|
Податковий облікДата публикации: 13.08.2017 17:29
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ДВНЗ “ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА”
Кафедра обліку і аудиту
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ З ДИСЦИПЛІНИ “ПОДАТКОВА ОБЛІК” для студентів денної та заочної форми навчання спеціальності “Облік і оподаткування”
Івано–Франківськ 2016
Методичні вказівки з вивчення дисципліни “Податковий облік” для студентів спеціальності 6.030509 “Облік і оподаткування” / Уклад.: О.І. Жук, Д.І. Шеленко, В.М. Якубів – Івано-Франківськ: ЛІК, 2016. – 62 c.
Методичні вказівки підготовлено згідно програми нормативної дисципліни “Податковий облік”, яка входить до обов’язкового переліку курсу навчання студентів спеціальності “Облік і оподаткування”.
Укладачі: кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту Жук Ольга Іванівна кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту Шеленко Діана Іванівна доктор економічних наук, професор кафедри обліку і аудиту Якубів Валентина Михайлівна
Рецензенти: І.Ф. Баланюк, доктор економічних наук, професор; В.М. Смушак, кандидат економічних наук, доцент.
© Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника, 2016
ЗМІСТ
1. ВСТУП
“Податковий облік” є дисципліною, яка розкриває теоретичні основи та практичні питання формування податкової системи в межах податкового законодавства. Метою курсу є вивчення механізму дії сукупності елементів податкової системи та податкових норм, основних принципів побудови системи оподаткування та взаємодії її складових. Предметом вивчення дисципліни є система оподаткування в Україні, податки, збори, інші обов’язкові платежі з юридичних і фізичних осіб та особливості їх сплати до бюджетів згідно з чинним законодавством України. Завданнями дисципліни є: - ознайомлення з законодавчою та нормативною базою, яка регулює питання податкової системи в Україні; - вивчення теоретичних та організаційних основ оподаткування та основних функцій податків; - засвоєння механізму оподаткування та методики розрахунків і порядку сплати податків, обов’язкових платежів юридичними і фізичними особами; - отримання знань щодо повноти і своєчасності перерахування різних форм і видів податкових платежів до бюджетів різних рівнів згідно з вимогами чинного податкового законодавства. Засвоєння студентами теоретичних положень дисципліни відбувається на лекційних та практичних занять, а також шляхом самостійної роботи з підручниками, методичними посібниками, нормативними документами та літературою. У процесі вивчення курсу “Податковий облік” у студентів формується система знань щодо термінології, методології та практики оподаткування, особливостей нарахування, сплати та перерахування різних видів податків та обов’язкових платежів та заповнення податкової звітності. 2. ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН І ФОРМИ ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ
3. ЗМІСТ ДИСЦИПЛІНИ ЗА ТЕМАМИ
ТЕМА 1.Основні засади податкового законодавства
Ключові терміни і поняття: податки, види податків, класифікація податків, принципи оподаткування, податкові платежі, функції податків, ставка податку, об’єкт оподаткування, суб’єкт оподаткування, податковий період, податковий звіт, база оподаткування, податкова пільга.
ТЕМА 2. Інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності органів державної податкової служби та податковий контроль
Ключові терміни і поняття: податковий контроль, способи здійснення податкового контролю, облік платників податків, ведення обліку платників податків, перевірка, камеральна перевірка, документальна перевірка, виїзна перевірка, невиїзна перевірка, фактична перевірка, оформлення результатів перевірки.
ТЕМА 3. Податок на додану вартість
Ключові терміни і поняття: додана вартість, податок на додану вартість, платники податку на додану вартість, податкове зобов’язання, податковий кредит, відшкодування податку на додану вартість, операції звільнені від оподаткування податком на додану вартість, механізм нарахування податку на додану вартість.
1. Податок на додану вартість: платники, об’єкт оподаткування та ставки податку2. Порядок реєстрації платників ПДВ3. Податкове зобов’язання та податковий кредит4. Операції, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою5. Операції, що не є об'єктом оподаткування6. Операції, звільнені від оподаткування7. Податкова накладна та порядок визначення суми податку
ТЕМА 4. Податок на прибуток підприємств
Ключові терміни і поняття: платники податку на прибуток, оподатковуваний прибуток, доход, витрати, амортизаційні відрахування, податковий період, ставка податку, податок на прибуток.
ТЕМА 5 Податок на доходи фізичних осіб
Ключові терміни і поняття: податковий агент, податковий кредит, податкова соціальна пільга, об’єкт оподаткування, порядок оподаткування заробітної плати, сукупний оподаткований дохід, ставки податку з доходів фізичних осіб.
ТЕМА 6. Акцизний податок
Ключові терміни і поняття: акцизний податок, платники акцизного податку, підакцизні товари, об’єкт обкладання акцизним податком, ставки акцизного податку, марки акцизного податку, маркування алкогольних та тютюнових виробів.
ТЕМА 7. Місцеві податки та збори
Ключові терміни і поняття: торговий патент, туристичний збір, ставки податку, нерухоме майно, місцеві збори, місцеві податки, платники збору, платники податку, єдиний податок, база оподаткування.
ТЕМА 8.Спрощена система оподаткування обліку та звітності
Ключові терміни і поняття: спрощена система оподаткування, єдиний податок, ставки єдиного податку, суб’єкт малого підприємництва – фізична особа, суб’єкт малого підприємництва – юридична особа, виторг від реалізації,
4. ПРАКТИЧНІ ЗАДАЧІ
Задача 1 Необхідно визначити маржинальну, фактичну та економічну ставки податку на прибуток підприємств для платника податку на прибуток за звітний період отримав прибуток у розмірі 458650 грн., обсяг прибутку від неоподатковуваних операцій складає 256550 грн.
Задача 2Необхідно визначити суму ПДВ, що підлягає сплаті в державний бюджет (відшкодуванню з бюджету) за результатами діяльності підприємства за звітний місяць, якщо підприємством протягом місяця здійснено такі операції:
10. Реалізовано обладнання на суму 25000 грн. з урахуванням ПДВ. 11. Сплачено земельний податок у розмірі 120 грн. 12. Виплачено дивіденди у суму 12000 грн.
Задача 3 Необхідно визначити суму ПДВ, що підлягає сплаті в державний бюджет (відшкодуванню з бюджету) за результатами звітного місяця, якщо підприємством протягом місяця здійснено такі операції: Протягом червня здійснено такі операції:
6. Виплачено заробітну плату працівникам – 60 000 грн. 7. Відвантажено готову продукцію на суму 48000 грн. урахуванням ПДВ. 8. Придбано сировину для основного виробництва на суму 125000 грн. з урахуванням ПДВ. 9. Передано майно в оренду на суму 1200 грн. 10. Підприємством надано послуги з міжнародних перевезень вантажу в розмірі 3500 грн. 11. Безкоштовно передано продукцію власного виробництва до будинку пристарілих для забезпечення власних потреб у сумі 5500 грн. 12. Нараховано амортизацію основних засобів у розмірі 1800 грн. 13. Придбано основні виробничі фонди, для виробництва готової продукції на суму 58000 грн. з урахуванням ПДВ. 14. Нараховано податок на прибуток у розмірі 2500 грн.
