|
ЗадачіДата публикации: 02.09.2017 15:49
1. За результатами фінансового аналізу діяльності підприємств-аналогів отримані такі значення мультиплікаторів: Ціна/чистий прибуток – Х, ступінь довіри до нього – Х; Ціна/грошовий потік – Х, ступінь довіри до нього – Х; Ціна/балансова вартість активів – Х, ступінь довіри до нього – Х. Діяльність підприємства-об’єкта оцінки характеризується такими даними: прибуток до оподаткування – Х тис. грн., амортизація - Х тис. грн., балансова вартість активів – Х тис. грн. Оцінити вартість об’єкта оцінки.
3. Необхідно розрахувати вартість складної технологічної лінії, конструктивними елементами якої є техніка трьох видів, у залежності від існуючого попиту на неї. При чому: техніки 1-го виду використано Х %, техніки 2-го виду — Х %, техніки 3-го виду — Х %. Собівартість аналогів, яка припадає на 1 % техніки 1-го виду — Х грн; 2-го виду — Х грн; 3-го виду — Х грн.
4.Підприємство володіє ноу-хау виробництва масляної фарби. Витрати на виробництво фарби без використання ноу-хау складають Х грн на 1 кг. При цьому Х % собівартості складають витрати праці. Обсяг продажу підприємства дорівнює Х т фарби на рік. Ноу-хау дає можливість заощаджувати на кожному кілограмі фарби Х грн. за рахунок використовуваних матеріалів і Х % трудових витрат. За прогнозами, ця перевага зберігатиметься протягом 4 років. Необхідно оцінити вартість ноу-хау при ставці дисконту Х %.
5.Ринкова вартість усіх активів підприємства оцінюється в Х тис. грн.., а зобов’язань – Х тис. грн. Фактичний прибуток до оподаткування –Х тис. грн., ставка податку на прибуток – Х %. Середньогалузева рентабельність власного капіталу – Х %. Ставка капіталізації – Х %. Оцінити вартість гудвілу.
7.Підприємство «Альфа» розробило нову технологію виробництва запасних частин для автомобілів, що сприяє підвищенню ефективності використання обладнання підприємства, і отримало патент на неї. Якщо раніше протягом року на виробничих потужностях підприємства можливо було виробляти Х тис. одиниць продукції, то після освоєння нової технології продуктивність збільшилась до Х тис. одиниць продукції. Ціна одиниці продукції становить Х грн. Собівартість продукції становить Х % від її ціни. Визначити вартість технології, якщо ставка дисконту дорівнює Х %, а тривалість прогнозного періоду Х років.
8. Використовуючи перелічену нижче інформацію, розрахуйте мультиплікатори: ціна/чистий прибуток, ціна/грошовий потік. Фірма має в обігу Х акцій, ринкова ціна однієї акції Х грн. ЗВІТ ПРО ПРИБУТКИ Й ЗБИТКИ
9. На основі методу дисконтування грошових потоків розрахуйте теперішню вартість виробничої нерухомості, яку підприємець здає в оренду на 5 років з отриманням наступних сум орендної платні:
10 Підприємство розглядає можливість придбання ліцензії на виготовлення нової продукції. Запланований обсяг виробництва і реалізації продукції за ліцензією становить у перший рік Х тис. шт., другий рік — Х тис. шт., третій рік — Х тис. шт. Ціна одиниці продукції по роках дії ліцензії становить Х грн, Х грн, Х грн. Ставка роялті незмінна по роках і становить Х % від обсягу реалізованої продукції. Ставка дисконтування — Х %.
11. Оцінити вартість земельної ділянки міського зоопарку, який відвідують Х людей на рік. Вартість квитка складає Х грн, при цьому Х % відвідувачів не сплачують за вхід. Крім того, кожен відвідувач витрачає в середньому близько Х грн на їжу та розваги, з яких до зоопарку у вигляді прибутку надходить Х %. Загальні витрати зоопарку складають Х грн на рік. Вартість усіх тварин зоопарку та майна складає Х грн. Ставка капіталізації встановлена на рівні Х %.
12. Ринкова вартість активів підприємства дорівнює Х грн, чистий прибуток — Х грн. Середній дохід на активи дорівнює Х %. Ставка капіталізації — Х %. Потрібно оцінити вартість гудвілу.
14. Об'єкт нерухомості протягом п’яти років забезпечує в кінці кожного року потік орендних надходжень у Х тис.грн. Після отримання останньої орендної плати він буде спроданий за Х тис.грн. Витрати щодо продажу складуть Х тис.грн. Розрахуйте сукупну поточну вартість майбутніх надходжень грошових коштів, якщо ймовірність отримання запланованої суми оренди й продажу потребує застосування ставок дисконту у Х% і Х % відповідно.
15. Поточна вартість будівель і споруд становить Х тис. грн; середньорічний дохід від використання земельномайнового комплексу в господарській діяльності товариства дорівнює Х тис. грн. Визначити вартість земельної ділянки у складі цілісного земельно-майнового комплексу ТОВ, якщо коефіцієнт капіталізації для нерухомості становить Х %, а для землі — Х %.
1) продаж через 2 роки за Х тис. грн. 2) продаж через 3 роки за Х тис. грн. 3) продаж через 4 роки за Х тис. грн. Обґрунтувати, яка з пропозицій є найкращою при ставці дисконту – Х %.
Таблиця 1Інформація про підприємства-аналоги
18. Необлаштована земельна ділянка надана підприємством в оренду під автостоянку для тимчасового зберігання легкових автомобілів на Х місць. За умовою сторін плата за оренду земельної ділянки встановлена на рівні Х % річного фактичного доходу від автостоянки. Вважається, що Х-відсотковий рівень завантаження автостоянки відповідає її ефективному використанню. Відомо, що плата за машино-місце на автостоянці становить Х грн за добу; ставка капіталізації для землі в даному районі складає Х %.
19. Проведіть розрахунок необхідних коштів для формування потенціалу технологічного персоналу ПАТ “Ганна”.
20. Вартість основних фондів заводу на 1.01. звітного року становила Х тис.грн., з Х уведено в дію основних фондів на суму Х тис.грн., а з Х виведено з експлуатації основних фондів на Х тис.грн. Обсяг виробництва продукції у звітному періоді становив Х тис.грн. Визначити усі можливі показники ефективності використання основних фондів.
21. Розрахувати фондовіддачу та фондомісткість продукції у звітному та плановому роках, якщо виробництво товарної продукції у звітному році становило Х тис. грн., а у плановому передбачається ріст виробництва на Х%. Середньорічна вартість основних фондів у звітному році становила Х тис. грн. Вартість основних фондів на кінець звітного періоду становила Х тис. грн., а протягом планового року прогнозується введення основних фондів на Х тис. грн. на Х
24. Норматив оборотних засобів підприємства у звітному році становив Х тис. грн, а обсяг реалізованої продукції — Х тис. грн. Як повинні змінитися коефіцієнт оборотності та тривалість обороту, якщо в плановому році передбачено збільшення обсягу реалізованої продукції на Х %, а нормативу оборотних засобів — лише на Х %?
|