|
Облік у зарубіжних країнахДата публикации: 07.07.2020 08:40
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Державний вищий навчальний ЗАклад «ПРИДНІПРОВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ»
КАФЕДРА ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА МАРКЕТИНГУ
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
до виконання контрольної роботи з дисципліни для студентів освітнього рівня «Бакалавр» заочної форми навчання
Дніпро 2019 Методичні вказівки до виконання контрольної роботи з дисципліни
У методичних вказівках викладено загальні вимоги щодо виконання контрольної роботи; представлено перелік тем теоретичного розділу; наведено задачі, які присвячені основним методам обліку в міжнародній практиці та формуванню фінансової звітності підприємств.
Укладач: Свічкар Н. М., кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, обліку та маркетингу ДВНЗ ПДАБА.
Відповідальний за випуск: Чимшит С. І., доктор економічних наук, доцент, завідувач кафедри фінансів, обліку та маркетингу
Рецензент: Вакульчик О. М., доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри обліку, аудиту, аналізу і оподаткування Університету митної справи та фінансів.
Затверджено на засіданні кафедри фінансів, обліку та маркетингу ПДАБА Протокол №1(184) від 28.08.2019 р. Зав. кафедри Чимшит С. І.
Затверджено на засіданні Президії методичної ради ПДАБА Протокол №1(137) від 17.09. 2019 р.
ЗМІСТ
1. ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ 2. ТеМИ ТА ВИМОГИ ДО НАПИСАННЯ ТЕОРЕТИЧНОГО РОЗДІЛУ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ 3. Завдання та вимоги ДО ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНИХ ЗАВДАНЬ 3.1. Правила обліку господарських операцій 3.2. Приклад обліку господарських операцій 3.4. Приклади рішення практичних завдань 3.5. Варіанти практичних завдань 4. СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Метою вивчення студентами навчальної дисципліни «Облік у зарубіжних країнах» є оволодіння теоретичними і практичними знаннями, що використовуються у сфері міжнародного бухгалтерського обліку, а також уміння їх застосовувати в системі вітчизняного бухгалтерського обліку. У процесі вивчення курсу студенти заочної форми навчання виконують контрольну роботу, що являє собою теоретичне дослідження одного із запропонованих завдань за окремими темами дисципліни. Крім цього контрольне завдання також включає практичну частину – розв’язання завдань, присвячених основним методам обліку в зарубіжних країнах, а також формуванню фінансової звітності підприємств. Виконання контрольної роботи є заключним етапом вивчення дисципліни «Облік у зарубіжних країнах» і має такі цілі:
Структура контрольної роботи повинна включати: титульний аркуш, зміст, теоретичну частину (слайди), практичну частину (рішення завдань), список використаної літератури, додатки (якщо необхідно). У практичній частині необхідно виконати завдання відповідно до отриманого варіанта. При цьому варто користуватися прикладами рішення завдань, що наводяться в четвертому розділі. За кожним студентом закріплюються один номер теоретичного питання та два номери практичних завдань згідно з двома останніми цифрами номера залікової книжки. Перша цифра означає номер теоретичного завдання, друга та третя – номери практичних завдань. Наприклад: 2, 1.3, 2.8 означає – теоретичне питання №2, а також практичні завдання №1.3 та №2.8. Індивідуальне закріплення контрольних завдань представлено в табл. 1.1. Таблиця 1.1 Номери питань і варіанти завдання для виконання контрольної роботи
Після написання контрольної роботи студент оформляє її відповідним чином і здає на перевірку. Контрольна робота виконується із застосуванням комп’ютерної техніки. Формат сторінки – А4; шрифт Times New Roman 14; міжрядковий інтервал – 1,5. Вирівнювання по ширині. Текст необхідно друкувати, залишаючи береги таких розмірів: лівий – Згідно з установленим графіком контрольна робота подається на кафедру для перевірки викладачем. Захист робіт відбувається до початку іспиту.
викладання теоретичного питання необхідно представити в схематичній та табличній інтерпретації за допомогою програми PowerPoint Microsoft Office. Вимоги до представлення теоретичного матеріалу за допомогою слайдів:
Тематика теоретичного завдання:
Етап 1. Аналіз операції Аналіз операції здійснюється з метою визначення її впливу на активи, зобов’язання та власний капітал акціонерів. Операція повинна підтверджуватися первинним документом.
