|
Санація МУФДата публикации: 09.09.2017 07:35
ТЕМАТИКА НАУКОВИХ ЕСЕ
Друга частина індивідуального завдання виконується студентами всіх форм навчання і передбачає проведення оцінки ймовірності банкрутства підприємства. Студенти проводять оцінку підприємства, на якому проходять практику (або працюють), якщо мають доступ до аналітичної інформації, даних бухгалтерського обліку та форм фінансової звітності підприємства, а обране підприємство функціонує не менше 5-ти років. Якщо студенти не мають доступу до аналітичної інформації та форм звітності підприємства, то для проведення аудиту необхідно використати інформацію, розміщену на сайтах: www.istock.com.ua, www.smida.gov.ua Друга частина ДКР повинна складатися з наступних розділів:
Для здійснення аналізу можна використовувати чинні методики одно факторного та багатофакторного дискримінантного аналізу, окремі з яких наведено в списку рекомендованої літератури. Результати розрахунків з відповідними поясненнями слід оформити в таблицях. Форми фінансової звітності та інші дані, які використовувались при написанні роботи, також додаються до роботи. Рекомендації і висновки повинні бути конкретними, містити в собі чіткі висновки щодо фінансовоекономічного стану підприємства( стан стійкий, підприємство перебуває в фінансовій кризі і на ньому слід вживати санаційних заходів, фінансовий стан несумісний з подальшим існуванням і до нього слід застосувати процедуру ліквідації тощо) та практичні рекомендації щодо його поліпшення, які ґрунтуються на здійснених дослідженнях. Індивідуальна контрольна робота оформлюється як окреме наукове дослідження обсягом не менш 15 аркушів (шрифт, кількість знаків тощо як в наукових есе).
Діагностика ймовірності банкрутства підприємства Модель Альтмана
, де = оборотний капітал / сума активів; = нерозподілений прибуток / сума активів; = операційний прибуток / сума активів; = ринкова вартість акцій / сума заборгованості; = обсяг продажу (виручка) / сума активів. Результати чисельних розрахунків за моделлю Альтмана показали, що узагальнюючий показник Z може набувати значення в межах [1,81 ÷ 2,99]. При цьому підприємства, для яких Z > 2,99, потрапляють в число фінансово стійких, підприємства, для яких Z < 1,81, є безумовно неспроможними, а інтервал (від 1,81 до 2,99) становить зону невизначеності.
Модель Романа Ліса для оцінки фінансового стану
, де = оборотний капітал / сума активів; = операційний прибуток / сума активів; = нерозподілений прибуток / сума активів; = власний капітал / позиковий капітал. Граничне значення для цієї моделі дорівнює 0,037.
Прогнозна модель Таффлера
, де – операційний прибуток / короткострокові зобов’язання; – оборотні активи / сума зобов'язань; – короткострокові зобов'язання / сума активів; – виручка / сума активів.
Модель Спрінгейта
Дана модель має такий вигляд: Z = 1,03 А + 3,07 В + 0,66 З + 0,4 D, де А – робочий капітал / загальна вартість активів; В – прибуток до виплат / загальна вартість активів; З – прибуток до виплат / короткострокова заборгованість; D – обсяг продажу / загальна вартість активів. Вважається, що точність прогнозування банкрутства за цією моделлю становить 92%, однак згодом цей показник меншає. Якщо Z < 0,862, то підприємство вважається потенційним банкрутом.
|