|
ОблікДата публикации: 11.12.2018 12:57
Міністерство освіти і науки України ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ТА ЗАВДАННЯ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ №1 З ДИСЦИПЛІНИ БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК
Одеса: ОНПУ, 2016 Міністерство освіти і науки України ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ТА ЗАВДАННЯ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ №1 З ДИСЦИПЛІНИ БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК
для студентів заочної форми навчання спеціальностей: 6.030509 – Облік і аудит 6.030507 – Маркетинг 6.030601 – Менеджмент
Затверджено На засіданні кафедри обліку, аналізу і аудиту Протокол № 5 від
Одеса: ОНПУ, 2016 Бухгалтерський облік. Методичні вказівки та завдання до виконання контрольної роботи №1 з дисципліни «Бухгалтерський облік» для студентів заочної форми навчання спеціальностей 6.030509, 6.030504, 6.030507, 6.030502, 6.030601. Укладачі: Н.О. Просянюк, М.О. Ананська, В.В. Кірсанова, Варчук О.А. Одеса, ОНПУ. 2016. – 57 с.
Укладачі: Н.О. Просянюк, старший викладач М.О. Ананська, старший викладач В. В. Кірсанова, к.е.н., доцент О.А. Варчук, старший викладач
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ Відповідно до навчального плану в терміни, встановлені графіками з дисципліни «Бухгалтерський облік», передбачено виконання контрольних робіт (КР). Мета виконання КР №1 – закріплення теоретичних знань з дисципліни, оволодіння методикою складання балансу підприємства. В результаті виконання КР студент повинен навчитися: - заповнювати журнал реєстрації господарських операцій; - використовувати метод подвійного запису; - складати оборотні та шахові відомості; - складати баланс підприємства згідно положення бухгалтерського обліку П(С)БО 2 «Баланс»; - аналізувати баланс підприємства. Контрольна робота № 1 складається з трьох завдань: теоретичного питання, практичного завдання і тестових завдань Робота виконується на листах формату А4, або у зошиті. В завданнях наведені умовні дані. Результати розрахунків округляти до цілих значень. Сторінки повинні бути пронумеровані. Номер варіанта роботи відповідає номеру в заліковій відомості групи.
1. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
1. На підставі переліку господарських операцій за поточний місяць скласти «Журнал реєстрації господарських операцій» за формою, представленою в таблиці 1.
Таблиця 1.- Журнал реєстрації господарських операцій за________ місяць _____ року
2. Для відкриття синтетичних і аналітичних рахунків потрібно чітко знати їх відмінності. Синтетичні рахунки призначені для відображення господарських операцій в укрупненому вигляді, а процес їх реєстрації – синтетичним обліком. Наприклад, «Виробничі запаси» - рах. 20. Рахунки, на яких аналізується інформація, укрупнена на синтетичних рахунках, називаються аналітичними, а процес їх реєстрації – аналітичним обліком. Наприклад: рахунок 201 – «Сировина і матеріали» рахунок 202 – «Купувальні напівфабрикати і комплектуючі». Необхідно пам'ятати, що залишок синтетичного рахунку завжди дорівнює підсумку залишків по аналітичних рахунках. 3. На підставі вихідних даних необхідно скласти рахунки синтетичного обліку, задіяні в даному звітному періоді. Скласти рахунок – це відкрити рахунок, перенести вхідне сальдо з попереднього періоду, заповнити звороти і вивести кінцеве сальдо. Вхідне сальдо вибирається з вхідного балансу, в якому приведені залишки по рахунках на останній день попереднього місяця. Звороти заповнюються на підставі кореспонденції рахунків, вказаних в «Журналі реєстрації господарських операцій». Наприклад, відобразити наступну господарську операцію: «Одержані в касу з поточного рахунку грошові кошти в сумі 3000 грн.», за умови, що вхідне сальдо на поточному рахунку було 8000 грн., а в касі підприємства грошові кошти були відсутні. Ця операція викликає перерозподіл у складі засобів, що відображається взаємозв'язком двох рахунків: «Каса» і «Поточний рахунок». Обидва рахунки – активні. Оскільки на активних рахунках збільшення господарських засобів відображається в дебеті, то операція повинна бути записана в дебеті рахунку «Каса». На поточному рахунку в банку грошові кошти, відповідно, зменшилися на цю ж суму (3000). Зменшення засобів на активних рахунках відображається на кредиті. Тому дану операцію одночасно слід відобразити на кредиті рахунку «Поточний рахунок». Схематичне відображення на рахунках даної операції матиме вигляд, який є подвійним записом:
31 30 Д рахунок «Поточний рахунок» К Д рахунок «Каса» К
![]() ![]() 1) 3000
Од=0 Ок=3000 Од=3000 Ок=0
Ск=5000 Ск=3000 Як видно з прикладу, зроблений на рахунках запис відображає дві дії, що виникли унаслідок господарської операції: збільшення грошових коштів в касі підприємства і одночасне зменшення їх на цю суму на поточному рахунку. Аналогічно складаються рахунки аналітичного обліку. 4. На підставі складених рахунків синтетичного обліку складається оборотна відомість по рахунках синтетичного обліку. Оборотна відомість – це зведення оборотів і залишків за визначений період. Основною особливістю оборотної відомості синтетичного обліку є наявність трьох пар рівних підсумків: перша і третя пари рівних підсумків випливають з балансу, а друга пара підсумків виникає в результаті реалізації методу подвійного запису. Оборотна відомість по рахунках синтетичного обліку представляється за формою, приведеною в таблиці 2.
Таблиця 2.- Оборотна відомість по синтетичних рахунках
Аналітичні оборотні відомості відкриваються по рахунках аналітичного обліку по кожній групі аналогічно. Склавши оборотну відомість по рахунках аналітичного обліку, необхідно перевірити сальдо на початок і кінець звітного періоду і обороти по даному рахунку синтетичного обліку. Якщо кожна пара цифр співпадає, то дані з оборотної відомості по синтетичних рахунках переносяться в баланс, за умовою укрупнювання рахунків у відповідну статтю балансу. Про правильність складання оборотної відомості говорить рівність оборотів за місяць з підсумковою сумою журналу господарських операцій за місяць. 5. Баланс підприємства являє собою звіт підприємства за звітний період у формі зіставлення засобів і джерел на визначену дату. Баланс необхідно розробляти на підставі національного стандарту бухгалтерського обліку – П(с)БО 2 «Баланс».
2. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНИХ ЗАВДАНЬ
У практичному завданні на підставі вихідних даних відповідного варіанту студент повинен: - відкрити синтетичні рахунки; - відкрити аналітичні рахунки; - зареєструвати господарські операції в журналі і скласти бухгалтерські проводки; - на підставі складених проводок зробити розноску по синтетичних і аналітичних рахунках; - скласти оборотну відомість по аналітичних рахунках; - скласти оборотну відомість по синтетичних рахунках; - скласти шахову оборотну відомість; - скласти баланс на звітну дату. Цифрові дані до контрольної роботи приведені умовні. У балансі деякі статті представлені в розгорнутому вигляді.
ВАРІАНТ 1
Завдання 1. Теоретичне питання.
Види обліку і їх відмінна особливість. Форми бухгалтерського обліку.
Завдання 2. Практичне завдання.
Вихідні дані: 1. Баланс МПП «Віраж» на 31 жовтня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Розрахунки з постачальниками і підрядчиками» (63) витікає, що заборгованість постачальникам складається з:
3. Господарські операції підприємства за листопад:
Завдання 3. Тести.
1. Основне рівняння балансу має вигляд: а) А = П б) А = ВК + З в) ВК = А – З г) З = А – ВК
2. Власний капітал це: а) активи мінус зобов'язання; б) статутний капітал; в) сума статей першого розділу пасиву балансу; г) сума статей першого розділу активу балансу.
3. Яку зміну в статтях балансу викликає господарська операція «Нарахована заробітна платня основним виробничим робочим» а) З (+) Д (-) б) З (+) Д (+) в) З ( -) Д (-)
4. Яку зміну в статтях балансу викликає господарська операція «Виплачена заробітна платня основним виробничим робочим» а) З (+) Д (-) б) З (+) Д (+) в) З ( -) Д (-)
5. Яку зміну в статтях балансу викликає господарська операція «Утриманий податок з доходів фізичних осіб» а) З (+) Д (-) б) З (+) Д (+) в) З ( -) Д (-) г) Д (+) Д (-)
ВАРІАНТ 2
Завдання 1. Теоретичне питання.
Облікові вимірники і їх застосування в обліку. Особливості бухгалтерського обліку.
Завдання 2. Практичне завдання.
Вихідні дані: 1. Баланс ТОВ «Ласунка» на 31 жовтня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Основне виробництво» (23) слідує, що залишок незавершених виробів в цехах складається з:
3. Господарські операції за листопад:
Завдання 3. Тести.
1. Яку зміну в статтях балансу викликає господарська операція «Одержані матеріали від постачальників» а) З (+) Д (-) б) З (+) Д (+) в) З ( -) Д (-)
2. Яку зміну в статтях балансу викликає господарська операція «Погашена дебіторська заборгованість» а) З (+) Д (-) б) З (+) Д (+) в) З ( -) Д (-) г) З (+) З (-)
3. Яку зміну в статтях балансу викликає господарська операція «Представлений авансовий звіт підзвітною особою про покупку матеріалів» а) З (+) Д (-) б) З (+) З (-) в) З ( -) Д (-)
4. Яку зміну в статтях балансу викликає господарська операція «Нарахована амортизація устаткування виробничого призначення» а) З (+) Д (-) б) З (+) Д (+) в) З ( -) Д (-)
5. Яку зміну в статтях балансу викликає господарська операція «Проведені нарахування на заробітну платню основних виробничих робочих до пенсійного фонду» а) З (+) Д (-) б) З (+) Д (+) в) З ( -) Д (-)
ВАРІАНТ 3
Завдання 1. Теоретичне питання.
Класифікація господарських засобів підприємства.
Завдання 2. Практичне завдання.
Вихідні дані: 1. Баланс ТОВ «Джерело» на 30 червня 20 __г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Виплати робітникам» (66) витікає, що залишок невиплаченої зарплати на 30 червня складається із заборгованості:
3. Господарські операції за липень:
Завдання 3. Тести.
1. Значення статей 1 розділу пасиву балансу: - статутний капітал 100000 - додатковий капітал 2000 - резервний капітал 3000 - нерозподілений прибуток (непокритий збиток) (10000) Підсумкове значення 1 розділу пасиву балансу: а) 115000; б) 105000; в) 95000; г) 85000.
2. Значення статей 1 розділу активу балансу: Основні засоби: - залишкова вартість 215000 - первинна вартість 245000 - знос (30000) Незавершене будівництво 50000 Підсумкове значення 1 розділу активу балансу: а) 340000; б) 265000; в) 295000; г) 310000.
3. Назвіть правильну кореспонденцію господарської операції «Одержані грошові кошти для виплати заробітної платні»: а) Д-т 30 К-т 66 б) Д-т 30 К-т 31 в) Д-т 66 К-т 30 г) Д-т 31 К-т 30
4. Назвіть правильну кореспонденцію господарської операції «Виплачена заробітна платня робочим»: а) Д-т 30 К-т 66 б) Д-т 30 К-т 31 в) Д-т 66 К-т 30 г) Д-т 31 К-т 30
5. Назвіть правильну кореспонденцію господарської операції «Одержаний короткостроковий кредит банку»: а) Д-т 30 К-т 60 б) Д-т 60 К-т 31 в) Д-т 31 К-т 60 г) Д-т 31 К-т 50
ВАРІАНТ 4
Завдання 1. Теоретичне питання.
Класифікація джерел господарських засобів підприємства.
Завдання 2. Практичне завдання.
Вихідні дані: 1. Баланс ПП «Домовий» на 31 січня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Розрахунки з підзвітними особами» (37) витікає, що заборгованість підзвітних осіб на 31 січня складається із заборгованості:
3. Господарські операції за лютий місяць:
Завдання 3. Тести.
1. Назвіть правильну кореспонденцію господарської операції «Погашений довгостроковий кредит банку»: а) Д-т 30 К-т 50 б) Д-т 31 К-т 60 в) Д-т 31 К-т 50 г) Д-т 50 К-т 31
2. Назвіть правильну кореспонденцію господарської операції «Представлений авансовий звіт підзвітної особи про покупку напівфабрикатів»: а) Д-т 20 К-т 63 б) Д-т 20 К-т 372 в) Д-т 30 К-т 372 г) Д-т 372 К-т 20
3. Назвіть правильну кореспонденцію господарської операції «Видані грошові кошти підзвітній особі на покупку матеріалів»: а) Д-т 20 К-т 30 б) Д-т 372 К-т 30 в) Д-т 372 К-т 20 г) Д-т 20 К-т 372
4. Назвіть правильну кореспонденцію господарської операції «Одержані матеріали від постачальників»: а) Д-т 20 К-т 63 б) Д-т 23 К-т 63 в) Д-т 63 К-т 20 г) все не вірно
5. Назвіть правильну кореспонденцію господарської операції «Погашена заборгованість за одержані матеріали»: а) Д-т 30 К-т 63 б) Д-т 63 К-т 20 в) Д-т 31 К-т 63 г) все не вірно
ВАРІАНТ 5
Завдання 1. Теоретичне питання.
