Написание контрольных, курсовых, дипломных работ, выполнение задач, тестов, бизнес-планов

ПМ

Вихідні дані для виконання контрольної роботи

 

Контрольна робота складається із чотирьох теоретичних завдань та двух практичних завдань (задач). Теоретичні завдання виконуються у формі стислого реферату з обов’язковим посиланням на використані джерела. Результати виконання практичного завдання слід оформити у вигляді розв'язку та обґрунтування одержаних результатів висновками.

.   вимоги до Оформлення контрольної  роботи

 

Контрольна робота має бути виконана та оформлена відповідно до даних методичних рекомендацій та надіслана до Міжнародного університету фінансів не пізніше ніж за місяць до початку сесії.

Контрольна робота може бути подана у рукописному або друкованому вигляді. В останньому випадку, контрольна робота має бути надрукована 14 розміром шрифту Times New Roman, інтервал між рядками 1,5. Поля: праве ­─ 2,5 см., ліве ─ 1,5 см., верхнє ─ 1,5 см., нижнє ─ 1,5 см.

Титульний лист має містити такі обов’язкові реквізити: назва навчального закладу; назва кафедри, що викладає дисципліну; назва дисципліни згідно навчального плану; варіант завдання; форма навчання; курс, номер групи; повне прізвище, ім’я, по батькові студента; місце та рік здачі контрольної роботи (рис.1).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рисунок 1. −  Зразок титульного листка контрольної роботи

 

Сторінки контрольної роботи повинні бути пронумеровані. Номер сторінки проставляється у верхньому правому куті (без крапки). Контрольна робота починається із змісту (плану), в якому вказуються викладені теоретичні та практичні завдання із зазначенням сторінок кожного завдання, розміщеного в тексті. Практична частина контрольної роботи складається з таблиць, графічного матеріалу, формул  та тексту.

Таблиці застосовують для уточнення та зручності порівню­вання показників. Назва таблиці (за наявності такої) має точно і стисло відображати її зміст. Назву слід розміщувати над табли­цею. У разі перенесення частини таблиці на наступну або інші сто­рінки назву ставлять тільки над першою частиною таблиці. Таблиціслід нумерувати арабськими цифрами. Нумерація таблиць здійснюється починаючи з першого номера наскрізно впродовж всієї контрольної роботи.

Напис "Таблиця"із зазначенням її номера розміщують в тому ж рядку, що і назва таблиці через "−". При переносі частини таблиці на інший аркуш (сторінку) слово "Таблиця" і номер її вказують один раз справа над першою частиною таблиці, над іншими частинами пишуть слова "Подовження таблиці" і вказують номер таблиці, наприклад: "Продовження табл. 1". Кожну таблицю треба супроводжувати коротким аналізом, коментарем. Термінологія і визначення показників повинні бути єдиними і відповідати стандартам, а при їх відсутності ─ загальноприйнятим правилам в науковій літературі. На всі таблиці мають бути посилання в тексті, які складаються зі слова “таблиця” із зазначенням її номера. Заголовки колонок і рядків таблиці слід друкувати з великої літери,підзаголовки колонок ─ з малої, якщо вони є продовженням заголовка, або з великої, якщо вони мають самостійне значення. У кінці заголовків і підзаголовків таблиць крапки не ставлять, заголовки і підзаголовки колонок друкують в однині. Таблиці ліворуч, праворуч і знизу, як правило, обмежують лініями. Заголовки колонок, як правило, друкують паралельно рядкам таблиці. За необхідності допускається перпендикулярне розміщення заголовків колонок. Шапку таблиці треба відокремлювати лінією від тексту таблиці. Таблицю (залежно від її розміру) розміщують під текстом першого посилання на неї або на наступній сторінці, а за необхідності — у додатку до роботи. Допускається розміщення таблиці альбомним форматом. Якщо рядки або колонки таблиці виходять за формат сторінки, то таблицю ділять на частини, які розміщують одна під одним або поряд, при цьому в кожній частині таблиці повторюють її шапку.

