|
Главная \ Методические указания \ Методические указания и информация \ Право інтелектуальної власності
Право інтелектуальної власностіДата публикации: 28.03.2019 14:20
Завдання ІІ. Проаналізувати стан захисту комерційної таємниці (ноу-хау) на підприємстві або в організації та скласти: 1) приблизний перелік інформації, з якою має справу «підприємство / організація», яка може бути віднесена до комерційної таємниці; 2) перелік організаційних заходів, які необхідно запровадити з метою захисту комерційної таємниці; 3) перелік внутрішніх нормативних актів, які повинні забезпечувати охорону комерційної таємниці «підприємства чи організації» від несанкціонованого розголошення (зазначити вид документа та опис його основного змісту або додати готовий документ). Рекомендовані джерела: 1) Экономическая безопасность предприятия: защита коммерческой тайны. – К.: Издательский Дом «Ин Юре», 2000. – 400с. 2) публікації в науково-практичному журналі «Інтелектуальна власність»; 3) публікації журналі «Теорія і практика інтелектуальної власності»; 4) публікації в російських періодичних виданнях «Интеллектуальная собственность. Промышленная собственность» та «Патенты и лицензии». Результати виконаної роботи подати у формі аналітичного звіту обсягом від 10 до 15 сторінок друкованого тексту належним чином оформленого з використанням фактичного та аналітичного матеріалу. Звіт має містити рекомендації підприємству або організації щодо вдосконалення організації захисту комерційної таємниці.
Завдання IІІ (обрати один з варіантів на вибір). Завдання спрямоване на закріплення знань з приводу договірних форм розпорядження майновими правами інтелектуальної власності. Необхідно скласти договір, який стосується розпорядження майновими правами інтелектуальної власності, обравши один із варіантів, які наведені нижче. У договорі має бути використана правильна термінологія (відповідно до законодавства). Необхідно звернути особливу увагу на формулювання предмета договору. Договір має відповідати вимогам чинного законодавства. Договір обов’язково повинен містити: (1) всі істотні умови відповідного виду договору; (2) необхідні умови для ефективного врегулювання договірних відносин; (3) має продемонструвати практичні навички користування публічними базами даних про об’єкти права інтелектуальної власності. Діапазон оцінки практичних навичок за цим завданням 0-15 балів.
Варіант-1 Скласти ліцензійний договір на використання знаку, міжнародна реєстрація № 1038689, за таких умов: а) обсяг прав, що передається –11, 21 та 30 класи МКТП; б) вид ліцензійних платежів – роялті; в) дата укладання ліцензійного договору – дата написання роботи; г) строк дії ліцензійного договору – до 01.01.2030; д) зареєстровано та діють декілька ліцензійних договорів на використання зазначених знаків. Зазначити у ліцензійному договорі всі необхідні та достатні умови (розділи) для його здійснення відповідно до чинного законодавства. Надати визначення терміну “продукція по ліцензії”. Оформити всі необхідні документи для реєстрації зазначеного договору у передбаченому законодавством порядку.
Варіант2 Скласти ліцензійний договір на використання винаходу за патентом України № 85985 за таких умов: а) вид ліцензійних платежів – паушальний; б) дата укладання ліцензійного договору – дата написання роботи; в) строк дії ліцензійного договору – максимально можливий; г) територія дії договору - Україна. д) видача Ліцензіатом субліцензій тільки з письмового дозволу власника свідоцтва. Зазначити у ліцензійному договорі всі необхідні та достатні умови (розділи) для його здійснення відповідно до чинного законодавства. Надати визначення терміну “продукція по ліцензії”. Оформити всі необхідні документи для реєстрації зазначеного договору у передбаченому законодавством порядку.
Варіант-3 Скласти ліцензійний договір на використання знака для товарів і послуг за свідоцтвом України № 94292 за таких умов: а) обсяг прав, що передається - клас МКТП 1; б) вид ліцензійних платежів – роялті; в) дата укладання ліцензійного договору – дата написання роботи; г) строк дії ліцензійного договору – до 01.01.2027; д) територія дії договору – Україна; е) видача Ліцензіатом субліцензій тільки с письмового дозволу власника свідоцтва. Зазначити у ліцензійному договорі всі необхідні та достатні умови (розділи) для його здійснення відповідно до чинного законодавства. Надати визначення терміну “продукція по ліцензії”. Оформити всі необхідні документи для реєстрації зазначеного договору у передбаченому законодавством порядку.
Варіант-4 Скласти ліцензійний договір на використання знака для товарів і послуг за свідоцтвом України № 224126 за таких умов: а) обсяг прав, що передається - класи МКТП 35; б) вид ліцензійних платежів – роялті; в) дата укладання ліцензійного договору – дата написання роботи; г) строк дії ліцензійного договору – до 01.01.2027; д) територія дії договору – Україна; е) видача Ліцензіатом субліцензій тільки з письмового дозволу власника свідоцтва. Зазначити у ліцензійному договорі всі необхідні та достатні умови (розділи) для його здійснення відповідно до чинного законодавства. Надати визначення терміну “продукція по ліцензії”. Оформити всі необхідні документи для реєстрації зазначеного договору у передбаченому законодавством порядку.
Завдання ІV На основі аналізу літературних джерел та публікацій науково-практичного характеру скласти міні-кейс на тему «Теорія та практика управління інтелектуальною власністю (на конкретному прикладі)». При виконанні завдання доцільно спиратися на а) досвід провідних компаній та транснаціональних корпорацій; б) досвід однієї з країн світу чи міжнародної організації. В основному матеріалі міні-кейсу необхідно визначити певну ситуацію щодо ситуації економічного суб’єкту та його дії щодо об’єктів права інтелектуальної власності, а також наслідки цих дій чи бездіяльності, дії та наслідки для конкурентів. Після викладення основного матеріалу кейсу в роботі необхідно навести перелік з 3-4 питань, відповіді на які в результаті аналізу має дати група студентів, які ознайомилися з основним матеріалом міні-кейсу. При складанні міні-кейсу доцільним вважається використання матеріалів іншомовних джерел та подібних кейсів. Наприкінці обов’язковим є список використаних джерел та літератури. Результати виконаної роботи подати у формі аналітичного звіту обсягом від 5 до 8 сторінок друкованого тексту належним чином оформленого з використанням фактичного та аналітичного матеріалу, або у формі презентації.
|