеріальних активів відносити активи, відмінні від основних засобів (на підставі класифікації, поданої в пункті 5 П(С)БО 7 «Основні засоби» і пункті 4 цього наказу), вартісна оцінка яких дорівнює сумі, що не перевищує 2 500 грн.
1.5. Застосовувати при нарахуванні амортизації основних засобів методи амортизації, строк корисного використання та ліквідаційну вартість, установлені і затверджені наказом по підприємству, за результатами місяця в якому такий необоротний актив введений в експлуатацію.
1.6. Установити такі методи нарахування амортизації для інших необоротних матеріальних активів – прямолінійний метод.
1.7. Термін корисного використання нематеріальних активів встановлюється наказом по підприємству, за результатами місяця в якому такий нематеріальний актив введений в експлуатацію.
1.8. Застосовувати прямолінійний метод амортизації нематеріальних активів.
1.9. Установити такі методи оцінки вибуття запасів:
- при відпусканні запасів у виробництво – метод середньозваженої собівартості;
- при відпусканні запасів у реалізацію – метод середньозваженої собівартості.
1.10. З метою недопущення розкрадань (недостач) малоцінних і швидкозношуваних предметів, переданих в експлуатацію і вилучених зі складу активів, головному бухгалтерові посилити контроль за видачею таких МШП за місцями експлуатації шляхом забезпечення проставлення в облікових картках підписів працівників в отриманні МШП, відміток про переміщення МШП між структурними підрозділами, а також складання актів на їх списання у разі непридатності до експлуатації.
1.11. Суму резерву сумнівних боргів установлювати на підставі класифікації дебіторської заборгованості за продукцію, товари, послуги за термінами її непогашення.
1.12. Створити забезпечення з оплати відпусток згідно з розрахунком, складеним економічним відділом (економістом); з гарантійних зобов’язань для здійснення майбутніх витрат на проведення гарантійних ремонтів проданої продукції відповідно до кошторису, складеного службою головного механіка й узгодженого з економічним відділом (економістом).
Генеральний директор _______________ П.С.Крюшаченко
З наказом ознайомлений:
Головний бухгалтер ________________ С.В.Маркова
|