Написание контрольных, курсовых, дипломных работ, выполнение задач, тестов, бизнес-планов
Главная \ Методичні вказівки \ Методические указания и информация \ Обов’язки члена CFA institute та кандидата CFA

Обов’язки члена CFA institute та кандидата CFA

 1. . Обов’язки члена CFA institute та кандидата CFA

VII. (A) Поведінка членів та кандидатів щодо програми CFA.

Членам та кандидатам заборонено здійснювати будь-які дії, які компрометують репутацію та чесне ім’я CFA Institute чи відзнаки CFA; або об’єктивність, чинність та надійність екзаменів програми CFA.

Професорська примітка

Стандарт призначений для покриття дослідження такої поведінки як списування на іспиті CFA чи інше порушення правил інституту CFA або програми CFA. Непередбачаються першкоджати висловлювати будь-які думки та переконання стосовно інституту CFA чи програми CFA.

Члени не повинні приймати участь у будь-якій діяльності яка підриває цілісніть статуту CFA. Цей Стандарт поширюється на поведінку яка включає в себе:

 • Списування на іспиті CFA або на будь-якому іншому іспиті.
 • Виявлення будь-чого в широких або в конкретних протестованих темах, екзаменаційних питаннях або формул не вимагається на іспиті.
 • Недодержання правил та політики CFA програми.
 • Надання конфіденційної інформації про програму CFA кандидатами для громадьскості.
 • Неправильне використання позначень для подальших особистих і професійних цілей.
 • Спотворення інформації, правил професійної поведінки (PCS) або професійної програми розвитку інституту CFA.

Членам та кандидатам не забороняється висловлювати свої думки щодо програми іспиту або інституту CFA, але вони не повинні розповсюджувати конфіденційну інформацію про програму CFA.

Кандидати, які порушують будь-яке з екзаменаційних правил (калькулятор, особисті речі, кандидатська застава) порушують Стандарт VII (A).

Члени які добровільно долучилися до програми CFA не можуть розкривати інформацію про розгялнуті питання які були або не були включені в іспит CFA, про процес сортування або про оцінювання питань.

Застосування стандарту VII (A) Поведінка членів та кандидатів щодо програми CFA

 

Приклад

Коментар

1.

Ешлі Хокінг пише іспит CFA Level 2 в Лондоні. Після завершення іспиту, вона одразу намагається зв’язатися з її другом в Сіднеї, Австралії для того, щоб повідомити про певні екзаменаційні питання.

 

 

2.

Хосе Рамірес є консультантом з інвестиційних відносин для деяких малеьникх компаній які прагнуть більшої схильності інвесторів. Він також є головою програми інституту CFA в місті, в якому він працює. Для виключення інших компаній, Рамірес лише оголосив компанії які є його клієнтами, щоб зробили презентацію для його товариства.

 

 

3.

Член, який оцінює іспит обговорює основні відповіді і відносну успішність кандидатів щодо конкретного питання, яке він оцінював на іспиті CFA.

 

4.

Кандидат не перестав писати, коли його попросив наглядач за іспитом CFA.

 

 

5.

Член добровільно визвався в комітет інституту CFA і розповів своїм клієнтам, що він вивчив з роботи комітету і це дозволить краще обслуговувати їх інтереси.

 

6.

Кандидат каже іншому кандидату: “я дійсно радий, що формула Баяса не була на тесті Level 1 цього року”.

 

7.

Кандидат розповідає своєму улюбленому інструктору CFA: “я дійсно рада, що ви наголосили на вивченні фінансової звітності та аналізу, оскільки по цьому була величезна частина тесту в цьому році”.

 

8.

Кандидат розповідає своїй матері: “був пункт на іспиті CFA по моделі залишкових доходів, що виявилось складним для мене”.

 

 

VII. (B) Посилання на CFA Institute, відзнаку CFA і програму CFA

Посилаючись на CFA Institute, членство в CFA Institute, відзнаку CFA чи статус кандидата програми CFA, Членам та кандидатам заборонено спотворювати чи перебільшувати значення членства в CFA Institute, наявність відзнаки CFA чи статус кандидата програми CFA.

Керівні принципи

Члени не повинні надавати рекламних обіцянок або гарантій, прив’язаних до відзнаки CFA. Не повинні:

 • Надмірно гарантувати власну компетенцію.
 • Не переоцінювати майбутні інвестиційні результати (вищу продуктивність, менші ризики, тощо).

Керівні принципи – членство в CFA інституті

Члени повинні задовольняти цим вимогам для підтримки членства:

 • Підписуватись щороку на PCS.
 • Сплачувати за щорічне членство в інституті CFA.

Якщо ви не взмозі це робити, ви більше не є активним членом CFA.

Керівні принципи – використання відзнаки CFA

Не перекручуйте та не перебільшуйте значення відзнаки.

Керівні принципи – посилання на кандидатуру в CFA програмі

Не має часткової відзнаки. Прийнто стверджувати, що кандидат успішно завершив програму протягом 3 років, якщо він дійсно це зробив, але говорити про надзичайні здібності через це не дозволяється.

Керівні принципи – правильне використання оцінки CFA

Відзнаки CFA повинні завжди використовуватись або після ім’я сертифікованої особи або як прикметник, але не як іменник в письмовій та усній комунікації.

Рекомендована процедура відповідності

Переконайтеся, що фірми членів та кандидатів знають про правильне посилання на відзнаку члена CFA або кандидата, оскільки це є загальною помилкою.

Застосування стандарту VII (B) Посилання на CFA Institute, відзнаку CFA і програму CFA

 

Приклад

Коментар

1.

Реклама для AZ Investment Advisors, що усі керівники фірми є сертифікованими членами CFA і всі здали 3 іспити з першої спроби. Реклама посилається на той факт, що основні фонди AZ досягли надзвичайних показників.

 

 

2.

Через 5 років після отримання членства в CFA, Луіс Васьор відмовляється від позиції інвестиційного аналітика і проводить наступні 2 роки подорожуючи закордоном. Оскільки він активно не залучений до інвестиційної професії, він не подав заповнену заяву з професійної поведінки інституту CFA і не платив свої членські внески. В кінці своєї подорожі Васьор стає самозайнятим аналітиком приймаючи завдання в якості незалежного підрядника. Без відновлення свого членства CFA заповнивши заяву щодо професійної поведінки і сплативши свої внески, він друкує візитки які відображають CFA після його імені.

 

 

3.

Член до сих пір використовує ініціали CFA після свого імені навіть коли його членство було припинене за несплату внеску і не надання заяви про власну поведінку.

 

 

4.

Член поставив логотип CFA на своїх бланках на візитних картках, і на бланках компанії.