Кругообіг засобів підприємства.
Завдання 2. Практичне завдання.
Вихідні дані: 1. Баланс МП «Технології 21 вік» на 30 квітня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Матеріали» (20) витікає, що залишок матеріалів на складі на 30 квітня складається з:
3. Господарські операції за травень:
Завдання 3. Тести.
1. Назвіть правильну кореспонденцію господарської операції «Придбані товари для подальшого перепродажу»: а) Д-т 20 К-т 63 б) Д-т 28 К-т 63 в) Д-т 63 К-т 28 г) Д-т 23 К-т 28
2. Назвіть правильну кореспонденцію господарської операції «Передані матеріали на виробництво продукції»: а) Д-т 23 К-т 28 б) Д-т 20 К-т 23 в) Д-т 23 К-т 20 г) все не вірно
3. Назвіть правильну кореспонденцію господарської операції «Утримані внески до пенсійного фонду»: а) Д-т 30 К-т 65 б) Д-т 65 К-т 66 в) Д-т 23 К-т 65 г) Д-т 66 К-т 65
4. Назвіть правильну кореспонденцію господарської операції «Проведені нарахування органам соціального страхування на заробітну платню робочих»: а) Д-т 30 К-т 65 б) Д-т 65 К-т 66 в) Д-т 23 К-т 65 г) Д-т 66 К-т 65 5. Назвіть правильну кореспонденцію господарської операції «Виплачена заборгованість органам соціального страхування»: а) Д-т 30 К-т 65 б) Д-т 65 К-т 31 в) Д-т 23 К-т 65 г) Д-т 31 К-т 65
ВАРІАНТ 6
Завдання 1. Теоретичне питання.
Загальні поняття про метод бухгалтерського обліку.
Завдання 2. Практичне завдання.
Початкові дані: 1. Баланс ПП «Веста» на 31 жовтня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Готова продукція» (26) слідує, що залишок готових виробів на складі на 31 жовтня складається з:
3. Господарські операції за листопад:
Завдання 3. Тести.
1. Назвіть правильну кореспонденцію господарської операції «Утриманий із заробітної платні податок з доходів фізичних осіб»: а) Д-т 66 К-т 65 б) Д-т 64 К-т 66 в) Д-т 66 К-т 64 г) Д-т 23 К-т 64
2. Назвіть правильну кореспонденцію господарської операції «Сформований резервний фонд підприємства»: а) Д-т 43 К-т 40 б) Д-т 43 К-т 44 в) Д-т 43 К-т 31 г) Д-т 44 К-т 43
3. Назвіть правильну кореспонденцію господарської операції «Направлена частина нерозподіленого прибутку на збільшення статутного капіталу»: а) Д-т 40 К-т 44 б) Д-т 40 К-т 31 в) Д-т 44 К-т 40 г) Все не вірно
4. Яка з приведених господарських операцій збільшує кредиторську заборгованість перед постачальником і викликає збільшення майна підприємства: а) одержана передоплата за продукцію; б) одержані нематеріальні активи від постачальника; в) перерахована передоплата за матеріали; г) ніяка.
5. Яка з приведених господарських операцій змінює структуру джерел формування господарських засобів підприємства: а) нарахована заробітна платня працівникам основного виробництва; б) погашена заборгованість перед учасникам по дивідендах; в) одержані грошові кошти від покупця; г) ніяка. ВАРІАНТ 7
Завдання 1. Теоретичне питання.
Положення про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку. Закон про бухгалтерський облік в Україні.
Завдання 2. Практичне питання.
Початкові дані: 1. Баланс ТОВ «Краян» на 31 січня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Розрахунки з постачальниками і підрядниками» (63) витікає, що заборгованість постачальникам складається з:
3. Господарські операції за лютий:
Завдання 3. Тести.
1. Резерв сумнівних боргів розраховується для статті: а) дебіторська заборгованість по розрахункам; б) дебіторська заборгованість по товарам, роботам, послугам; в) інші оборотні активи.
2. Контарний рахунок: а) збільшує вартість основного рахунку; б) зменшує вартість основного рахунку; в) залишає вартість незмінною.
3. Рахунок «Витраті майбутнього періоду» списується: а) на витраті зразу повністю; б) поступово; в) не списується.
4. Рахунок «Загальновиробничі витрати» відносяться до: а) активно-пасивних; б) збирально–розподільчих; в) грошових рахунків.
5. Дебет 79 рахунку читається: а) повні витрати та чистий прибуток; б) що потрібно відняти від чистого доходу, щоб отримати фінансовий результат; в) витрати по видам діяльності, податок на прибуток.
ВАРІАНТ 8
Завдання 1. Теоретичне питання.
Організація документообігу. Зберігання документів.
Завдання 2. Практичне завдання.
Початкові дані: 1. Баланс ТОВ «Кісеньмаш» на 30 квітня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Розрахунки з постачальниками і підрядчиками» (63) витікає, що заборгованість постачальникам складається з:
3. Господарські операції за травень:
Завдання 3. Тести.
1. Рахунок 63 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками»: а) активний; б) пасивний; в) активно – пасивний.
2. Чистий доход це:: а) доход від реалізації; б) доход за витягом непрямих податків; в) валовий доход.
3. Які класи рахунків використовують для розрахунку чистого фінансового результату у звіті «Звіт про фінансовий результат»: а) 2; 7; 9; б) 7; 8; 9; в) 3; 4; 5.
4. Власний капітал відображається за допомогою: а) 4-го класу рахунків; б) 5, 6-го класу рахунків; в) 7-го класу рахунків.
5. Назвіть правильну кореспонденцію господарської операції «Списані матеріали на виробництво продукції» за допомогою 8-го класу рахунків: а) Д 23 К 20 б) Д 80 К 20 в) Д 20 К 80
ВАРІАНТ 9
Завдання 1. Теоретичне питання.
Виправлення помилок в первинних документах і облікових регістрах.
Завдання 2. Практичне питання.
Початкові дані: I. Баланс ТОВ «Диво плюс»на 30 квітня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Виплати робітникам» (66) витікає, що заборгованість складається з:
3. Господарські операції за травень:
Завдання 3. Тести.
1. Амортизаційний фонд це: а) джерела власні; б) джерела позикові; в) засобі.