Етап 2. Застосування методу подвійного запису Подвійний запис – спосіб відображення господарських операцій, відповідно до якого кожна операція повинна бути відображена одночасно й на однакову суму по дебету одного та кредиту іншого бухгалтерського рахунку. При подвійному записі виникає взаємозв’язок (кореспонденція) рахунків.
Етап 3. Запис проведень Операції реєструються в журналі в хронологічному порядку. Реєструється дата, дебетовий рахунок, дебетова сума в одному рядку, а кредитовий рахунок і кредитова сума в наступному рядку. Приклад: компанія придбала обладнання вартістю 100 000 у.од. у кредит.
Етап 4. Рознесення бухгалтерських проведень Процес перенесення записів у головну книгу називається рознесенням і полягає в перенесенні дати та суми на відповідні рахунки.
Етап 5. Складання пробного балансу (оборотної відомості) Мета складання – переконатися, що рахунки балансуються після відображення і рознесення операцій.
Розглянемо операції рекламного агентства «Joan Miller» протягом січня. Для цього буде застосовуватися принцип подвійного запису. Етапи 1-3. Складання проведень 1 січня: Джоан засновує компанію і вкладає 10 000 у.од. у своє власне рекламне агентство в обмін на 10 000 акцій номінальною вартістю 1 у.од. за акцію. Операція: інвестиція в бізнес.
Якби Джоан інвестувала в компанію не грошові кошти, а будь-які інші активи, то дебетовий запис був би зроблений на відповідному рахунку активів.
2 січня: Джоан орендує офіс, виплачуючи авансом орендну плату за два місяці в розмірі 800 у.од. Операція: виплата орендної плати авансом.
3 січня: Джоан замовляє матеріали для художніх робіт на суму Проведення не записується, тому що операції не було. Відповідно до правил визнання зобов’язання не виникає до того моменту, поки товар не буде відвантажений або отриманий. 4 січня: Джоан отримує обладнання для художніх робіт і здійснює оплату грошовими коштами в сумі 4 200 у.од. Операція: придбання обладнання.
5 січня: Джоан купує офісне обладнання в компанії «Morgan» на суму 3 000 у.од.; оплачує 1 500 у.од. грошовими коштами та домовляється про виплату залишку суми в наступному місяці. Операція: придбання обладнання та часткова оплата.
6 січня: Джоан отримує в кредит матеріали для художніх робіт на суму 1 800 у.од. і офісне приладдя на суму 800 у.од. у компанії «Taylor Supply». Операція: придбання матеріалів у кредит.
8 січня: Джоан оплачує поліс страхування життя на 1 рік, дія якого починається з 1 січня, сума – 480 у.од. Операція: оплата страховки авансом.
9 січня: Джоан виплачує компанії «Taylor Supply» 1 000 у.од. із суми заборгованості. Операція: часткове погашення зобов’язання.
10 січня: Джоан надала послуги автомобільному дилеру, розмістивши оголошення в газеті, і одержує винагороду в розмірі 1 400. Операція: зароблено доход і отримано грошові кошти.
12 січня. Джоан виплачує секретарю заробітну плату за два тижні в розмірі 600 у.од. Операція: виплата заробітної плати.
15 січня: Джоан одержує авансову винагороду в розмірі Операція: отримано оплату за послуги, які буде надано в майбутньому.
19 січня: Джоан надала послуги магазину «Ward Department», розмістивши кілька великих рекламних оголошень. Рахунок уже був пред’явлений, але оплата в розмірі 2 800 у.од. буде отримана тільки в наступному місяці. Операція: зароблено доход, який буде отримано у майбутньому.
26 січня: Джоан виплачує секретарю заробітну плату ще за два тижні в розмірі 600 у.од. Операція: виплата заробітної плати.
29 січня: Джоан одержує та оплачує рахунки за електроенергію в сумі 100 у.од. Операція: оплата витрат за електроенергію.
30 січня: Джоан одержує (але не оплачує) рахунки за телефонні послуги на суму 70 у.од. Операція: було понесено витрати, які буде оплачено в майбутньому.
31 січня: Джоан виплачує дивіденди в розмірі 1 400 у.од. Операція: оголошення та виплата дивідендів.
Етап 4. Рознесення бухгалтерських проведень по рахунках Огляд рахунків і операцій рекламного агентства «Joan Miller»
Етап 5. Пробний баланс Таблиця 3.1 Пробний баланс рекламного агентства «Joan Miller» на 31 січня 20х1 р.