Задача 4 Визначити суму бюджетного відшкодування. Загальна сума придбаних у звітному періоді товарів, що відносяться до складу валових витрат підприємства, становить 45 000 грн. без ПДВ. Загальний обсяг реалізованих товарів (робіт, послуг) на митній території України в звітному періоді становить 28 000 грн. без ПДВ. Обсяг експортного продажу складає 10 000 грн. Задача 5Заповнити податкову накладну № 23 ПП “Акорд”, виписану ПАТ “Родон” на основі рахунку № 11 від 10.12.2012 р. за встановлення 4 шт. світильників РК-31 на суму 2400 грн. (без ПДВ). Довідкові дані
Задача 6 Необхідновизначити суму ПДВ, що підлягає сплаті в державний бюджет (відшкодуванню з бюджету) за результатами звітного місяця, якщо протягом звітного місяця здійснено такі операції: 1. Придбано сировину для основного виробництва на суму 48000 грн. (з урахуванням ПДВ). 2. Відвантажено готову продукцію на суму 50000 грн. (без урахування ПДВ). 3. Продано продукцію спеціального призначення для інвалідів на суму 780 грн. 4. Придбано верстати для використання у виробництві товарної продукції, на суму 24000 грн. без ПДВ. 5. Виплачено зарплату на суму 3600 грн. 6. Відвантажено готову продукцію на суму 36000 грн. в т.ч. ПДВ
Задача 7 Необхідно визначити величину податку на прибуток, що підлягає сплаті в бюджет за результатами звітного кварталу та заповнити декларацію з податку на прибуток підприємства, якщо приватне підприємство “Мрія” протягом 2 кварталу поточного року здійснило такі операції: Реалізовано товарів на загальну суму 52000 грн. Сума податку на додану вартість нарахованого на вартість продажу товарів – 10400 грн. . Витрати на відрядження працівників підприємства, підтверджені документально – 1245 грн. Сума штрафів отриманих за рішенням сторін договору – 655 грн. Сума амортизаційних відрахувань, фондів виробничого призначення – 2254 грн. Нараховано заробітну плату працівникам підприємства – 26800 грн. Здійснено відрахування від фонду оплати праці працівників підприємства – 12440 грн. Доходи, що не враховані у складі валового доходу періодів, що передують звітному і виявлені у звітному періоді, склали 860 грн. Вартість майна, отримана платником податку як компенсація за примусове відчуження державою майна платника податку становить 5500 грн. Сума витрат не врахованих у попередніх податкових періодах у зв’язку з допущенням помилок та виявлених у звітному податковому періоді у розрахунку податкового зобов’язання склала 950 грн.
Задача 8 Необхідно визначити величину податку на прибуток, що підлягає сплаті в бюджет за результатами звітного кварталу та заповнити декларацію з податку на прибуток підприємства, якщо приватне підприємство “Глорія” протягом 2 кварталу поточного року здійснило такі операції:
5. . Нараховано заробітну плату працівникам підприємства 30 000 грн.
8. . Витрати, пов’язані з підтвердженням відповідності продукції, систем якості – 870 грн.
10.Амортизаційні відрахування звітного періоду – 1980 грн. 11. Витрати на опалення та освітлення 1500 грн. 12. Витрати перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників склали 5500 грн.
Задача 9 Визначити суму валових витрат підприємства за результатами звітного кварталу, якщо підприємство протягом кварталу здійснило такі операції:
Задача 10 Визначити суму податку на прибуток, що підлягає сплаті за звітний квартал.
Задача 11 Гурбель С.А., ідентифікаційний номер 2786549870, працює головним інженером на ПП “Глорія”. За січень поточного року працівник отримав такі доходи: - нараховано заробітну плату – 1250 грн.; - нараховано премію – 230 грн.; - нараховано оплату лікарняного листка тимчасової непрацездатності –345 грн.; - отримано аліменти – 720 грн.; - нараховано добові на відрядження – 120 грн.; - отримано виграш в державну лотерею – 2000 грн. Необхідно визначити суму утримань єдиного соціального внеску за місяць, розрахувати суму податку з доходів фізичних осіб, що необхідно утримати з робітника за місяць та заповнити форму 1 ДФ.
Задача 12 Слободян В.А., ідентифікаційний номер 2654380967, працює головним бухгалтером на ПП “Плюс”. Громадянка має посвідчення постраждалого від ЧАЕС 1 категорії, є самотньою матір’ю двох дітей у віці до 18 років. Громадянка у березні поточного року має такі доходи: - нараховано заробітну плату за основним місцем роботи відповідно до штатного розкладу – 1300 грн.; - нараховано оплату лікарняного листка тимчасової непрацездатності за основним місцем роботи – 230 грн.; - сума державної матеріальної соціальної допомоги – 560 грн.; - отримано виграш у державну лотерею – 12000 грн.; - матеріальна допомога – 800 грн.; - сума страхових виплат, що отримані за договором довгострокового страхування – 550 грн. Необхідно визначити суму утримань єдиного соціального внеску за місяць, розрахувати суму податку з доходів фізичних осіб, що необхідно утримати з робітника за місяць та заповнити форму 1 ДФ.
Задача 13 Вінтоняк І.А., ідентифікаційний номер 3154385361, є працівником ПП “Орхідея”. Громадянка має двох дітей у віці до 18 років, одна дитина інвалід дитинства. Громадянка за квітень поточного року має такі доходи: - нараховано заробітну плату за основним місцем роботи згідно відомості – 1200 грн.; - нараховано компенсацію за невикористану відпустку – 350 грн.; - отримано аліменти – 600 грн.; - нараховано премію – 150 грн.; - отримано допомогу по догляду за дитиною інвалідом – 150 грн.; - отримано дивіденди – 200 грн. Необхідно визначити суму утримань єдиного соціального внеску за місяць, розрахувати суму податку з доходів фізичних осіб, що необхідно утримати з робітника за місяць та заповнити форму 1 ДФ. Задача 14Петров М.С., ідентифікаційний номер 6509450967, є бухгалтером на ПП “Глорія”. За січень поточного року отримано такі длходи : - заробітну плату – 1050 грн.; - суму державної матеріальної та соціальної допомоги – 850 грн. - лікарняні – 230 грн. - аліменти – 350 грн. Необхідно визначити суму утримань єдиного соціального внеску за місяць, розрахувати суму податку з доходів фізичних осіб, що необхідно утримати з робітника за місяць та заповнити форму 1 ДФ.
Задача 15 Працівник ПП “Плюс”, Сичкан В.Р., ідентифікаційний номер 1434398931, за січень поточного року отримав наступні доходи: - заробітну плату – 2100 грн.; - премію – 400 грн.; - виграш у державну лотерею – 1500 грн. - добові на відрядження 90 грн. Необхідно визначити суму утримань єдиного соціального внеску за місяць, розрахувати суму податку з доходів фізичних осіб, що необхідно утримати з робітника за місяць та заповнити форму 1 ДФ.
Задача 16Семенюк В.Є., ідентифікаційний номер 2611180654, працює менеджером на ПП “Стиль”, яка є одинокою матір’ю та має трьох дітей до 18 років. За січень нараховано такі доходи:: - заробітну плату – 3200 грн.; - допомога з тимчасової втрати непрацездатності – 400 грн.; - сума державної матеріальної соціальної допомоги – 600 грн. - отримано виграш в державну лотерею – 1000 грн. - премію – 400 грн. Необхідно визначити суму утримань єдиного соціального внеску за місяць, розрахувати суму податку з доходів фізичних осіб, що необхідно утримати з робітника за місяць та заповнити форму 1 ДФ.
Задача 17Лесик Ф.К, ідентифікаційний номер 7634092167, працює касиром на ПП “Зірка”. Громадянка має двох дітей у віці до 18 років, одна з яких інвалід. - нараховано заробітну плату – 1000,00 грн.; - нараховано оплату лікарняного листка тимчасової непрацездатності – 100,00 грн.; - премія – 200 - сума державної матеріальної соціальної допомоги – 560,00 грн.; - отримано виграш у державну лотерею – 180,00 грн.; - аліменти – 600 грн. Необхідно визначити суму утримань єдиного соціального внеску за місяць, розрахувати суму податку з доходів фізичних осіб, що необхідно утримати з робітника за місяць та заповнити форму 1 ДФ. Задача 18Головний бухгалтер ПП “Меліса”, Федорак І.Д., ідентифікаційний номер 1235438040, є одинокою матір’ю та має двох дітей до 18 років, одна з яких інвалід. За січень нарахували за основним місцем роботи: - заробітну плату – 2500 грн.; - допомогу на поховання – 800 грн.; - премію – 50 грн.; - кошти видані підзвіт на відрядження – 350 грн. - компенсацію за несвоєчасну виплату заробітної плати – 50 грн. Необхідно визначити суму утримань єдиного соціального внеску за місяць, розрахувати суму податку з доходів фізичних осіб, що необхідно утримати з робітника за місяць та заповнити форму 1 ДФ.