2. Назвіть правильну відповідь господарської операції «Представлений авансовий звіт про витрати на відрядження бухгалтера»: а) Д 92 К 66 б) Д 92 К 372 в) Д 23 К 372
3. Яку зміну на статтях балансу визиває господарська операція «Удержано збір по безробіттю з заробітної плати менеджера» : а) З(+) Д(+) (де З – засоби, Д - джерела) б) Д(-) Д(+) в) З (-) З (+)
4. Вкажіть правильну кореспонденцію господарської операції «Списана фактична собівартість реалізованої продукції»: а) Д 26 К 23 б) Д 90 К 26 в) Д 79 К 90
5. Привести правильну кореспонденцію господарської операції «Надійшли матеріали від постачальників на суму 18000 грн., у т.ч. ПДВ. Рахунок акцептовано»: а) Д 20 К 63 18000; б) Д 20 К 63 15000, Д 641 К 63 3000; в) Д 63 К 20
ВАРІАНТ 10
Завдання 1. Теоретичне питання.
Інвентаризація як елемент метода бухгалтерського обліку.
Завдання 2. Практичне питання.
Початкові дані: 1. Баланс ПП «Черевички» на 31 липня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Основне виробництво» (23) слідує, що залишок незавершених виробів в цеху складається з:
3. Господарські операції за серпень місяць:
Завдання 3. Тести.
1. Привести правильну кореспонденцію господарської операції «Введено в експлуатацію об’єкт основних засобів»: а) Д 10 К 63 б) Д 15 К 63 в) Д 10 К 15
2. На які три групи рахунків можливо розподілити план рахунків: а) активні, пасивні, забалансові; б) активні, пасивні, активно – пасивні; в) для складання балансу, для складання звіту про фінансові результати, забалансові.
3. Рахунок «Знос основних засобів»: а) активний; б) пасивний; в) контрактивний.
4. Навести правильну кореспонденцію господарської операції «Розраховано та списано чистій прибуток звітного періоду »: а) Д 44 К 79 б) Д 79 К 44 в) Д 70 К 79
5. Рахунок «Накопичена амортизація нематеріальних активів» має сальдо: а) дебетове; б) кредитове; в) не має сальдо.
ВАРІАНТ 11
Завдання 1. Теоретичне питання.
Оцінка майна і господарських операцій як елемент методу бухгалтерського обліку.
Завдання 2. Практичне завдання.
Початкові дані: 1. Баланс ПП «Югсервіс» на 30 вересня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Розрахунки з підзвітними особами» (37) витікає, що заборгованість підзвітних осіб на 1 жовтня складається з :
3. Господарські операції за жовтень місяць:
Завдання 3. Тести.
1. Облік податку на додану вартість ведеться на рахунку: а) 65; б) 64; в) 63.
2. За допомогою яких класів рахунків розраховується фінансовий результат при використанні спрощеної схеми обліку витрат та доходів: а) 2, 9, 7; б) 8, 2, 9, 7; в) 8, 7.
3. Облік витрат по елементам відображається на рахунках: а) 9-го; б) 8-го; в) 7-го класу.
4. Як називається другий розділ активу балансу: а) довгострокові зобов’язання; б) забезпечення наступних витрат і платежів; в) оборотні активи.
5. Д 70 К 79. Зміст господарської операції: а) відвантажена продукція покупцям; б) списано чистий доход від реалізації продукції; в) списано надзвичайний доход.
ВАРІАНТ 12
Завдання 1. Теоретичне питання.
Калькуляція як елемент методу бухгалтерського обліку.
Завдання 2.
Початкові дані: 1. Баланс ТОВ «Надія» на 31 грудня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Розрахунки з постачальниками і підрядчиками» (63) витікає, що заборгованість складається з:
3. Господарські операції за січень:
Завдання 3. Тести.
1. Синтетичний рахунок 64 має аналітичні рахунки: а) розрахунки з пенсійного забезпечення, розрахунки по податкам; б) розрахунок по втраті працездатності, розрахунки по податковому кредиту; в) розрахунки по податкам, розрахунки по обов’язковим платежам, податкові зобов’язання, податковий кредит.
2. Д 92 К 47. Зміст господарської операції: а) нараховано резерв платежів та забезпечень адміністративному персоналу; б) нараховано резерв платежів виробничим робітникам; в) списано резерв платежів та забезпечень.
3. Скільки пар рівних між собою підсумків утворюється шляхом підрахунку всіх колонок оборотної відомості:: а) чотири; б) три; в) дві.
4. Кількість аналітичних рахунків, які можуть бути відкриті підприємством в розвиток одного синтетичного рахунку: а) обмежуються законодавством; б) обмежуються Планом рахунків бухгалтерського обліку; в) не обмежуються.
5. Як класифікуються рахунки по відношенню до балансу: а) активні та пасивні; б) аналітичні та синтетичні; в) постійні та тимчасові.
ВАРІАНТ 13
Завдання 1. Теоретичне питання.
Баланс підприємства – визначення і форма. Структура балансу. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку (ПСБО) №2 «Баланс».
Завдання 2. Практичне завдання.
Вихідні дані: 1. Баланс ПП «Прогрес» на 30 вересня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Матеріали» (20) витікає, що залишок матеріалів на складі складається з:
3. Господарські операції за жовтень:
Завдання 3. Тести.
1. Чи правильне твердження, що відсутність рівності в будь-якій парі колонок оборотної відомості вказує на помилку в записах або в підрахунку сум по відповідних рахунках: а) ні; б) так; в) не має значення.
2. Величина активів підприємства завжди: а) більше суми його зобов’язань і власного капіталу; б) дорівнює сумі зобов’язань і власного капіталу; в) менше суми зобов’язань і власного капіталу.
3. Баланс поділяється на дві частини: а) ліворуч показано актив, праворуч - заборгованість; б) ліворуч показано капітал, праворуч - зобов’язання; в) ліворуч показано актив, праворуч – капітал і зобов’язання.
4. В активі відображається: а) непогашена кредиторська заборгованість; б) непогашена дебіторська заборгованість; в) виробничі запаси, товари і заборгованість перед постачальниками.
5. У якому пункті є правильний запис: а) Майно = Чисте майно + Зобов’язання; б) Майно = Власний капітал – Залучений капітал; в) Власний капітал = Актив – Зобов’язання.
ВАРІАНТ 14
Завдання 1. Теоретичне питання.
Типи господарських операцій і їх вплив на зміну статей балансу.
Завдання 2. Практичне завдання.