У пробному балансі перевіряється, чи дотримується рівність кредитових і дебетових сум. Якщо підсумкові суми в дебетовому та кредитовому стовпчиках пробного балансу не рівні, це говорить про те, що можливі такі помилки:
Коректування використовується для обліку за методом нарахування операцій, які охоплюють більше одного облікового періоду. Коректування оформляється коректувальним проведенням. Коректувальне проведення, як мінімум, складається з:
Коректування ніколи не торкається рахунку грошових коштів. Коректувальне проведення виникає у випадках, коли існують:
Щоб проілюструвати види коректувальних проведень, які повинні робити більшість підприємств, звернемося ще раз до балансу рекламного агентства «Joan Miller» (див. табл. 3.1).
Види коректувальних проведень
Деякі витрати звичайно оплачуються наперед. Тому такі витрати називаються витратами, оплаченими авансом. До них відносяться орендна плата, страховка та запаси матеріалів, сировини, товарів. Наприкінці облікового періоду частина (або вся сума) таких товарів чи послуг буде використана або мине. Відповідно, необхідно зробити коректувальне проведення, що відображає зменшення активу та збільшення витрат. Сума коректування буде дорівнювати тій частині вартості товарів або послуг, що була використана в поточному періоді. Оренда, оплачена авансом (коректування а) 2 січня: Джоан орендує офіс, виплачуючи авансом орендну плату за два місяці в розмірі 800 у.од. Операція: закінчення оренди за один місяць.
Страховка, оплачена авансом (коректування b) 8 січня: Джоан оплачує поліс страхування життя на 1 рік, дія якого починається з 1 січня, сума – 480 у.од. Операція: використання страховки за один місяць.
Витрати на страховку в січні відображають минулі витрати в сумі 40 у.од. (480/12).
Матеріали для художніх робіт і офісне приладдя (коректування с та d) 6 січня: Джоан отримує в кредит матеріали для художніх робіт на суму 1 800 у.од. і офісне приладдя на суму 800 у.од. у компанії «Taylor Supply». Однак інвентаризація показала, що для художніх робіт у наявності матеріалів на суму 1 300 у.од., а офісного приладдя на суму 600 у.од. Витрачено: 1 800 – 1 300 = 500 у.од. матеріалів для художніх робіт; 800 – 600 = 200 у.од. офісного приладдя. Операція: використання матеріалів і офісного приладдя.
Амортизація – частина вартості матеріального довгострокового активу, яка відноситься на один обліковий період. Сума, розподілена на кожний з облікових періодів, називається амортизаційними витратами. Амортизаційні витрати відносяться на один місяць, вони зменшують рахунки активів і збільшують рахунки витрат (зменшуючи власний капітал). Обладнання для художніх робіт і офісне обладнання (коректування е та f) 4 січня: Джоан отримує обладнання для художніх робіт у сумі 4 200 у.од. 5 січня: Джоан купує офісне обладнання в компанії «Morgan Equipment» на суму 3 000 у.од. Припустимо, рекламне агентство «Joan Miller» визначило, що строк використання обладнання для художніх робіт і офісного обладнання складе 5 років (60 місяців), і до кінця цього строку його вартість буде дорівнювати нулю. Амортизаційні витрати на місяць: 4 200 / 60 = 70 у.од. для художнього обладнання; 3 000 / 60 = 50 у.од. для офісного обладнання. Операція: облік амортизаційних витрат.
Рахунок «Накопичена амортизація...» називається контррахунком. Контррахунок – це окремий рахунок, розглянутий разом з рахунком, до якого він відноситься. У фінансовій звітності сальдо контррахунка представлене як відрахування з пов’язаного з ним рахунка. Контррахунки використовуються з двох причин:
У таблиці 3.2 показано розділ основних коштів балансу рекламного агентства після того, як були зроблені коректувальні проведення. Таблиця 3.2 Витяг із пробного балансу рекламного агентства «Joan Miller» на 31 січня 20х1 р.