Задача 19 Необхідно визначити суму акцизного податку, що має сплатити товаровиробник підакцизного товару. Обсяги реалізації партії горілки складає 5260 пляшок. Місткість однієї пляшки – 0,5л, вміст спирту 40%, ставка акцизного податку 24 грн. за 1л. 100-відсоткового спирту.
Задача 20 Необхідно визначити суму акцизного податку, що має сплатити товаровиробник тютюнових виробів на партію сигарет з фільтром 450 пачок (по 20 штук у кожній). Максимальна роздрібна ціна на сигарети 10,70 грн. Тверда ставка акцизного податку становить 26 грн. за 1000 шт., відсоткова ставка акцизного податку – 14 %.
Задача 21 Розрахувати суму акцизного податку на сигарети з фільтром.Довідкові дані:- партія сигарет з фільтром складає 100 пачок (по 20 шт. у кожній); - максимальна роздрібна ціна 3 грн.; - тверда ставка акцизного податку – 12 грн. за 1000 шт.; - відсоткова ставка акцизного податку – 9 %.
Задача 22Розрахувати суму акцизного податку на реалізовану виробником партію горілки. Довідкові дані:Партія горілки складає 3560 пляшок: - місткість однієї пляшки – 0,5л.; - вміст спирту 40%; - ставка акцизного податку 17 грн. за 1л. 100-відсоткового спирту.
Задача 23 Розрахувати суму акцизного податку на реалізовану партію шампанського. Довідкові дані:- партія шампанського складає 1000 пляшок; - місткість 0,75 л.; - ставка акцизного податку1,60 грн. за 1л.
Задача 24 У січні 2012 р. сім’я переїхала з квартири житловою площею 150 м2 до будинку житловою площею 510 м2. На скільки більше податку на нерухоме майно буде сплачувати сім’я, якщо на 1 січня 2013 р. мінімальна заробітна плата становитиме 1176 грн?
Задача 25 У м. Львів сума транспортного збору встановлена в розмірі 0,05% від мінімальної заробітної плати на 1 січня поточного року в день за кожен м2 земельної ділянки відведеної для паркування транспортних засобів, а в м. Дніпропетровськ 0,12% . У у м. Львів площа такої ділянки становить 280 м2, а у м. Дніпропетровськ - 160 м2. В якому місті власник транспортного засобу сплатить більше і на скільки транспортного збору в III кварталі поточного року?
Задача 26 Сума надходжень туристичного збору в серпні поточного року збільшилася відносно липневих надходжень туристичного збору на 10% і склала 51000 грн. На скільки відсотків вона б збільшилася, якби ставку податку було підвищено в 1,5; у 2 рази?
Задача 27 Необхідно визначити суму єдиного податку для суб’єкта малого підприємництва (СМП) – за ставкою 3 % до сплати за звітний період та суму ПДВ яка підлягає сплаті в бюджет (відшкодування з бюджету). Суб’єктом малого підприємництва реалізовано товаро-матеріальніх цінності на суму 15 000 грн. з урахуванням ПДВ. На розрахунковий рахунок отримано кошти за товаро-матеріальні цінності у сумі 16 000 грн. в т.ч. ПДВ. На розрахунковий рахунок суб’єкта малого підприємництва надійшли кошти за надані послуги у розмірі 6300 грн. з урахуванням ПДВ. Придбано сировину 24 в т.ч. ПДВ.
Задача 28 Необхідно визначити суму єдиного податку для суб’єкта малого підприємництва (СМП) – за ставкою 5 % до сплати, з кількістю працюючих 10 чоловік та суму податків, які необхідно сплатити за звітний період, виходячи з наступних даних: - згідно з контрактом на придбання матеріалів отримано оплату за матеріали на суму 28000 грн. з урахуванням ПДВ. - згідно з контрактом на реалізацію сировини відвантажено сировину на суму 3200 грн. з урахуванням ПДВ; - отримана в касу оплата за надані послуги 32000 грн. в з урахуванням ПДВ; - нарахована заробітна плата 14000 грн.
а) постійне представництво нерезидента; б) філія нерезидента; в) особа, яка спеціально уповноважена нерезидентом; г) отримувач послуг. 2. Вкажіть, хто із суб’єктів господарювання (СГ) зобов’язаний зареєструватися платником ПДВ: а) СГ, який надав послуги на території України з використанням Інтернет на суму 350 тис. грн. з врахуванням ПДВ упродовж останніх 12 календарних місяців б) платник єдиного податку у випадку добровільної реєстрації; в) СГ, у якого виручка від реалізації товарів за останні 12 календарних місяців склала 250 тис. грн., в тому числі 10 тис. грн. від реалізації безхазяйного майна; г) СГ, які ввозять товари на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню згідно із законодавством; д) СГ, у якого обсяг оподатковуваних операцій протягом останніх 12 календарних місяців становив 500 тис. грн. 3. У разі добровільної реєстрації особи як платника ПДВ, реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше: а) 10 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками; б) 20 числа календарного місяця; в) 20 робочих днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками; г) 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками. 4. Особі, що реєструється як платник ПДВ, присвоюється: а) код ЄДРПОУ; б) індивідуальний податковий номер; в) ідентифікаційний номер; г) категорія уваги. 5.Анулювання реєстрації особи як платника ПДВ відбувається: а) у день, що настає за днем проведення розрахунків із бюджетом останнього податкового періоду; б) у день, що настає за днем подання декларації з ПДВ останнього податкового періоду; в) з моменту подання заяви про анулювання реєстрації особи як платника ПДВ; г) через 10 днів після подання заяви про анулювання реєстрації особи як платника ПДВ. 6. Свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ вважається анульованим з дати: а) затвердження ліквідаційного балансу; б) подання заяви про анулювання свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ; в) анулювання реєстрації платника ПДВ органом ДПС; г) визнання судом недійсними установчих документів особи. 7. Датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ при ввезенні товарів на митну територію України є дата: а) перетину митного кордону України; б) оформлення митної декларації; в) випуску ввезених товарів у вільній обіг на митній території України; г) подання митної декларації для митного оформлення. 8. Для яких операції при визначенні дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ застосовується правило першої події? а) зарахування коштів на банківський рахунок платника ПДВ як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) постачання товарів/послуг з використанням торговельних автоматів; в) відвантаження товарів платником ПДВ; г) постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів; д) операцій фінансової оренди (лізингу). 9. Базою оподаткування операцій при постачанні товарів/послуг для розрахунку ПДВ є: а) договірна (контрактна) вартість, але не нижче за звичайні ціни; б) договірна (контрактна) вартість, але не нижче регульованої ціни (тарифу); в) договірна (контрактна) вартість, але не нижче ціни придбання; г) балансова вартість на момент їх постачання.