Початкові дані: 1. Баланс ТОВ «Автобуд» на 31 грудня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Розрахунки з постачальниками і підрядниками» (63) витікає, що заборгованість постачальникам складається з:
3. Господарські операції за січень:
Завдання 3. Тести.
1. В якому із випадків наведені тільки ліквідні активи: а) грошові кошти, основні засоби, готова продукція; б) поточна дебіторська заборгованість, короткострокові фінансові вкладення; в) незавершене будівництво, безнадійна дебіторська заборгованість.
2. Які з перелічених активів є оборотними: а) нематеріальні активи; б) капітальні інвестиції; в) поточна дебіторська заборгованість.
3. Зобов’язання - це: а) різниця між початковою та залишковою вартістю активів підприємства; б) довгострокові витрати, які окупаються протягом визначеного періоду за рахунок додаткової виручки; в) борги, які виникають внаслідок придбання товарів та послуг в кредит, чи кредитів, які отримує підприємство для свого фінансування.
4. До короткострокових зобов’язань належить: а) заборгованість по розрахунках з бюджетом за податками; б) довгострокові векселі видані; в) отримані довгострокові позики.
5. Які основні процеси складають кругообіг господарських засобів: а) виробництво, постачання і збут; б) документування і постачання; в) постачання і збут.
ВАРІАНТ 15
Завдання 1. Теоретичне питання.
Рахунки бухгалтерського обліку – визначення і форма. Схема активних і пасивних рахунків.
Завдання 2. Практичне завдання.
Початкові дані: I. Баланс ТОВ «Водограй»на 31 грудня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Виплати робітникам» (66) витікає, що заборгованість складається з:
3. Господарські операції за січень:
Завдання 3. Тести.
1. Метод бухгалтерського обліку - це: а) сукупність способів дослідження, які дозволяють всебічно вивчити зміст науки про бухгалтерський облік; б) спосіб ведення бухгалтерського обліку; в) вивчення того, що обліковується.
2. До складу активів належить: а) додатковий капітал; б) дебіторська заборгованість; в) кредиторська заборгованість.
3. Господарська діяльність - це: а) спрямування власних коштів на виробництво продукції; б) спрямування власних і залучених коштів або ресурсів на виробництво, зберігання, переміщення та споживання господарських засобів; в) сукупність окремих господарських операцій, здійснення яких призводить до змін фінансового стану підприємства..
4. Статутний капітал - це: а) сума перевищення доходів над витратами підприємства; б) сукупність внесків засновників в майно (вартість основних засобів, нематеріальних активів, оборотних активів) підприємства для забезпечення його діяльності в розмірах, визначених установчими документами; в) капітал, який утворюється за рахунок прибутку підприємств, призначений для покриття непередбачених втрат і збитків.
5. Активи підприємства за формами функціонування поділяються на: а) необоротні і оборотні; б) матеріальні, нематеріальні, фінансові; в) довгострокові і поточні.
ВАРІАНТ 16
Завдання 1. Теоретичне питання.
Подвійний запис як елемент методу бухгалтерського обліку. Кореспонденція рахунків.
Завдання 2. Практичне завдання.
Початкові дані: 1. Баланс ТОВ «Проммаш» на 31 березня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Розрахунки з постачальниками і підрядниками» (63) витікає, що заборгованість постачальникам складається з:
3. Господарські операції за квітень:
Завдання 3. Тести.
1. До об’єктів, які забезпечують господарську діяльність підприємства, відносяться: а) господарські засобі та джерела їх утворення; б) господарські процеси; в) результати господарських процесів.
2. Об’єкти, які складають господарську діяльність підприємства, складаються з: а) господарських процесів та їх результатів; б) джерел утворення господарських засобів; в) господарських засобів.
3. Яке з наведених тверджень неправильне: а) дебіторська заборгованість відображається в активі балансу; б) кредити банків відносяться до основних засобів підприємства; в) готівка є оборотними засобами підприємства.
4. Яка з функцій не є типовою для бухгалтерського обліку: а) контрольна функція; б) функція прямого зв’язку; в) планова.
5. Контрольна функція бухгалтерського обліку полягає в: а) наданні інформації користувачам; б) контролі за збереженням, наявністю та рухом майна на підприємстві; в) суцільній реєстрації всіх господарських операцій.
ВАРІАНТ 17
Завдання 1. Теоретичне питання.
Бухгалтерська звітність як елемент методу бухгалтерського обліку. Порядок надання бухгалтерській звітності. ПСБУ №1.
Завдання 2. Практичне завдання.
Початкові дані: 1. Баланс ПП «Едем» на 30 червня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Основне виробництво» (23) слідує, що залишок незавершених виробів в цеху складається з:
3. Господарські операції за липень місяць:
Завдання 3. Тести.
1. Принцип безперервності полягає в тому, що: а) оцінка активів та зобов’язань підприємства здійснюється виходячи з припущення, що його діяльність не буде тривати в наступному місяці; б) оцінка активів та зобов’язань підприємства здійснюється виходячи з припущення, що його діяльність буде тривати далі; в) оцінка активів і зобов’язань базується на тому, що особисте майно і зобов’язання власників не повинні відображатися у фінансової звітності.
2. Бухгалтерський облік - це: а) система збору, реєстрації та узагальнення інформації в грошовому виразі про майно, зобов’язання підприємства та їх рух безперервного, суцільного і документального обліку всіх господарських операцій; б) дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов’язань, власному капіталі підприємства; в) система збору інформації про майно підприємства .
3. До користувачів з прямим фінансовим інтересом відносяться: а) потенційні інвестори; б) державні службовці; в) фінансові аналітики
4. В яких даних про діяльність підприємства найбільше зацікавлений кредитор: а) платоспроможність підприємства; б) заробітна плата менеджерів і економістів; в) податки, що сплачує підприємство.
5. Зовнішніми користувачами бухгалтерської інформації є: а) власники; б) менеджери; в) податкова адміністрація.
ВАРІАНТ 18
Завдання 1. Теоретичне питання.
Організація бухгалтерского обліку на підприємстві. Закон України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні».
Завдання 2. Практичне завдання.
Вихідні дані: 1. Баланс ПП «Чарівниця» на 31 грудень 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Матеріали» (20) витікає, що залишок матеріалів на складі складається з:
3. Господарські операції за січень:
Завдання 3. Тести.
1. Вимірник в бухгалтерському обліку - це: а) обліковий регістр; б) одиниця виміру об’єктів обліку; в) господарський процес.
2. Кількісний облік - це: а) облік трудових ресурсів; б) облік в натуральних одиницях; в) облік в грошових одиницях.