Доходи можуть бути отримані ще до того, як вони зароблені. Якщо доходи надходять заздалегідь (тобто авансом), підприємство бере на себе зобов’язання поставити товари або надати послуги в майбутньому. Тому незароблені (відкладені) доходи відносять на рахунок зобов’язань. Незароблений доход від художніх робіт (коректування g) У розглянутому прикладі в січні агентство «Joan Miller» одержало від замовника 1 000 у.од. – попередня оплата за художні роботи. До кінця січня замовник прийняв роботи на суму 400 у.од. Операція: надання послуг, оплачених замовником авансом.
Кредитове сальдо рахунку «Незароблений доход» тепер відображає обсяг робіт, які необхідно виконати, у розмірі 600 у.од. (1 000 – 400).
Нарахований доход – це доход від наданих послуг або поставлених товарів, але який не був відображений в обліку. Наприклад, відсотки по векселях до одержання нараховуються щодня, але можуть бути отримані тільки в наступні облікові періоди. Нарахований доход від реклами (коректування h) Припустимо, що рекламне агентство «Joan Miller» погодилося помістити серію рекламних оголошень для компанії «Marsh Gas». Перше оголошення з’явилося 31 січня, в останній день місяця. Плата за рекламне оголошення в розмірі 200 у.од., що була зароблена, але не врахована, повинна бути записана таким чином. Операція: визнання неврахованого доходу.
Тепер рахунки активів і рахунки доходів містять правильне сальдо: клієнт повинен 200 у.од. агентству, і це відображено за рахунком «Рахунки до одержання». Сальдо рахунку «Доход від реклами» становить тепер 4 400 у.од., що являє собою доход, отриманий компанією за місяць.
Наприкінці облікового періоду в підприємства, як правило, є такі витрати, які були понесені, але не враховані. Один з таких прикладів – позика коштів. Щодня накопичується заборгованість за відсотками за позику. Тому, наприкінці кожного облікового періоду необхідно робити коректувальне проведення для відображення цих накопичених відсотків, які є витратами періоду і відповідним зобов’язанням з оплати відсотків. Прикладом нарахованих витрат також можуть бути податки і заробітна плата. Нарахована заробітна плата (коректування i) На кінець місяця секретар рекламного агентства проробить 3 дні після виплати зарплати за чергові два робочі тижні. Секретар заробив плату за 3 робочих дні січня, однак будуть вони оплачені в лютому. Заробітна плата за ці три дні є витратами січня. Допустимо, що календар за січень виглядає таким чином:
ЗП за 2 тижні – 600 у.од., отже, 60 – за кожний робочий день. Звідси, 60 х 3 = 180 у.од. Операція: нарахування неврахованих витрат.
Оцінка витрат з оплати податку на прибуток (коректування j) Припустимо, що власниця рекламного агентства після проведення аналізу першого місяця господарської діяльності та обговорення зі своїм бухгалтером оцінює, що січнева частка в сумі річного податку на прибуток становить 400 у.од. Операція: нарахування оцінених витрат з податку на прибуток.
Тепер у витратах за січень буде фігурувати очікувана сума податків, що відноситься до цього місяця. Крім того, зобов’язання з оціненого податку з’являться в балансі. За допомогою трансформаційної таблиці (табл. 3.3) складається звіт про прибутки і збитки (табл. 3.4) та кінцевий баланс (табл. 3.5). Трансформаційна таблиця включає:
Кожна рубрика трансформаційної таблиці розділена на дві частини: для записів по дебету та кредиту рахунків.
Таблиця 3.3 Трансформаційна таблиця
Нерозподілений прибуток = Нерозподілений прибуток на початок періоду + Доходи – Витрати – Дивіденди (вилучення з капіталу) = 4 800 – 3 210 – 1 400 = 190 Таблиця 3.4 Звіт про прибутки і збитки рекламного агентства «Joan Miller» за січень 20х1 р.
Таблиця 3.5 Баланс рекламного агентства «Joan Miller» на 31 січня 20х1 р.
Оглядове завдання 1 Закінчивши ветеринарну школу, Лаура Чой зайнялася приватною практикою. До 27 травня включно в ході господарської діяльності були здійснені наступні операції:
Потрібно:
Рішення оглядового завдання
1 травня. Лаура Чой вклала свої заощадження в розмірі 2 000 у.од. в акції своєї нової компанії «Pet Clinic» у кількості 2 000 штук.
3 травня. Виплатила орендну плату за офіс у сумі 300 у.од. авансом за 2 місяці.
9 травня. Придбала матеріали для медичних послуг за 200 у.од., оплату здійснила грошовими коштами.