а) основні виробничі або невиробничі фонди ліквідуються за самостійним рішенням платника ПДВ; б) основні виробничі або невиробничі фонди ліквідуються у зв’язку з їх знищенням; в) основні виробничі або невиробничі фонди ліквідуються у зв’язку з їх зруйнуванням; г) основні виробничі або невиробничі фонди безоплатно передаються особі, яка не зареєстрована платником ПДВ; д) переведення необоротних активів до складу невиробничих фондів. 11. Податкові зобов’язання платника ПДВ виникають у разі: а) ліквідації основних фондів за самостійним рішенням платника податку; б) ліквідації основних фондів у зв’язку з їх знищенням або зруйнуванням; в) безоплатної передачі особі, яка є платником ПДВ; г) ліквідація здійснюється без згоди платника податку. 12. Податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом: а) 20 робочих днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця; б) 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця; в) 10 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця; г) 10 робочих днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця. 13. Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних з ПДВ встановлюється: а) Верховною Радою України; б) Кабінетом Міністрів України; в) Міністерством фінансів України; г) центральним податковим органом. 14. Вкажіть критерії, яким повинні відповідати платники ПДВ, котрі мають право вибрати квартальний податковий період: а) середньооблікова кількість працівників протягом трьох послідовних попередніх років не перевищувала 20 осіб; б) відповідають критеріям для отримання права на автоматичне бюджетне відшкодування; в) щорічний обсяг доходів протягом трьох послідовних попередніх років задекларовано у сумі, що не перевищує 3 млн. грн.; г) мають право на застосування нульової ставки податку на прибуток; д) мають позитивну податкову історію. 15. Вкажіть, що є підставою для проведення позапланової виїзної перевірки платника ПДВ: а) факт розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладних; б) обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування; в) з’ясування факту, за яким платник ПДВ не має права на отримання бюджетного відшкодування; г) до декларації не додано розрахунок суми бюджетного відшкодування. 16. Не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна, в якій сума ПДВ не перевищує: а)10 тис. грн.; б) 20 тис. грн.; в) 100 тис. грн.; г) 500 тис. грн. 17. Які новації Податкового Кодексу щодо податку на прибуток підприємств направлені на залучення інвестицій в оновлення основних засобів? а) звільнення на 10 років від оподаткування прибутку підприємств легкої промисловості, які виробляють продукцію на давальницькій сировині; б)поетапне зниження ставки податку на прибуток до 16% у 2014 р.; в) поетапне зниження ставки податку на прибуток до 16% у 2016 р.; г) запровадження на 5 років 0% ставки податку на прибуток для новоутворених суб’єктів господарювання; д) запровадження на 5 років 0% ставки для суб’єктів господарювання, що створені шляхом реорганізації. 18. Вкажіть суб’єкти господарювання, що класифікуються як платники податку на прибуток а) резиденти юридичні особи, які провадять господарську діяльність тільки на території України; б) резиденти юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами; в) установи кримінально-виконавчої системи та їх підприємства; г) представництво платника податків, що знаходиться на території будь якої територіальної громади; д)нерезиденти, що отримують доходи в Україні та мають дипломатичні привілеї або імунітет. 19. Вкажіть, що є об’єктом оподаткування податку на прибуток а) прибуток, який визначається шляхом зменшення суми валових доходів на суму валових витрат звітного та амортизаційних нарахувань; б) дохід, який визначається шляхом зменшення суми операційних витрат на суму загальновиробничих витрат; в) прибуток, який визначається шляхом зменшення суми доходів на суму собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та інших витрат; г) прибуток, який визначається шляхом збільшення суми доходів звітного періоду на суму собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суму інших витрат. 20. Вкажіть доходи, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств: а) суми попередньої оплати та авансів; б) доходи від реалізації товарів, виконаних робіт, наданих послуг; в) кошти або майно, що надходять у вигляді міжнародної технічної допомоги, яка надається відповідно до чинних міжнародних договорів; г) суми коштів або вартості майна, що надходить у вигляді інвестицій або реінвестицій у корпоративні права; д) доходи у вигляді дивідендів, отриманих від нерезидентів. 21. Що є підставою для визначення доходу платника податку на прибуток підприємств? а) дані фінансової звітності; б) дані податкової звітності; в) дані податкових реєстрів; г)данні первинних документів. 22. Дохід від операційної діяльності визначається у розмірі:
а) договірної (контрактної) вартості, але не менше ніж сума компенсації; б) договірної (контрактної) вартості але не більше звичайної ціни; в) договірної (контрактної) вартості, але не менше звичайної ціни; г) договірної (контрактної) вартості але не більше базової ціни. 23. Визначте, до яких доходів платника податку на прибуток підприємств включаються суми штрафів, фактично отримані за рішенням сторін договору або відповідних державних органів, суду. а) до доходів, що не враховуються при визначенні об’єкта оподаткування; б) до інших доходів; в) до доходів від операційної діяльності; г) до комісійних доходів. 24. Вкажіть, які доходи платника податку на прибуток підприємств класифікуються як “Інші доходи”? а)кошти або вартість майна, що надходять платнику податку у вигляді прямих інвестицій; б)доходи від операцій оренди/лізингу; в)вартість основних засобів, безоплатно отриманих платником податку з метою здійснення їх експлуатації; г)суми штрафів фактично отримані за рішенням сторін договору; д)сума попередньої оплати та авансів, отримана в рахунок оплати товарів, виконаних робіт, наданих послуг. 25. Вкажіть доходи, що враховуються для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств? а)комісійні доходи, в тому числі за кредитно-депозитними операціями. б)суми коштів отриманих платником податку як компенсація за примусове відчуження державою іншого майна платника податку; в)дивіденди, отримані платником податку від інших платників податків; г)суми акцизного податку, сплаченого покупцями підакцизних товарів на користь платника такого акцизного податку; д)суми дотацій, субсидій, капітальних інвестицій із фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування. 26. Суми емісійного доходу, отриманого платником податку на прибуток підприємств, включаються до: а) доходів від операційної діяльності; б) доходів від адміністративної діяльності; в) інших доходів; г) доходів, що не враховуються при визначенні об’єкта оподаткування. 27. Яким чином в податковому обліку відображають суми попередньої оплати, отриманої в рахунок оплати товарів, виконаних робіт, наданих послуг? а) включають до валових доходів; б) включають до витрат платника; в) відображають у доходах, що не враховуються при визначенні об’єкта оподаткування г) включають до фінансових витрат. 28. Датою визнання доходу від надання послуг та виконання робіт визнається: а) дата надходження коштів на рахунок платника податків; б) дата складання акта, який підтверджує виконання робіт; в) дата фактичного отримання платником податку товарів, послуг; г) дата нарахування платником податків доходу. 29. Вкажіть можливі варіанти визначення ступеня завершеності виробництва для самостійного нарахування платником податку на прибуток підприємств доходів з довготривалим (більше одного року) технологічним циклом виробництва: а) за питомою вагою податків, сплачених у звітному податковому періоді, у загальній очікуваній сумі податкових платежів; б) за питомою вагою витрат, здійснених у звітному податковому періоді, у загальній очікуваній сумі таких витрат; в) за питомою вагою доходів, отриманих у звітному податковому періоді, у загальній очікуваній сумі таких доходів; г) за питомою вагою обсягу послуг, наданих у звітному податковому періоді, у загальному обсязі послуг, які мають бути надані; д) за питомою вагою прибутку, отриманого у звітному податковому періоді, у загальній очікуваній сумі прибутків. 30. Зазначте види витрат, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування податку на прибуток підприємств: а) матеріальні та загальновиробничі витрати; б) від’ємний результат від операцій з іноземною валютою та банківськими металами; в) витрати на собівартість продукції та адміністративні витрати; г) суми попередньої (авансової) оплати товарів, робіт, послуг; д) загальновиробничі витрати. 31. До яких витрат включають собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг? а) фінансових витрат; б) інших витрат звичайної діяльності; в) загальновиробничих витрат; г) витрат операційної діяльності. 32. Що є підставою для визначення витрат платника податку на прибуток підприємств? а) данні фінансової звітності; б) данні податкової звітності; в) дані податкових реєстрів; г) данні первинних документів. 33. Вкажіть до якого звітного періоду відносяться витрати, що формують собівартість реалізованих товарів? а) того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів; б) визнаються витратами у будь-якому звітному періоді; в) звітного періоду, наступного за тим, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів; г) звітного періоду, в якому здійснено передоплату за реалізовані товари. 