3. Натуральні вимірники використовуються: а) для обліку розрахунків з постачальниками; б) для обліку розрахунків з кредиторами; в) для обліку товарно-матеріальних цінностей.
4. Вартісний облік здійснюється за допомогою: а) грошового вимірника; б) натурального вимірника; в) трудового вимірника.
5. Предмет бухгалтерського обліку - це: а) виробничо-господарська і фінансова діяльність підприємства; б) факти господарської діяльності, які характеризують стан та використання ресурсів підприємства; в) порядок визначення собівартості виготовленої продукції.
ВАРІАНТ 19
Завдання 1. Теоретичне питання.
Синтетичний і аналітичний облік. Поняття про субрахунки.
Завдання 2. Практичне завдання.
Початкові дані: 1. Баланс ТОВ «Віраж» на 31 березня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Розрахунки з постачальниками і підрядниками» (63) витікає, що заборгованість постачальникам складається з:
3. Господарські операції за квітень:
Завдання 3. Тести.
1. План рахунків бухгалтерського обліку це: а) таблиця, яка включає перелік рахунків, на яких здійснюється відображення господарських операцій; б) систематизований перелік рахунків і схем реєстрації і угрупування на них фактів фінансово-господарської діяльності в бухгалтерському обліку; в) таблиця, яка включає перелік рахунків і інструкція про порядок відображення на них господарських операцій; г) систематизований перелік рахунків необхідних для відображення доходів і витрат, що виникають в результаті фінансово-господарської діяльності підприємства.
2. Головною метою плану рахунків є: а) забезпечення інформацією, необхідною для складання фінансових звітів, контролю за діяльністю підприємства, а також ухвалення управлінського рішення; б) забезпечення інформацією, необхідною для складання фінансових звітів, і управління грошовими потоками; в) забезпечення інформацією, необхідною для складання звітів, контролю за діяльністю підприємства, а також ухвалення управлінського рішення про ліквідність і платоспроможність кредиторів і дебіторів і можливості роботи з ними; г) забезпечення інформацією, необхідною для складання фінансових звітів, і визначення фінансового стану підприємства.
3. Структура плану рахунків узгоджена: а) із структурою балансу; б) з Міністерством Фінансів України в) з «Положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку» г) із структурою балансу і звітом про фінансовий результат.
4. Рахунки в плані по економічному змісту згруповані в: а) 6 класів; б) 10 класів; в) 9 класів; г) 5 класів.
5. План рахунків складається з; а) балансових і забалансових рахунків; б) балансових рахунків і рахунків відображення доходів і витрат; в) балансових і позабалансових рахунків; г) балансових і забалансових рахунків, а також рахунків відображення доходів і витрат.
ВАРІАНТ 20
Завдання 1. Теоретичне питання.
Оборотна відомість по синтетичних рахунках. Сутність, форма, особливості і практичне застосування.
Завдання 2. Практичне завдання.
Початкові дані: I. Баланс ТОВ «Наша марка» на 31 березня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Виплати робітникам» (66) витікає, що заборгованість з оплати праці перед працівниками складається з:
3. Господарські операції за квітень:
Завдання 3. Тести.
1. До балансових рахунків відносяться рахунки: а) на яких відображаються залишки товарно-матеріальних цінностей підприємства, що знаходяться в балансі; б) на яких враховуються товарно-матеріальні цінності, що не належать підприємству; в) залишки по яких відображаються в таблиці балансу; г) на яких враховуються товарно-матеріальні цінності, що належать підприємству;
2. До забалансових рахунків відносяться рахунки: а) залишки по яких відображаються в таблиці балансу; б) на яких враховуються товарно-матеріальні цінності, що не належать підприємству; в) залишки по яких не відображаються в таблиці балансу; г) на яких враховуються товарно-матеріальні цінності, що належать підприємству;
3. Рахунки 1-3 класів відводяться для відображення а) засобів б) джерел в) доходів г) витрат
4. Рахунки 4-6 класів відводяться для відображення а) засобів б) джерел в) доходів г) витрат
5. Рахунки 7-9 класів відводяться для відображення а) засобів і джерел б) активів і доходів в) доходів і витрат г) витрат і засобів тих, що не належать підприємству
ВАРІАНТ 21
Завдання 1. Теоретичне питання.
Шахова відомість. Сутність, форма і практичне застосування.
Завдання 2. Практичне завдання.
Початкові дані: 1. Баланс ТОВ «Мрія» на 30 червня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Розрахунки з постачальниками і підрядниками» (63) витікає, що заборгованість постачальникам складається з:
3. Господарські операції за липень:
Завдання 3. Тести.
1. Рахунку 0 класу відводяться для відображення а) засобів і джерел підприємства б) активів і доходів в) засобів тих, що не належать підприємству г) доходів і засобів тих, що не належать підприємству
2. Для укрупненого обліку призначені рахунки першого порядку що мають кодування що складається з: а) 3-х цифр; б) 2-х цифр; в) 4-х цифр; г) 1-ї цифри.
3. Для детального обліку призначені рахунки другого порядку яки мають кодування що складається з: а) 3-х цифр; б) 2-х цифр; в) 3-х цифр і більш; г) 2-х цифр і більш.
4. Рахунки з 0 по 7 класів ведуться: а) всіма підприємствами; б) всіма підприємствами за винятком суб'єктів малого підприємництва і організацій діяльність яких не направлена на ведення комерційної діяльності; в) тільки суб'єктами малого підприємництва і організаціями діяльність яких не направлена на ведення комерційної діяльності; г) всіма підприємствами, окрім підприємств малого бізнесу.
5. Рахунки 9 класу ведуться: а) всіма підприємствами; б) всіма підприємствами за винятком суб'єктів малого підприємництва і організацій діяльність яких не направлена на ведення комерційної діяльності, що використовують рахунку 8 класу; в) тільки суб'єктами малого підприємництва і організаціями діяльність яких не направлена на ведення комерційної діяльності; г) всіма підприємствами, окрім підприємств малого бізнесу.
ВАРІАНТ 22
Завдання 1. Теоретичне питання.
Контрактивні і контрпасивні рахунки.
Завдання 2. Практичне завдання. Початкові дані: 1. Баланс ПП «Вернісаж» на 30 вересня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Розрахунки з підзвітними особами» (37) витікає, що заборгованість підзвітних осіб складається з :
3. Господарські операції за жовтень місяць:
Завдання 3. Тести.
1. Рахунки 8 класу ведуться: а) всіма підприємствами; б) всіма підприємствами за винятком суб'єктів малого підприємництва і організацій діяльність яких не направлена на ведення комерційної діяльності; в) тільки суб'єктами малого підприємництва і організаціями діяльність яких не направлена на ведення комерційної діяльності; г) всіма підприємствами, окрім підприємств малого бізнесу.
