|
Главная \ Методичні вказівки \ Методические указания и информация \ Облік і звітність в оподаткуванні
Облік і звітність в оподаткуванніДата публикации: 12.04.2017 09:00
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ ДВНЗ «КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені Вадима Гетьмана»
ЗАВДАННЯ ДЛЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ ТА МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ЇХ ВИКОНАННЯ З НАУКИ «ОБЛІК І ЗВІТНІСТЬ В ОПОДАТКУВАННІ» для студентів напряму підготовки 6.030509 «Облік і аудит» заочної форми навчання
КИЇВ КНЕУ 2017
Завдання для контрольних робіт та методичні вказівки до їх виконання з науки «Облік і звітність в оподаткуванні» для студентів напряму підготовки 6.030509 «Облік і аудит» заочної форми навчання /Укладачі: В.В. Бабіч, О.Є. Федорченко. – К.: КНЕУ, 2017.- 18с.
Укладачі: к.е.н., професор Бабіч В.В. к.е.н., доцент Федорченко О.Є.
Рецензент: к.е.н., професор Добровський В.М.
Відповідальна за випуск завідувач кафедри обліку і оподаткування М.М. Шигун, доктор економічних наук, професор
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ ДВНЗ “КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені Вадима Гетьмана»
ЗАВДАННЯ ДЛЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ ТА МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ЇХ ВИКОНАННЯ З НАУКИ «ОБЛІК І ЗВІТНІСТЬ В ОПОДАТКУВАННІ»
для студентів напряму підготовки 6.030509 «Облік і аудит» заочної форми навчання
Студента _________________________________________ (прізвище, ім’я та по-батькові ) факультету _______________________________________
курс, спеціальність, група___________________________
№ залікової книжки________________________________
Затверджено на засіданні кафедри обліку і оподаткування Протокол № від 2017 р.
КИЇВ КНЕУ 2017
Виконання контрольної роботи студентами заочної форми навчання є складовою частиною навчального процесу і передбачає закріплення та поглиблення теоретичних знань, здобутих майбутніми фахівцями у процесі вивчення курсу, вироблення навичок самостійно працювати зі законодавчо-правовими, нормативними актами та спеціальною літературою, даними бухгалтерського обліку, фінансової і податкової звітності, а також робити узагальнення і висновки. У процесі підготовки контрольної роботи студенти мають вивчити законодавчо-правові акти, нормативні і інструктивні матеріали, а також літературні джерела, в яких висвітлюються питання обраного завдання контрольної роботи.
2. Загальні вимоги до контрольної роботи
У контрольній роботі студенти повинні показати глибокі знання податкового законодавства, нормативних та інструктивних матеріалів з бухгалтерського обліку. При виконанні роботи слід звернути особливу увагу на порядок складання (заповнення) податкових декларацій, розрахунків та додатків до них, звітності за Єдиним соціальним внеском, на методику відображення в системі бухгалтерських рахунків нарахованих і сплачених податків, внесків і зборів, обов’язкових платежів і відображення їх в бухгалтерських регістрах фінансової звітності.
3. Методичні вказівки до виконання контрольної роботи
Методичними вказівками передбачено п’ять варіантів контрольних робіт. Студент виконує контрольну роботу за варіантом, визначеним згідно з останньою цифрою номера своєї залікової книжки:
Якщо виконана контрольна робота не відповідає зазначеній вимозі, вона не приймається до рецензування. Звертаємо увагу на те, що кожний студент виконує контрольну роботу тільки за даними свого варіанту. Для виконання контрольної роботи використовуються бланки форм первинних документів, регістрів, податкової звітності, які є чинними на момент виконання контрольної роботи. Бланки форм податкової звітності студент бере на базовому підприємстві або з електронних джерел. У випадках ускладнень при виконанні контрольної роботи необхідно звернутися до викладачів даної навчальної дисципліни кафедри обліку і оподаткування.
4. Рецензування контрольних робіт
Виконана контрольна робота подається на кафедру обліку і оподаткування у термін, визначений навчальним графіком. Контрольні роботи перевіряють викладачі цієї ж кафедри. Якщо рецензія позитивна, то робота залишається на кафедрі. При наявності зауважень до контрольної роботи викладач може назначити студенту співбесіду перед екзаменаційною сесією, або повернути роботу для доопрацювання з повторною здачею переробленої роботи для рецензування.
5. Завдання для виконання контрольної роботи
Завдання для контрольної роботи побудовані на умовах даних Публічного акціонерного товариства «Металіст». Дані про підприємство-платника податків, зборів і обов’язкових платежів: Система оподаткування загальна. Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ – 32000085. Місце знаходження: 04208, м. Київ, вул.. Лісова, 3, телефон (044) 4625009. Місце реєстрації: ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві. Індивідуальний податковий номер платника ПДВ – 10049462. Банківські реквізити: МФО 32181, № поточного рахунку 14128047135541 в Подільській філії Приватбанку м. Києва. Керівник підприємства (голова правління) – Петренко Василь Іванович. Головний бухгалтер – Шевчук Оксана Михайлівна. Завдання виконуються за даними 201_ року.
ЗАВДАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ Методичні вказівки: Опрацювати законодавчі і нормативні акти та інструктивні матеріали, які регулюють порядок ведення бухгалтерського обліку з метою оподаткування, складання податкової звітності та навести визначення термінів, зазначених в кожному варіанті. Відповідь надається в письмовій формі з чітким виділенням термінів і відповідей, які наведені нижче для кожного варіанту.
Варіант 1 Опрацювати законодавчо-правові та нормативні акти, інструктивні матеріали з оподаткування та бухгалтерського обліку і звітності та дати визначення наведеним термінам, вказати джерела, де вони наведені: - «Дохід»; - «Бюджетне відшкодування»; - «Податок на доходи фізичних осіб»; - «Єдиний соціальний внесок»; - «Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів».
Варіант 2 Опрацювати законодавчо-правові та нормативні акти, інструктивні матеріали з оподаткування та бухгалтерського обліку і звітності та дати визначення наведеним термінам, вказати джерела, де вони наведені: - «Фінансовий результат до оподаткування»: - «Податковий кредит»; - «База оподаткування»; - «Податкова декларація»; - «Акцизний податок».
Варіант 3 Опрацювати законодавчо-правові та нормативні акти, інструктивні матеріали з податкового та бухгалтерського обліку і звітності та дати визначення наведеним термінам, вказати джерела, де вони наведені: - «Податкове зобов’язання»; - «Податковий вексель»; - «Податковий агент»; - «Рентна плата»; - «Місцеві податки».
Варіант 4 Опрацювати законодавчо-правові та нормативні акти, інструктивні матеріали з оподаткування та бухгалтерського обліку і звітності та дати визначення наведеним термінам, вказати джерела, де вони наведені: - «Об’єкт оподаткування»; - «Адвалорні ставки»; - «Податкова соціальна пільга»; - «Єдиний податок»; - «Загальнодержавні податки».
Варіант 5 Опрацювати законодавчо-правові та нормативні акти, інструктивні матеріали з оподаткування та бухгалтерського обліку і звітності та дати визначення наведеним термінам, вказати джерела, де вони наведені: - «Податок на додану вартість»; - «Касовий метод»; - «Спрощена система оподаткування»; - «Податок на майно»; - «Спеціальні податкові режими».
ЗАВДАННЯ 2 Методичні вказівки: На основі наведених в таблиці 1 даних про господарські операції ПАТ «Металіст» скласти Журнал реєстрації господарських операцій за звітний період. У Журналі необхідно: 1) за кожною господарською операцією визначити кореспонденцію рахунків (вказати номер рахунку (субрахунку); 2) за окремими операціями самостійно визначити суму. Матеріальне забезпечення: Журнал реєстрації господарських операцій. Таблиця 1 Господарські операції ПАТ «Металіст» за звітний період 201_р.
Продовження табл. 1
Продовження табл. 1
Продовження табл. 1
Продовження табл. 1
Продовження табл. 1
Закінчення табл. 1
*Податкова накладна складена та зареєстрована у Єдиному реєстрі податкових накладних своєчасно.
ЗАВДАННЯ 3
Методичні вказівки: 1. На основі даних Журналу реєстрації господарських операцій ПАТ «Металіст» заповнити «Податкову декларацію з податку на додану вартість за І квартал 20___р.». 2. Для заповнення Податкової декларації необхідно скласти «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість». Дані для складання цього розрахунку необхідно взяти з Журналу реєстрації господарських операцій (операція 20). 3. Виписати Податкову накладну (за діючою формою) № 14 від 18 січня 20___р. на відвантаження ПАТ «Металіст» в адрес ПАТ «Прилад» за адресою: 04215 м. Київ-215, вул. Межева, 12, телефон 4634820, індивідуальний податковий номер 011273804291, номер свідоцтва про реєстрацію платника податку з ПДВ: 012137341. ПАТ «Металіст» відвантажило в адрес покупця деталі штамповані в кількості 1000 шт. за вартістю, вказаною в господарській операцій 7 (ціну 1 шт. визначити самостійно, виходячи з вартості продукції за кожним варіантом завдання. Відвантаження здійснено 18 січня 20__р. за договором № 7 від 3 січня 20__р. Договором передбачена попередня оплата продукції.
ЗАВДАННЯ 4
Методичні вказівки: Скласти «Податкову декларацію екологічного податку за І квартал 201 _р.». При розрахунку податкових зобов’язань використати наступні дані (однакові для всіх варіантів):
ЗАВДАННЯ 5
Методичні вказівки: Заповнити «Податкову декларацію з плати за землю за 201_р.» і визначити суму податкового зобов’язання за І квартал 20___р., виходячи з того, що ПАТ «Металіст» находиться в м. Києві і його територія становить 2 га. Ставки податку взяти із ПКУ.
ЗАВДАННЯ 6
Методичні вказівки: На основі даних Журналу реєстрації господарських операцій ПАТ заповнити «Податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 201_ р.». |