34. Чи включаються до витрат банківських установ, витрати, пов’язані з реалізацією заставленого майна? а) не включаються; б) включаються у розмірі, що не перевищує 50% попереднього оподаткованого прибутку; в) включаються у повному обсязі; г) включаються у розмірі, що не перевищує 80% фонду оплати праці. 35. До складу яких витрат відносяться витрати на опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення та інших послуг з утримання виробничих приміщень? а) загальновиробничих витрат; б) інших операційних витрат; в) адміністративних витрат; г) фінансових витрат. 36. До яких витрат слід включати витрати на утримання основних засобів загальновиробничого призначення? а) прямі матеріальні витрати; б)валові витрати; в) загальновиробничі витрати; г) витрати операційної діяльності. 37. До складу яких витрат відносяться винагороди за консультаційні, інформаційні, аудиторські послуги? а) інших витрат від звичайної діяльності; б) загальновиробничих витрат; в) фінансових витрат; г) адміністративних витрат, спрямовані на обслуговування та управління підприємством. 38. До адміністративних витрат, спрямованих на обслуговування та управління підприємством, належать: а) амортизація нематеріальних активів загальногосподарського використання; б) витрати на врегулювання спорів у судах; в) витрати на опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення та інші послуги з утримання виробничих приміщень; г) плата за розрахунково-касове обслуговування та інші послуги банків; д) амортизація нематеріальних активів загальновиробничого призначення. 39. До складу якої групи витрат враховуються витрати на рекламу, дослідження ринку, на передпродажну підготовку товарів? а) загальновиробничі витрати; б) інші операційні витрати; в) адміністративні витрати; г) витрати на збут. 40. До витрат на збут та пов’язаних з реалізацією товарів, виконаних робіт, наданих послуг відносяться: а) витрати на рекламу та дослідження ринку (маркетинг); б)витрати на пакувальні матеріали для затарювання товарів на складах готової продукції; в)витрати на службові відрядження й утримання апарату управління підприємством; г)витрати на гарантійний ремонт і гарантійне обслуговування; д)витрати на оплату послуг зв'язку. 41. Суму амортизації наданих в оперативну оренду необоротних активів відносять до: а) витрат майбутнього звітного періоду; б) витрат, що не враховуються при визначенні об’єкта оподаткування; в) інших операційних витрат; г) витрат банківських установ. 42. Вкажіть до якої групи витрат відносяться нарахування процентів за випущеними облігаціями а) фінансові витрати; б) інші операційні витрати; в) адміністративні витрати; г) витрати на збут. 43. Вкажіть до яких витрат включаються суми попередньої (авансової) оплати товарів, робіт, послуг? а) операційні витрати; б) загальновиробничі витрати; в) не включаються до складу витрат; г) інші витрати. 44. До суб’єктів оподаткування акцизним податком відносять осіб, які: а) виробляють та ввозять підакцизні товари на митну територію України; б) реалізують конфісковані підакцизні товари , підакцизні товари, визнані безхазяйними; в) дотримуються вимог митних режимів та цільового використання підакцизних товарів; г) отримують доходи з джерел їх походження в Україні або виконують агентські (представницькі) функції для таких нерезидентів або їх засновників; д) вивозять з митної території України підакцизні товари, незалежно від наявності внесених до них іноземних інвестицій. 45. До об’єктів оподаткування акцизним податком відносять операції з: а) реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів; б) передачі підакцизних товарів з метою власного споживання; в) ввезення підакцизних товарів на митну територію України; г) експорту підакцизних товарів платником податку за межі митної території України; д) ввезення підакцизних товарів на митну територію України, призначених для службового користування дипломатичними представництвами іноземних держав. 46. Звільняються від сплати акцизного податку операції з: а) реалізації легкових автомобілів для інвалідів, оплата вартості яких здійснюється за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів; б) ввезення підакцизних товарів на митну територію України, призначених для офіційного користування дипломатичними представництвами іноземних держав; в) реалізації скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах для потреб населення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; г) реалізації підакцизних товарів (продукції) з метою власного споживання, промислової переробки, здійснення внесків до статутного капіталу, а також своїм працівникам; д) реалізації конфіскованих підакцизних товарів (продукції), підакцизних товарів (продукції), визнаних безхазяйними. 47. До операцій, які не підлягають оподаткуванню акцизним податком, відносять: а) вивезення підакцизних товарів платником податку за межі митної території України, засвідчене належно оформленою митною декларацією; б) ввезення на митну територію України раніше експортованих підакцизних товарів, у яких виявлено недоліки, для повернення їх експортеру; в) реалізація або передача у користування підакцизних товарів, звільнених від оподаткування до закінчення строку; г) реалізація підакцизних товарів з метою власного споживання, промислової переробки, здійснення внесків до статутного капіталу, а також своїм працівникам; д) реалізація конфіскованих підакцизних товарів, підакцизних товарів , визнаних безхазяйними, підакцизних товарів , за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання. 48. Базою оподаткування при обчисленні акцизного податку за адвалорними ставками є: а) вартість реалізованого товару, виробленого на митній території України, за встановленими виробником максимальними роздрібними цінами без ПДВ та з урахуванням акцизного податку; б) вартість товарів, що ввозяться на митну територію України, за встановленими імпортером максимальними роздрібними цінами на товари, які він імпортує, без ПДВ та з урахуванням акцизного податку; в) кількісна величина підакцизних товарів, визначена в одиницях виміру ваги, об’єму, об’єму циліндрів двигуна автомобіля або в інших натуральних показниках; г) кількість реалізованого товару, виробленого на митній території України, за встановленими виробником максимальними роздрібними цінами з врахуванням ПДВ та з урахуванням акцизного податку; д) вартість товарів , що ввозяться на митну територію України, за встановленими імпортером максимальними роздрібними цінами на товари, які він імпортує, з ПДВ та з урахуванням акцизного податку. 49. Оподаткування підакцизних товарів (продукції) таких як: спирт етиловий, алкогольні напої, пиво, нафтопродукти, скраплений газ, транспортні засоби, проводиться із застосуванням ставок: а) специфічних; б) адвалорних; в) адвалорних та специфічних; г) змішаних. 50. Змішані (одночасно адвалорні та специфічні) ставки акцизного податку застосовують при оподаткуванні: а) тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну; б) спирту етилового, алкогольних напоїв, пива; в) нафтопродуктів, скрапленого газу; г) транспортних засобів. 51. Сьогодні в Україні до підакцизних товарів відносять: а) спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; б) тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; в) нафтопродукти, скраплений газ; г) сільськогосподарську продукцію; д) енергоресурси, гідроенергоресурси, теплові, електроенергія АЕС. 52. Базовий податковий період сплати акцизного податку становить: а) календарний день; б) календарний квартал; в) календарний місяць; г) календарний рік. 53. Строк подачі декларації акцизного податку: а) щомісяця, не пізніше 20 числа наступного періоду; б) щомісяця, не пізніше 15 числа наступного періоду; в) щоквартально, не пізніше 40 числа наступного періоду; г) щоквартально не пізніше 20 числа наступного періоду. 54. Акцизний податок з підакцизних товарів, вироблених на митній території України, сплачується: а) протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку; б) протягом 20 календарних днів, наступних за останнім днем подачі податкової декларації; в) не пізніше дати відвантаження готової продукції; г) після реалізації підакцизних товарів на території України. 55. Власник готової продукції, виробленої з давальницької сировини, сплачує акцизний податок до бюджету: а) при придбанні марок акцизного податку; б) не пізніше дати відвантаження готової продукції; в) протягом 120 календарних днів придбанні марок акцизного податку; г) протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем подачі податкової декларації. 56. Акцизний податок із ввезених на митну територію України підакцизних товарів сплачується: а) до або в день подання митної декларації; б) при придбанні марок акцизного податку; в) не пізніше дати відвантаження готової продукції; г) протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем подачі податкової декларації. 57. Сума податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених з давальницької сировини, розраховується із застосуванням ставок податку, що діють на дату: а) відвантаження готової продукції її замовнику; б) ввезення підакцизних товарів на митну територію України; в) вивезення підакцизних товарів з митної території України; г) реалізації підакцизних товарів на території України. 