Графічний матеріал — рисунки (схеми, діаграми і т. ін.) роз­міщують для встановлення властивостей або характе­ристик об'єкта, а також для кращого розуміння тексту самої роботи. На графічний матеріал мають бути посилання в тексті роботи. Графічний матеріал треба розмістити безпосередньо після тексту, в якому про нього згадується вперше, або на наступній сторінці, а за необхідності — у додатку. При наявності у роботі таблиць, що доповнюють графічний матеріал, таблиці слід розміщувати після графічного матеріалу. Графічний матеріал може мати тематичну назву, яку розміщують під ним. За необхідності під графічним матеріалом розміщують пояс­нювальні дані. Слово «рисунок» і назву подають після поясню­вальних даних. Графічний матеріал слід нумерувати арабськими цифрами наскрізно. Наприклад, "Рисунок 1. − …". Номер графічного матеріалу, його назва і пояснювальні підписи розміщують послідовно під графічним матеріалом. Підпис під графічним матеріалом, звичайно, має наступні елементи:

─ найменування графічного сюжету, що позначається словом   "Рисунок";

─ порядковий номер графічного матеріалу, який вказується арабськими цифрами.

─ тематичний заголовок графічного матеріалу, що містить текст із якомога стислою інформацією.

Рисунок (діаграму, схему і т. ін.), як правило, слід виконувати на одній сторінці.

При використанні формул необхідно дотримуватися певних техніко-орфографічних правил. Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів треба подавати безпосередньо під формулою в тій послідовності, в якій вони згадані у формулі. Формули треба виділяти з тексту вільними рядками. Вище і нижче кожної формули потрібно залишити не менше одного вільного рядка. Якщо рівняння не вміщується в один рядок, його слід перенести після знака рівності (=) або після знаків (+), мінус (-), множення (х), ділення (:). Формули мають нумеруватися наскрізною нумерацією арабськими цифрами, які друкують на рівні формули праворуч у круглих дужках. Першу формулу позначають (1). Посилання в тексті на порядкові номери формули дають у дужках. Наприклад, " .....  у формулі (1) … ". Пояснення символів і числових коефіцієнтів, що входять до формули, якщо вони не пояснювалися в тексті, мають бути наве­дені безпосередньо під формулою. Пояснення кожного символу слід давати з нового рядка у тій послідовності, в якій символи наведено у формулі. Перший рядок пояснення має починатися словом «де». Формули, що подаються одна за одною і не розділені текстом, відокремлюють комою.

Після виконання контрольної роботи наводиться список використаних джерел, згідно загальноприйнятих вимог (додаток А), ставиться дата і підпис студента, який виконував контрольну роботу.

Матеріал, що доповнює контрольну роботу, допускається розміщувати в додатках. Додатками можуть бути: графічний матеріал, таблиці великого формату, розрахунки, опис алгоритмів і програм задач, що позв'язуються на ЕОМ і т. ін. Додаток повинен мати заголовок, який друкують симетрично відносно тексту з великої літери окремим рядком. Додатки позначають великими літерами української абетки, починаючи з А, за винятком літер Ґ, Є, З, І, І, Й, О, Ч, Ь. Після слова «Додаток» друкують літеру, що позначає його послідовність. Кожний додаток слід починати з нової сторінки із зазначен­им угорі в середині сторінки слова «Додаток» і його позначенням.

 

 

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

 

Основна література:

  1. Податковий кодекс України [Текст] : [офіційне видання] / Держ. податк. адмін. України, Держ. п-во "Інформ.-вид. центр ДПА України". - К. : ІВЦ ДПА України, 2011. - 336 с. - ISBN 978-966-1609-210
  2. Положення (стандарти бухгалтерського обліку ) повний перелік – офіційний сайт Міністерства фінансів України [http://www.minfin.gov.ua /control/uk/publish/archive /main?cat_id=293533] – електронний ресурс
  3. Міжнародні стандарти фінансової звітності повний перелік – офіційний сайт Міністерства фінансів України [http://www.minfin.gov.ua /control/publish/article/main?art_id=92410&cat_id =92408] – електронний ресурс
  4. Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку повний перелік – [http://prou4ot.info/index.php?section=browse&CatID=52&ArtID=29&PHPSESSID=179h3atk21pe 49qloitv2hhs11] – електронний ресурс
  5. Закон України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 23.08.2000 р., №1336.
  6. Закон України “Про лізинг” від 16.12.1997 р., №723 / 97-ВР.
  7. Закон України “Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні” від 16.07.1999 р., №996-XIV.
  8. Інструкція по бухгалтерському обліку податку на додану вартість. Затверджена наказом Міністерства фінансів України від 1.07.1997 р. (з наступними змінами і доповненнями), № 218.
  9. Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат суб’єкта малого підприємництва – юридичної особи, що застосовує спрощену систему оподаткування, облік і звітності, затверджений наказом ДПАУ від 13.10.1998 р. №477.
  10. Порядок ведення і складання податкового звіту про результати діяльності виконавця довгострокових договорів (контрактів). Затверджено наказом ДПА від 31.07.1997 р., №275.
  11.  Порядок заповнення та подання податкової декларації про податок на додану вартість. Затверджено наказом ДПА від 30. 05. 1997 р., №166 (з наступними змінами і доповненнями).
  12. Порядок заповнення податкової накладної. Затверджено наказом ДПА від 30.05.1997 р., №165 (з наступними змінами і доповненнями).
  13. Порядок складання  декларації про прибуток підприємства. Затверджено наказом ДПА України від 21.01.1998 р., №37 (з наступними змінами і доповненнями).
  14. Порядок ведення Книги обліку придбання товарів (робіт, послуг). Затверджено наказом ДПА України від 08. 10 1998 р., №469.
  15. Порядок ведення Книги обліку продажу товарів (робіт, послуг). Затверджено наказом ДПА України від 08. 10. 1998 р., № 469.
  16. Коцупатрий М.М., Ковач С.І., Мельничук В.В. Податковий менеджмент і звітність: Навч. посіб. − К.: КНЕУ, 2014. − 312с.
  17. Податковий менеджмент [Текст] : навч. посіб. для студ. екон. спец. / Я.П. Квач, О.В. Орлова, Л.К. Сергієнко, Д.О. Редькін ; М-во фінансів України, Укр. держ. ун-т фінансів та міжнар. торгівлі, Одес. ін-т фінансів. - О. : Фенікс , 2010. - 240 с. - ISBN 978-966-438-233-2