12 травня. Придбала обладнання в кредит на суму 400 у.од., і внесла перший внесок у розмірі 25%.
15 травня. Надала ветеринарні послуги при народженні теляти за винагороду в розмірі 35 у.од.
18 травня. Внесла часткову оплату в розмірі 50 у.од. за обладнання, придбане 12 травня.
27 травня. Сплатила рахунки за електроенергію на суму 40 у.од.
Пробний баланс компанії «Pet Clinic» на 31 травня 20х1 р.
Оглядове завдання 2 Нижче наведено нескоректований пробний баланс на
Пробний баланс «Certified Answering Service» на 31 грудня 20х1 р.
Також є наступна інформація:
Потрібно:
Рішення оглядового завдання
Нерозподілений прибуток = Нерозподілений прибуток на початок періоду + Доходи – Витрати – Дивіденди (вилучення з капіталу) = 2 870 + 3 360 –
Звіт про прибутки і збитки компанії «Certified Answering Service» за грудень 20X1 р.
Баланс компанії «Certified Answering Service» на 31 грудня 20X1 р.
Завдання 1.1 Олена Гарсіа відкрила мале підприємство «Garcia Training Center» з метою навчання всіх бажаючих роботі на комп’ютері.
Потрібно:
Завдання 1.2 Монік Лакруа відкрила 1 липня фотостудію. Протягом місяця студія здійснила такі операції:
Потрібно:
Завдання 1.3 Боб Рівз створив компанію з прокату велосипедів у місцевому парку в літній період. У травні Рівз здійснив наступні операції в ході своєї господарської діяльності з прокату велосипедів.
Потрібно:
Завдання 1.4 Антоніна закінчила бізнес-школу в червні й відразу ж почала свій бізнес з надання консультацій з менеджменту. У перший місяць роботи вона зробила такі операції:
Потрібно:
Завдання 1.5 Маргарита відкрила магазин «Frame» у маленькому торговому центрі. У перші тижні роботи вона здійснила такі операції:
Потрібно:
Завдання 1.6 Корпорація «Quality Courier» була заснована 1 березня та здійснювала такі операції:
Потрібно:
Завдання 1.7 Компанія «Copying Services» заснована Марією. У серпні 20Х1 р. були зроблені такі операції:
Потрібно:
Завдання 1.8 Здійснити класифікацію статей по активах і зобов’язаннях:
Завдання 1.9 У квітні в компанії «Hrynsom» відбулися такі події:
Потрібно:
Завдання 1.10 Білл Донато відкрив ремонтну службу. Протягом місяця були зроблені такі господарські операції:
Потрібно:
Завдання 1.11 Нижче за абеткою перераховані рахунки корпорації «Barns Service» на 31 липня 20Х1 р. Сума за рахунком «Рахунки до сплати» пропущена.
Потрібно: Підготувати баланс із виділенням розділів в активі «Довгострокові активи» і «Поточні активи», у пасиві «Капітал» і «Зобов’язання».
Завдання 1.12 Бенджамін Обі найняв юриста для консультації щодо створення корпорації «Oby Repiaz». 1 червня пан Обі вніс на банківський рахунок 23 000 у.од. на ім’я корпорації в обмін на 2 300 акцій по 10 у.од. за кожну. Коли він сплатив рахунок юриста в розмірі 1 400 у.од., юрист порадив йому найняти бухгалтера для ведення обліку. Однак пан Обі був дуже зайнятий і тільки 30 червня попросив вас упорядкувати його записи. Ваше головне завдання – скласти пробний баланс на основі операцій, здійснених у червні. Вклавши кошти в компанію та сплативши послуги юриста, пан Обі взяв позичку в банку в розмірі 10 000 у.од. Пізніше для погашення цієї позички він виплатив 520 у.од., 120 з яких були витратами по відсотках. Також він придбав вантажівку на ім’я компанії, зробивши перший внесок по кредиту в розмірі 5 000 у.од. і профінансувавши 14 800 у.од. Перший платіж за автомобіль повинен бути зроблений 15 липня. Потім пан Обі орендував офіс і заплатив аванс за три місяці в розмірі 1 800 у.од. Офісне обладнання вартістю 1 400 у.од. та інструменти для ремонту вартістю 1 000 у.од., придбані в кредит, повинні бути оплачені до 13 липня. У червні компанія виконала ремонтні роботи на 2 600 у.од., 800 з яких були отримані грошовими коштами. Заборгованість з послуг, наданих у кредит, була погашена протягом червня на суму 600 у.од., залишок суми в розмірі 1 200 у.од. буде отримано наприкінці червня. Працівникам була виплачена зарплата – 800 у.од. 30 червня компанія одержала рахунок за витрачену в червні електроенергію на 150 у.од. і чек на 100 у.од. за роботу, що повинна бути виконана в липні. Потрібно:
Завдання 1.13 Корпорація «Ferraro Constriction» займається будівництвом фундаментів будинків і стоянок для паркування. Нижче в довільному порядку показано сальдо рахунків на 30 листопада 20Х1 р.