58. Не підлягають маркуванню марками акцизного податку: а) алкогольні напої і тютюнові вироби, які імпортуються в Україну з інших країн; б) алкогольні напої із вмістом спирту етилового від 8,5 % об’ємних одиниць та тютюнові вироби, які ввозяться в Україну; в) алкогольні напої і тютюнові вироби, які ввозяться в Україну і розміщуються у митному режимі магазин безмитної торгівлі; г) еталонні (моніторингові) чи тестові зразки тютюнових виробів, які не призначені для продажу вроздріб і ввозяться на митну територію України акредитованими державними випробувальними лабораторіями; д) алкогольні напої і тютюнові вироби, які постачаються для реалізації магазинам безмитної торгівлі безпосередньо вітчизняними виробниками такої продукції за прямими договорами. 59. Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є: а) фізичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості; б) юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості; в) особа, що перебуває в спільній частковій власності за належну їй частку житлової нерухомості; г) особи, які перебувають у спільній сумісній власності житлової нерухомості, але не поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб; д) особа, які виховує троє і більше дітей. 60. Об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно є: а)земельна ділянка; б)об’єкт житлової нерухомості; в)земельна ділянка і об’єкт житлової нерухомості; г)об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави. 61. Базовий податковий період для податку на нерухоме майно дорівнює календарному: а) місяцю; б) кварталу; в) півріччю г) року. 62. Для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, ставка податку на нерухоме майно: а) не може перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв.м; б) становить 0,5 % від мінімальної заробітної плати за 1 кв.м; в) не може перевищувати 0,3 % розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв.м; г) становить 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати. 63. Для житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставка податку на нерухоме майно: а) не може перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв.м; б) становить 0,5% від мінімальної заробітної плати за 1 кв.м; в) не може перевищувати 2,7% розміру мінімальної заробітної плати; г) становить 1,5% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв.м. 64. Для житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів, ставка податку на нерухоме майно за 1 кв. метр становить: а) 0,7 % розміру мінімальної заробітної плати; б) 1% розміру мінімальної заробітної плати; в) 1,5% розміру мінімальної заробітної плати; г) 2,7% розміру мінімальної заробітної плати. 65. Для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, ставки податку на нерухоме майно за 1 кв. метр житлової площі об’єкта житлової нерухомості становить: а) 0,7 % розміру мінімальної заробітної плати; б) 1% розміру мінімальної заробітної плати; в) 1,5% розміру мінімальної заробітної плати; г) 2,7% розміру мінімальної заробітної плати. 66. Податкове повідомлення-рішення про суму податку на нерухоме майно надсилається органами ДПС платникам до: а) 1 лютого звітного року; б) 1 червня звітного року; в) 1 липня звітного року; г) 1 жовтня звітного року. 67. Юридичні особи подають органу ДПС декларацію на нерухоме майно до: а) 1 січня звітного року; б) 1 лютого звітного року; в) 1 липня звітного року; г) 1 грудня звітного року. 68. Фізичні особи сплачують податкове зобов’язання з податку на нерухоме майно: а) протягом 30 днів авансовими внесками по завершенню звітного (податкового) періоду; б) авансовими внесками щомісячно до 30 числа; в) авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом; г) протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. 69. Юридичні особи сплачують податкове зобов’язання з податку на нерухоме майно: а) протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; б) авансовими внесками щокварталу до 15 числа місяця, що наступає за звітним кварталом; в) до20 числа місяця, що наступає за звітним кварталом; г) авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом. 70. Зменшення бази оподаткування об'єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи-платника податку дозволяється: а) один раз за базовий податковий (звітний) період; б) щоквартально; в) за умови наявності лише одного об’єкта житлової нерухомості; г) з 2015 року один раз за базовий податковий (звітний) період. 71. База оподаткування об'єкта житлової нерухомості – житловий будинок, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, зменшується на: а) 250 кв.м один раз за базовий податковий (звітний) період; б) 120 кв.м один раз за базовий податковий (звітний) період; в) 100 кв.м один раз на рік; г) 50 кв.м. щомісячно; 72. База оподаткування об'єкта житлової нерухомості - квартира, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, зменшується на: а) 250 кв.м один раз на рік; б) 120 кв.м один раз за базовий податковий (звітний) період; в) 100 кв.м один раз за базовий податковий (звітний) період;; г) 50 кв.м. щомісячно. 73. Пільги, що надаються один раз за базовий податковий (звітний) період із сплати податку на нерухоме майно, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку передбачають: а) перенесення строків сплати податку; б) зменшення бази оподаткування об'єкта житлової нерухомості -квартири; в) зменшення бази оподаткування об'єкта житлової нерухомості -житлового будинку; г) зменшення ставки податку за 1 кв. м житлової площі; д) зменшення бази оподаткування об'єкта житлової нерухомості –дачного будинку. 74. Об’єктом оподаткування збору за місця для паркування транспортних засобів є: а)земельна ділянка; б)комунальні гаражі; в)стоянки, паркінги; г) автомобільні дороги загального користування. 75. Ставка збору за місця паркування транспортних засобів встановлюється у розмірі: а) 0,02 - 0,10 % від мінімальної заробітної плати за кожен день провадження діяльності; б) 0,03 - 0,10 % мінімальної заробітної плати за 1 кв.м площі земельної ділянки; в) 0,02 - 0,15 % мінімальної заробітної плати за кожен день провадження діяльності; г) 0,03 - 0,15 % мінімальної заробітної плати за 1 кв.м площі земельної ділянки. 76. Платниками податку на доходи фізичних осіб є: а) фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; б) пов’язана особа; в) фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; г) фізична особа - нерезидент, який має дипломатичні привілеї; д) податковий агент. 77. Чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом зменшення загального оподатковуваного доходу на суми податкової знижки такого звітного року, є: а) об’єктом оподаткування; б) базою оподаткування; в) одиницею бази оподаткування; г) прибутком. 78. Які доходи включаються до оподаткування податком з доходів фізичних осіб? а) суми пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення; б) заробітна плата, нарахована (виплачена) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту); в) суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору; г) доходи, отримані фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності; д) вартість успадкованого, отриманого у дарунок майна. 79. Не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб такі доходи: а) сума пенсій; б) кошти, отримані платником податку в рахунок компенсації (відшкодування) вартості майна (нематеріальних активів), примусово відчуженого державою; в) сума винагород, нарахованих відповідно до умов цивільно-правового договору; г) сума аліментів; д) сума безповоротної фінансової допомоги. 80. Право на податкову знижку при оподаткуванні доходів фізичних осіб надається: а) податковому агенту; б) роботодавцю; в) резиденту, який має реєстраційний номер платника податку; г) нерезиденту, який має дипломатичні привілеї; д) фізичній особі, яка через свої релігійні переконання, відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відмітку у паспорті. 81. Заробітна плата шахтарів та працівників, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, оподатковується податком з доходів фізичних осіб за ставкою: а) 0%; б) 5%; в) 10%; г) 15%. 82. Дохід платника податків - фізичної особи, нарахований у вигляді проценту на поточний або депозитний банківський рахунок, оподатковується за ставкою: а) 0%; б) 5%; в) 10%; г) 15%. 83. Доходи платника податків - фізичної особи, нараховані як виграш чи приз, отриманого від організатора азартної гри, оподатковуються за ставкою: а) 30%; б) 15%; в) 10%; г) 5%. 84. Грошові виграші у спортивних змаганнях (крім винагород спортсменам – чемпіонам України, призерам спортивних змагань міжнародного рівня, у тому числі, спортсменам – інвалідам), оподатковуються податком з доходів фізичних осіб за ставкою: а) 30%; б) 15%; в) 10%; г) 5%. 85. Не включається до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку з доходів фізичних осіб сума витрат на: а) оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини; б) косметичне лікування; в) переобладнання транспортного засобу у зв’язку з переходом на один з видів біопалива; г) сплату видатків на придбання доступного житла. 86. Доходи фізичної особи, одержані у вигляді заробітної плати, які перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, оподатковуються за ставкою: а) 10%; б) 15%; в) 17%; г) 25%. 