2. Рахунки 7 класу по своїй будові відносяться до: а) активних; б) пасивних; в) без сальдових, таким, що працюють як активні; г) без сальдових, таким, що працюють як пасивні;
3. Рахунки 8 класу по своїй будові відносяться до: а) активних; б) пасивних; в) без сальдових, таким, що працюють як активні; г) без сальдових, таким, що працюють як пасивні;
4. Рахунки 9 класу по своїй будові відносяться до: а) активних; б) пасивних; в) без сальдових, таким, що працює як активні; г) без сальдових, таким, що працює як пасивні;
5. Господарський процес це: а) сукупність схожих по економічному змісту господарських операцій; б) сукупність не схожих по економічному змісту господарських операцій, але зв'язаних по деяких технічних ознаках; в) діяльність підприємства направлена на виготовлення продукції (робіт, послуг); г) немає вірної відповіді
ВАРІАНТ 23
Завдання 1. Теоретичне питання.
Взаємозв'язок рахунків і балансу підприємства. Принципи класифікації рахунків бухгалтерського обліку.
Завдання 2. Практичне завдання.
Початкові дані: 1. Баланс ТОВ «Валенсія» на 31 грудня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Розрахунки з постачальниками і підрядниками» (63) витікає, що заборгованість постачальникам складається з:
3. Господарські операції за січень:
Завдання 3. Тести.
1. До основних видів господарських процесів відносяться: а) заготовчий, підготовчий і виробничий; б) заготовчий, виробничий і обліковий; в) заготовчий, виробничий і реалізація; г) виробничий, реалізація і планування.
2. Дохід це: а) приріст вартості, який показує збільшення власного капіталу через показник власного доходу, званого прибутком; б) виручка від реалізації продукції (робіт, послуг); в) виручка від реалізації, отримана від дебіторів у момент отримання ними продукції; г) приріст вартості, який показує зменшення власного капіталу через показник власного доходу, званого прибутком.
3. Дохід в бухгалтерському обліку відбивається по: а) Д-ту 70 рахунку б) К-ту 70 рахунку в) Д-ту 84 рахунку г) К-ту 90 рахунку
4. Сума податкового зобов'язання по ПДВ списується: а) з Д 70 в К 64 б) з К 70 в Д 64 в) з К 64 в Д 79 г) з Д 64 в К 31
5. Сума чистого доходу списується: а) з Д 79 в К 44 б) з Д 70 в К 79 в) з Д 70 в К 44 г) з К 90 в Д 79
ВАРІАНТ 24
Завдання 1. Теоретичне питання.
Класифікація рахунків по економічному змісту.
Завдання 2. Практичне завдання.
Початкові дані: I. Баланс ТОВ «Ваш будинок» на 31 березня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Виплати робітникам» (66) витікає, що заборгованість з оплати праці перед працівниками складається з:
3. Господарські операції за квітень:
Завдання 3. Тести.
1. На рахунках 8-го класу ведеться облік по: а) видам діяльності; б) процесам виробництва; в) рівням ієрархії; г) елементам витрат.
2. До елементів витрат при обліку з використанням 8 класу відносяться: а) матеріальні витрати, витрати на збут, амортизація ОС, ЗП з нарахуваннями; б) матеріальні витрати, амортизація ОС, ЗП, нарахування на ЗП; в) матеріальні витрати, амортизація ОС виробничого призначення, ЗП з нарахуваннями, витрати на збут; г) матеріальні витрати, витрати на збут, амортизація ОС, ЗП з нарахуваннями, адміністративні витрати, витрати на виробництво продукції.
3. Рахунки 8-го класу в кінці місяця: а) закриваються на фінансовий результат б) списуються по видах діяльності в) заносяться в баланс підприємства г) списуються на фінансовий результат або по видах діяльності
4. Рахунки 9-го класу в кінці місяця: а) закриваються на фінансовий результат б) списуються по видах діяльності в) заносяться в баланс підприємства г) не всі списуються на фінансовий результат
5. Результати господарської діяльності в бухгалтерському обліку визначаються як: а) різниця між отриманими на рахунки і в касу доходами і всіма витратами пов'язаними з виробництвом продукції б) різниця між чистими доходами підприємства і витратами його діяльності в) різниця між отриманою виручкою від реалізації і сукупними витратами на виробництво і збут продукції г) різниця між сукупними доходами підприємства і витратами його діяльності
ВАРІАНТ 25
Завдання 1. Теоретичне питання.
Класифікація рахунків за призначенням і структурою.
Завдання 2. Практичне завдання.
Вихідні дані: 1. Баланс ПП «Прогрес» на 31 грудня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Матеріали» (20) витікає, що залишок матеріалів на складі складається з:
3. Господарські операції за січень:
Завдання 3. Тести.
1. При визначенні фінансового результату у випадку якщо Д – В > 0, запис в бухгалтерському обліку супроводжується бухгалтерською проводкою: а) Д 44 К 79 б) Д 70 К 44 в) Д 79 К 44 г) Д 44 К 98
2. При визначенні фінансового результату у випадку якщо Д – В < 0, запис в бухгалтерському обліку супроводжується бухгалтерською проводкою: а) Д 44 К 79 б) Д 70 К 44 в) Д 79 К 44 г) Д 44 К 98
3. Господарські операції безпосередньо відображаються: а) на рахунках; б) в балансі; в) на рахунках і в балансі одночасно; г) у звіті про фінансові результати.
4. Спосіб групування і поточного відображення за певними ознаками наявності та руху засобів підприємства і їх джерел та господарських процесів – це: а) баланс; б) подвійний запис; в) рахунки; г) інвентаризація. 5. Ліва сторона рахунка має назву: а) плюс; б) дебет; в) кредит; г) немає правильної відповіді.
ВАРІАНТ 26
Завдання 1. Теоретичне питання.
Регулюючі рахунки, їх схема і призначення. Розподільні рахунки, їх схема і призначення. Калькуляційні рахунки, їх схема і призначення.
Завдання 2. Практичне завдання.
Початкові дані: 1. Баланс ЧП «Прогрес» на 30 квітня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Розрахунки з підзвітними особами» (37) витікає, що заборгованість підзвітних осіб складається з :
3. Господарські операції за травень місяць:
Завдання 3. Тести.
1. Процес відкриття рахунка – це: а) запис початкового сальдо на підставі статей балансу; б) запис оборотів за дебетом і кредитом; в) надання рахунку назви; г) немає правильної відповіді.