Потрібно:
Завдання 2.1 Нижче наведено пробний баланс на 31 липня 20X1 р. компанії «Crown Advisory Services».
Пробний баланс компанії «Crown Advisory Services» на 31 липня 20X1 р.
Також є наступна інформація:
Потрібно:
Завдання 2.2 Власником компанії «Foremost Janitorial Service», яка надає послуги з прибирання приміщень, є Рон Хадсон. Після шести місяців роботи, 30 вересня 20х1 р. був підготовлений пробний баланс компанії.
Пробний баланс компанії «Foremost Janitorial Service» на 30 вересня 20X1 р.
Сальдо рахунку «Акціонерний капітал» відображає інвестиції, здійснені Роном. Також є наступна інформація:
Потрібно:
Завдання 2.3 Нижче наведено пробний баланс школи танців «Century Dance School» на кінець поточного облікового року.
Пробний баланс компанії «Century Dance School» на 31 липня 20X1 р.
Протягом року Лоретта Харпер, власниця школи, не здійснювала ніяких інвестицій у свою компанію. Є наступна інформація для підготовки коректувальних проведень:
Потрібно:
Завдання 2.4 Нижче наведено сальдо рахунків ресторану Майка Хілла на
Наприкінці звітного періоду Майк виявив, що:
Потрібно:
Завдання 2.5 Компанія «Security Service» надає працівників служби безпеки для забезпечення порядку на спортивних заходах і для виконання інших функцій. Нижче наведено пробний баланс компанії на кінець жовтня.
Пробний баланс компанії «Security Services» на 31 жовтня 20х1 р.
Протягом листопада в компанії мали місце такі операції:
Потрібно:
Завдання 2.6 Нижче наведено пробний баланс компанії на кінець грудня.
Пробний баланс компанії на 31 грудня 20Х1 р.
Не знайшли відображення в обліку такі господарські операції:
Потрібно:
Завдання 2.7 Нижче наведено пробний баланс компанії на кінець грудня.
Пробний баланс компанії на 31 грудня 20Х1 р.
Не знайшли відображення в обліку такі господарські операції:
Потрібно:
Завдання 2.8 Компанія розпочала свою діяльність 1 серпня 20Х1 р. Після
Пробний баланс компанії на 31 грудня 20Х1 р.
Не знайшли відображення в обліку такі господарські операції:
Потрібно:
Завдання 2.9 Нижче наведено пробний баланс компанії на кінець грудня.
Пробний баланс компанії на 31 грудня 20Х1 р.
Не знайшли відображення в обліку такі господарські операції:
Потрібно:
Завдання 2.10 Нижче наведено пробний баланс компанії на кінець грудня.
Пробний баланс компанії на 31 грудня 20Х1 р.
Не знайшли відображення в обліку такі господарські операції:
Потрібно:
Завдання 2.11 Нижче наведено скоректований пробний баланс компанії «Rodger security service».
Пробний баланс «Rodger security service» на 31 серпня 20Х1 р.
Потрібно: Підготувати баланс та звіт про прибутки і збитки на кінець періоду.
Завдання 2.12 Компанія «Benziger truck rental» має 30 пікапів, які вона здає в оренду щодня. Скоректований пробний баланс компанії на кінець поточного року наведено нижче.
Пробний баланс «Benziger truck rental» на 31 грудня 20Х1 р.
Потрібно: Підготувати баланс та звіт про прибутки і збитки на кінець періоду.
Завдання 2.13 Нескоректований пробний баланс «Valentine» на 31 грудня 20Х1 р. виглядає так.
Пробний баланс «Valentine» на 31 грудня 20Х1 р.
Також відома така інформація:
Потрібно:
|