87. Право на застосування 150% податкової соціальної пільги при сплаті податку на доходи фізичних осіб має фізична особа - платник податку, яка є : а) одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником - у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років; б) інвалідом від участі у бойових діях в республіці Афганістан; в) утримує дитину-інваліда - у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років; г) є інвалідом ІІІ або IV групи, у тому числі з дитинства; д) особою, віднесеною законом до І або ІІ категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, включаючи осіб, нагороджених грамотами Президії Верховної Ради УРСР у зв’язку з їх участю в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. 88. Право на застосування 200% податкової соціальної пільги при сплаті податку на доходи фізичних осіб має платник податку-фізична особа, яка є: а) одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем), або опікуном, піклувальником - у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років; б) учнем, студентом, аспірантом, ординатором, ад’юнктом; в) Героєм України, Героєм Радянського Союзу, Героєм Соціалістичної Праці або повним кавалером ордена Слави чи ордена Трудової Слави; г) учасником бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на якого поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". 89. Податкова соціальна пільга застосовується у разі отримання доходу фізичною особою, який: а) отриманий одночасно з доходом у вигляді стипендії, грошового чи майнового забезпечення учнів, студентів, аспірантів, що виплачується з бюджету; б) представляє собою суму загального місячного оподатковуваного доходу від одного працедавця у вигляді заробітної плати; в) отриманий самозайнятою особою від підприємницької діяльності; г) відмінний від заробітної плати. 90. Платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації у випадку: а) перебування на строковій військовій службі; б) виїзду за кордон на постійне місце проживання; в) неповнолітніми або недієздатними особами; г)отримання доходу у вигляді спадщини; д) перебувають у розшуку за станом на кінець звітного податкового року. 91. Дохід, отриманий платником податку-фізичною особою від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, оподатковується за ставкою: а) 15%; б) 10%; в) 5%; г) 1%. 92. Податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою оподатковуються такі об’єкти спадщини : а) вартість власності, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення; б) будь-який об’єкт спадщини, який успадковується спадкоємцем-нерезидентом; в) вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення; г) будь-який об’єкт спадщини, який успадковується спадкоємцем від спадкодавця – резидента. 93. Податок з доходів фізичних осіб сплачується до бюджету у такий термін: а) протягом 3 днів, наступних за днем виплати доходу; б) під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом; в) протягом 10 днів, наступних за днем виплати доходу; г) в день подання звіту податковим агентом. 94. Доходи фізичних осіб – підприємців, сума яких не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, оподатковуються за ставкою: а) 15%; б) 10%; в) 17%; г) 5%. 95. Юридичні особи - суб'єкти господарювання, які протягом календарного року використовують працю 30 найманих осіб і обсяг доходу яких не перевищує 3 млн. гривень належать до: а) 1 чи 2 груп платників єдиного податку; б) 3 чи 5 групи платників єдиного податку; в) 4 групи платників єдиного податку; г) не можуть бути платниками єдиного податку. 96. При спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності для суб’єктів господарювання – фізичних осіб-підприємців визначено: а) 2 групи платників єдиного податку; б) 3 групи платників єдиного податку; в) 4 групи платників єдиного податку; г) 5 груп платників єдиного податку. 97. Фізичні особи - підприємці, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна, не використовують працю найманих осіб і обсяг доходу яких не перевищує 3 млн. грн. належать до: а) 1 групи платників єдиного податку; б) 2 групи платників єдиного податку; в) 3 групи платників єдиного податку; г) 4 групи платників єдиного податку. 98. Фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 тис.грн. належать до: а) 1 групи платників єдиного податку; б) 2 групи платників єдиного податку; в) 3 групи платників єдиного податку; г) 4 групи платників єдиного податку. 99. Юридичні особи - суб'єкти господарювання, у яких середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб та обсяг доходу не перевищує 20 млн.грн. належать до: а) 1 чи 2 груп платників єдиного податку; б) 3 чи 5 груп платників єдиного податку; в) 4 групи платників єдиного податку; г) 6 групи платників єдиного податку. 100. Юридичні особи - суб'єкти господарювання, у яких середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб та обсяг доходу не перевищує 5 млн.грн. належать до: а) 1 чи 2 груп платників єдиного податку; б) 3 групи платників єдиного податку; в) 4 групи платників єдиного податку; г) 5 групи платників єдиного податку. 101. Дохід юридичної особи - платника єдиного податку при продажу основних засобів визначається: а) як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу; б) як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу, та їх балансовою вартістю; в) їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу; г) сумою коштів, отриманих від їх продажу. 102. Дохід фізичної особи - підприємця, що визначається для цілей оподаткування єдиним податком, включає: а) дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі; б) пасивні доходи у вигляді процентів чи дивідендів; в) доходи, отримані від продажу нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності; г) страхові виплати; д) вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг). 103. Дохід юридичної особи, що визначається для цілей оподаткування єдиним податком, включає: а) дохід отриманий протягом податкового (звітного) періоду у нематеріальній формі, у т.ч. її філіями; б) суми кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності; в) вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів; г) суми коштів та вартість майна, внесені засновниками платника єдиного податку до його статутного капіталу; д) суми коштів цільового призначення, що надійшли від фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. 104. Вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів, за які отримано аванс у період сплати інших податків і зборів, включається до суми доходу платника єдиного податку: а) 1 чи 2 груп платників єдиного податку; б) 3 групи платників єдиного податку; в) 4 групи платників єдиного податку; г) 5 чи 6 груп платників єдиного податку. 105. Платниками єдиного податку не можуть бути суб'єкти господарювання, які здійснюють: а) обмін іноземної валюти; б) діяльність з надання послуг пошти та зв'язку; в) видобуток, реалізацію корисних копалин; г) послуги, пов'язані з сільським та лісовим господарством; д) прокат речей особистого користування та побутових товарів. 106. Платниками єдиного податку можуть бути: а) адвокати, страхові брокери; б) відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку; в) банки, ломбарди, лізингові та страхові компанії; г) фізичні особи - підприємці, які надають виключно бухгалтерські послуги; д) іноземці, які зареєстровані підприємцями відповідно до законодавства України. 107. Для фізичних осіб-підприємців - платників єдиного податку відсоткова ставка цього податку, у разі сплати ПДВ, може встановлюватися у розмірі: а) 3 % доходу; б) 10 % доходу; в) 10% розміру мінімальної заробітної плати; г) 7% доходу; д) 5% доходу. 108. Фіксовані ставки єдиного податку встановлена для платників єдиного податку: а) першої групи; б) другої групи; в) третьої групи; г) четвертої, шостої групи; д) п’ятої групи. 109. Для фізичних осіб - підприємців фіксовані ставки єдиного податку, залежно від виду їх господарської діяльності, встановлюються: а) сільськими радами; б) селищними радами; в) міськими радами; г) Кабінетом Міністрів України; д) Державною податковою службою України. 110. Для фізичних осіб - підприємців фіксовані ставки єдиного податку, залежно від виду їх господарської діяльності, встановлюються: а) 1 до 10 % розміру мінімальної заробітної плати; б) 2 до 20 % розміру мінімальної заробітної плати; в) 5 % від доходу (для неплатників ПДВ); г) 15 % доходу. 111. Для 2-ої групи платників єдиного податку фіксовані ставки цього податку встановлюються у межах від: а) 1 до 10 % розміру мінімальної заробітної плати; б) 2 до 20 % розміру мінімальної заробітної плати; в) 5 % від доходу (для неплатників ПДВ); г) 15 % доходу. 112. Додаткова ставка у розмірі 15% встановлюється для платників єдиного податку: а) 1 та 2 груп; б) 3 групи; в) 4 групи; г) 5 групи; д) 6 групи. 113. Визначте групи платників єдиного податку, для яких ставка єдиного податку встановлюється у розмірі 15 % до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку: а) перша група; б) друга група; в) третя група; г) четверта та шоста групи; д) п’ята группа. 114. Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються у відсотках до: а) розміру мінімальної заробітної плати; б) доходу; в) суми перевищення граничного обсягу доходу; г) доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж грошовий. 115. Відсоткові ставки єдиного податку встановлюються у відсотках до: а) суми перевищення граничного обсягу доходу; б) доходу; в) доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж грошовий; г) розміру мінімальної заробітної плати.
ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ, ЯКІ ВИНОСЯТЬСЯ НА ІСПИТ З ДИСЦИПЛІНИ “ПОДАТКОВА СИСТЕМА”
14. Первинний облік ПДВ та порядок заповнення декларації з ПДВ 15. Механізм справляння ПДВ 16.Операції, які звільняються від оподаткування ПДВ
18. Податковий кредит та податкове зобов’язання
24. Об’єкт обкладання акцизним податком та платники акцизного податку
46.Податкова декларація з податку на доходи фізичних осіб
48.Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи
СТУДЕНТІВ
Дисципліна викладаєтьсяводному семестрі і завершується заліком. В процесі оцінювання знань студента з дисципліни доцільно орієнтуватись на такі визначальні критерії:
Під час проведення практичних занять за результатом відповіді оцінювання студента здійснюється за національною шкалою: - “відмінно” – за вичерпну відповідь на поставлене питання і повністю правильне вирішення практичного завдання чи задачі. - “добре” – за повну відповідь на теоретичне питання з деякими неточностями чи несуттєвими помилками у практичних завданнях. - “задовільно”– за неповну відповідь щодо теоретичного матеріалу, при допущенні суттєвих неточностей чи помилок при заповненні звітів. - “незадовільно”– виставляється у разі допущення грубих помилок, які свідчать про відсутність знань з поставлених питань. Критерії оцінки за тестуванням: - “відмінно” – не менше 90% правильних відповідей; - “добре”– не менше 70% правильних відповідей; - “задовільно”– не менше 50% правильних відповідей; - “незадовільно” – менше 50% правильних відповідей. Оцінювання знань студентів з дисципліни складається із таких змістових модулів контролю і встановлюється максимальна оцінка балів: – контролю знань на семінарських заняттях – 30 балів; – самостійної роботи – 30 балів; – контрольної роботи – 40 балів.
Система оцінювання знань з дисципліни “Податкова система”, форма контролю (залік)
Ваговий коефіцієнт визначено діленням максимальної кількості балів на кількість оцінок (30 балів поділено на 5 оцінок дорівнює 6), (40 балів – на 5 оцінок дорівнює 8). Цей коефіцієнт необхідний для визначення балу за кожний модуль. Наприклад, на семінарських заняттях студент отримав оцінки: 5, 4, 5, 4, 4. Сума оцінок становить 22. Після 22 ділимо на 5 (кількість оцінок), одержимо оцінку 4,4. Переводимо її у 100 бальну систему (4,4 множимо на 6 – ваговий коефіцієнт і одержуємо 26,4 бали). За самостійну роботу студент отримав оцінку 5. Перевівши у 100 бальну систему (оцінку 5 множимо на 6 – ваговий коефіцієнт одержимо 30 бали). За контрольну роботу студент отримав 4. Перевівши у 100 бальну систему (оцінку 4 множимо на 8 – ваговий коефіцієнт одержимо 40 балів). Загальна сума балів за модульні роботи складає (26,4 + 30 + 32 = 88,4 балів). Підсумовані всі бали за змістові модулі дають можливість виставити студенту залік. Заокруглюємо до 88 балів. За університетською шкалою 80-89 балів означає “зараховано”, “В”.
Система оцінювання за університетською, національною та шкалою ЄКТС (залік)
8. СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
19. Милявська Е.П., Сердюк О.М. Податкова система. Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. – К.: Видавничий дім “Слово”, 2005 – 345 с. 20. Податкова система: Підручник 2-ге видання, виправлене і доповнене / За загальною редакцією С.М. Онисько – Львів: “Магнолія Плюс”; видавець В.М. Піча, 2004. С. 332. 21. Пріб К.А. Податкова система України: термінологія і формулювання основних положень: [навч. посібн.] / К.А. Пріб, В.І. Федько. – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 320 с. 22. Про податковий кодекс // Всеукраїнська професійна бухгалтерська газета Все про бухгалтерський облік. – 2011. – № 69-70 23. Про податковий кодекс // Всеукраїнська професійна бухгалтерська газета Все про бухгалтерський облік. – 2011. – № 98-99
25. Ткаченко Н.М. Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність: [підручник] / Н.М. Ткаченко. – К.: Алеута, 2010. – 926 с. 26. Хом’як Р.Л. Бухгалтерський облік та оподаткування: [навч. посібн.] / Р.Л. Хом’як, В.І. Лемішовський. – Львів: Бухгалтерський центр “Ажур”, 2009. – 1112 с. 27. nibu.factor.ua – сайт журналу “Податки та бухгалтерський облік”.
9. ДОДАТКИ
__________
(грн.)
Додатки на ___ арк. Інформація, наведена в Податковій декларації та додатках до неї, є достовірною.
____________________________________________ 1 Заповнюється за бажанням платника податку. 2 Податкова декларація подається у разі, якщо постійне представництво нерезидента визначає оподаткований прибуток у загальному порядку. 3 Заповнюється у разі самостійного виправлення помилок шляхом уточнення показників Податкової декларації відповідно до статті 50 розділу ІІ Податкового кодексу України. 4 Цей додаток подається виключно за підсумками звітного (податкового) року. 5 Цей додаток(ки) подається(ються) у разі виправлення помилки(ок) у складі звітної/звітної нової/консолідованої Податкової декларації. За кожний звітний (податковий) період, у якому виявлено помилку(ки), подається окремий додаток. 6 У відповідних клітинках проставляється позначка „х”, крім клітинок під літерами „ВП”, „ПН” та „СБ”, у яких проставляється кількість поданих додатків ВП, ПН та СБ до Податкової декларації. 7 Зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті. Ця частина Податкової декларації заповнюється посадовими (службовими) особами органу державної податкової служби
Податковий розрахунок ______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________
за _________________________
*Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті.
Навчальне видання
Жук Ольга Іванівна Шеленко Діана Іванівна Якубів Валентина Михайлівна
ПОДАТКОВА СИСТЕМА
Методичні вказівки
Підписано до друку ___________ Формат 60х84/16. Папір офс. Друк офс. Ум. друк. арк. 3,5. Наклад 100 прим.
Видавництово___________________
|