2. Кожен рахунок обов'язково має містити: а) оборот; б) початкове сальдо; в) назву; г) кінцеве сальдо.
3. Наявність на певний момент часу засобів, коштів і джерел – це: а) оборот; б) залишок; в) сума; г) немає правильної відповіді.
4. Накопичена інформація про рух об'єкта обліку на протязі звітного періоду, відображеного за дебетом і кредитом називається: а) сальдо; б) залишок; в) оборот; г) немає правильної відповіді.
5. Підсумки записів у правій частині рахунка називають: а) дебетовим оборотом; б) кредитовим оборотом; в) початковим сальдо; г) кінцевим сальдо.
ВАРІАНТ 27
Завдання 1. Теоретичне питання.
1,2,3 класів рахунків. Забалансові рахунки, правила відображення операцій на забалансових рахунках.
Завдання 2. Практичне завдання.
Початкові дані: I. Баланс ТОВ «Пілігрим» на 30 вересня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Виплати робітникам» (66) витікає, що заборгованість з оплати праці перед працівниками складається з:
3. Господарські операції за жовтень:
Завдання 3. Тести.
1. Залежно від обліку активів чи джерел їх утворення бухгалтерські рахунки поділяють на: а) балансові й позабалансові; б) активні й пасивні; в) активні, пасивні й контрактивні; г) немає правильної відповіді.
2. За будовою активні і пасивні рахунки відрізняються: а) початковим сальдо; б) оборотами; в) назвами; г) сумами.
3. Сальдо в активних рахунках записується: а) у дебеті; б) у кредиті; в) як у дебеті, так і в кредиті; г) немає правильної відповіді.
4. Рахунки, які відображають джерела господарських засобів, є: а) активними; б) пасивними; в) позабалансовими; г) результатними.
5. Сума всіх кредитових залишків відображає: а) власний капітал; б) загальну вартість господарських засобів; в) загальний обсяг джерел господарських засобів; г) немає правильної відповіді.
ВАРІАНТ 28
Завдання 1. Теоретичне питання.
4,5 класів рахунків. Схема обліку процесу виробництва.
Завдання 2. Практичне завдання.
Початкові дані: 1. Баланс ТОВ «Золотий ключик» на 31 жовтня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Розрахунки з постачальниками і підрядниками» (63) витікає, що заборгованість постачальникам складається з:
3. Господарські операції за листопад:
Завдання 3. Тести.
1. На тій стороні рахунка, де показується залишок, відображається його: а) збільшення; б) зменшення; в) оборот; г) немає правильної відповіді.
2. Пасивні рахунки призначені для обліку: а) капіталу; б) дебіторської заборгованості; в) обліку майна; г) обліку основних засобів.
3. Активні рахунки призначені для обліку: а) заборгованості підприємства перед підзвітними особами; б) кредиторської заборгованості; в) дебіторської заборгованості; г) капіталу.
4. Дебетовий оборот за активним рахунком показує: а) збільшення майна; б) збільшення капіталу; в) зменшення зобов'язань; г) зменшення капіталу. 5. Дебетовий оборот за пасивним рахунком показує: а) збільшення господарських засобів; б) збільшення зобов'язань; в) зменшення капіталу; г) немає правильної відповіді.
ВАРІАНТ 29
Завдання 1. Теоретичне питання.
7 клас рахунків, схеми рахунків 7-го класу. Схема обліку процесу виробництва.
Завдання 2. Практичне завдання.
Початкові дані: I. Баланс ТОВ «Вега» на 30 вересня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Виплати робітникам» (66) витікає, що заборгованість з оплати праці перед працівниками складається з:
3. Господарські операції за жовтень:
Завдання 3. Тести.
1. Для визначення кінцевого сальдо за активним рахунком необхідно: а) до початкового кредитового сальдо додати кредитовий обороті відняти дебетовий; б) до початкового дебетового сальдо додати дебетовий обороті відняти кредитовий; в) від початкового дебетового залишку відняти кредитовий оборот і відняти дебетовий; г) немає правильної відповіді.
2. У пасивних рахунках для визначення кінцевого сальдо необхідно: а) до початкового кредитового сальдо додати кредитовий обороті відняти дебетовий; б) до початкового дебетового сальдо додати дебетовий обороті відняти кредитовий; в) від початкового дебетового залишку відняти кредитовий оборот і відняти дебетовий; г) немає правильної відповіді.
3. Подвійним записом називають відображення кожної господарської операції двічі: а) в активі й пасиві балансу; б) за дебетом одного і кредитом іншого рахунка; в) за дебетом і кредитом одного рахунка; г) за дебетом одного і дебетом іншого рахунка.
4. Бухгалтерська проводка, за якої один рахунок дебетується, а другий кредитується на одну і ту ж суму, називається: а) простою; б) відкритою; в) закритою; г) складною. 5. Бухгалтерська проводка, за якої один рахунок дебетується, а декілька кредитуються на загальну суму або навпаки, називається: а) позабалансовою; б) простою; в) складною; г) немає правильної відповіді.
ВАРІАНТ 30
Завдання 1. Теоретичне питання.
8,9 класів рахунків, їх схеми і призначення. План рахунків бухгалтерського обліку.
Завдання 2. Практичне завдання.
Початкові дані: 1. Баланс ТОВ «Прогрес М» на 30 квітня 20__г.
2. З оборотної відомості по аналітичних рахунках до рахунку «Розрахунки з підзвітними особами» (37) витікає, що заборгованість підзвітних осіб складається з :
3. Господарські операції за травень місяць:
Завдання 3. Тести.
1. Запис операцій у календарній послідовності їх виникнення називається: а) хронологічним записом; б) систематичним записом; в) простим записом; г) немає правильної відповіді.
2. Запис, який здійснюється в спеціальних журналах з обов'язковим відображенням нумерації господарських операцій, їх змісту, сум і кореспондуючих рахунків, є: а) хронологічним; б) систематичним; в) журнальним; г) спеціалізованим.
3. Прикладом систематичного обліку є: а) журнал реєстрації господарських операцій; б) порядок відображення господарських операцій на рахунках; в) журнали-ордери; г) немає правильної відповіді.
4. Залежно від обсягів інформації і рівня узагальнення рахунки поділяють: а) активні й пасивні; б) закриті й відкриті; в) синтетичні й аналітичні; г) немає правильної відповіді.
5. Рахунки, призначені для обліку економічно однорідних груп засобів, їх джерел та господарських процесів у грошовому вимірнику, називають: а) синтетичними; б) аналітичними; в) синтетично-аналітичними; г) відкритими.
Список рекомендованої літератури
|