Додаткова література:

  1. Нова бухгалтерія. Як правильно платити ПДВ. – Бібліотека “Дебет – Кредита”, 2015. – 386 с.
  2. Нова бухгалтерія. Як правильно платити податок на прибуток.  - Бібліотека “Дебета – Кредита”, 2015.- 386 с.
  3. Онищенко Т. Приватний підприємець: - 2-ге вид., перероб. і доп. – Харків: Фактор, 2011. – 452 с.
  4. Панасюк В. М., Ковальчук Є. К., Бобрівець С. В. Податковий менеджмент: Навч. посіб. — Тернопіль: Карт&бланш, 2012. — 260 с.
  5. Савченко О. Єдиний податок. 7-ме вид., перероб. і доп. – Харків: Фактор, 2014 – 192 с.
  6. http://www.rada.gov.ua — сервер Верховної Ради: база даних по законодавству України
  7. http://www.kmu.gov.ua— сервер Кабінету міністрів України
  8. http://www.liga.net —українське законодавство та правові інформаційні ресурси
  9. http://www. sta.gov. ua — податкове законодавство
  10. http://www.r-e-d.info—інформація  про  зовнішньоекономічне  та  митне  законодавство України
  11. http://www.nau.kiev.ua – база нормативних актів України
  12. http://www.minfin.gov.ua – сайт Міністерства фінансів України
  13. ttp://www.finance.com.ua – український фінансовий портал
  14. http://www.nbuv.gov.ua – національна бібліотека ім. Вернадського

 

 

 

Теоретичні завдання

6.   Роль податкового контролю в забезпеченні надходжень до бюджету податків, зборів та  платежів в умовах ринкових відносин

        16. Основні причини і типові способи здійснення правопорушень у сфері         оподаткування та методи їх виявлення.

       26. Контроль за сплатою акцизного податку

       36. Облік платників податків – фізичних ociб.

 

Практичні завдання

Практичне завдання № 6. У січні поточного року підприємством, яке зареєстроване платником податку на додану вартість, здійснено наступні операції: 1) отримано дохід від реалізації готової продукції розміром 135 тис. грн. (без ПДВ); 2) отримано дохід від реалізації продуктів дитячого харчування загальною сумою 58 тис. грн.; 3) виплачено заробітну плату своїм працівникам на загальну суму 28 тис. грн.; 4) отримано сировини, матеріалів та товарів вартістю 75 тис. грн. (з ПДВ); 5) отримано аванс в сумі 30 тис. грн. Визначити суму ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету за січень поточного року.

 

Практичне завдання №  16. Визначити суму акцизного податку, що має сплатити підприємство, контрактну вартість з урахуванням непрямих податків та ціну 1 л горілки. Вихідні дані: підприємство відвантажило горілку покупцю в обсязі 150 л. (40 % вміст спирту), контрактна вартість становить 5080 грн. без ПДВ. Ставка акцизу становить 70,53 грн. за 1 л. 100 % спирту.