|
ЗадачиДата публикации: 22.04.2019 17:16
Задача 1 Експерти підприємства, що виробляє канцелярські товари, визначили доцільними такі показники прибутку залежно від ситуації на ринку.
Якщо експерти впевнені, що попит на товари зростатиме, а його структура залишиться незмінною, то який вид продукції слід вибрати? Чому? Якщо існує ризик (експерти вважають найбільш імовірною реалізацію ситуації № 1 — 25 %, № 2—40 %, № 3—35 %), то вибір будь-якого виду продукції є оптимальним? Припустимо, що умови реалізації товарів будуть несприятливими. Який вид продукції Ви б обрали? Обґрунтуйте відповідь і зробіть висновки.
Задача 2 Катерина Станіславівна 20 років пропрацювала в готельно-ресторанному бізнесі і, нарешті, планує відкрити власне кафе, розглядаючи три варіанти дій, наведених на рисунку.
За першим варіантом Катерина Станіславівна розглядає відкриття великого кафе вартістю 1250 тис. грн. При цьому можливі великий попит (річний дохід в обсязі 325 тис. грн протягом наступних 5 років) з імовірністю 0,65 і низький попит (щорічні збитки 7 5 тис. грн.) з імовірністю 0,35. Другий варіант передбачає відкриття маленької кав’ярні вартістю 545 тис. грн. При цьому варіанті можливі великий попит (річний дохід в обсязі 225 тис. грн протягом наступних 5 років) з імовірністю 0,85 і низький попит (щорічні збитки 45 тис. грн) з імовірністю 0,15. Також Катерина Станіславівна не виключає відкладення відкриття кафе на один рік для збирання додаткової інформації, яка може бути позитивною чи негативною з імовірністю 0,87 і 0,13, відповідно. У разі позитивної інформації можна відкрити кав’ярню за вказаними вище розцінками, а в разі ймовірності великого і низького попиту змінюються на 0,9 і 0,1, відповідно. Доходи на наступні чотири роки залишаються попередні. У разі негативної інформації підприємець кафе відкривати не буде. Усі розрахунки виражені в поточних цінах і не повинні дисконтуватися. Наведіть дерево рішень. Визначте найефективнішу послідовність дій, ґрунтуючись на очікуваних прибутках. Яка очікувана вартісна оцінка найкращого рішення?
Задача 3 Роман розглядає бізнес-план відкриття власного підприємства, а саме — центру з виробництва програмного забезпечення для систем контролю доступу. Якщо він відкриє великий центр, то за сприятливого стану ринку отримає 1700 тис. грн прибутку, за несприятливого — зазнає збитків 1400 тис. грн. Маленький центр принесе йому 1300 тис. грн прибутку за сприятливого стані ринку і 1000 тис. грн збитків — за несприятливого. Шанси сприятливого і несприятливого стану ринку він оцінює однаково. Дослідження ринку, яке може провести експертна компанія, обійдеться підприємцю в 100 тис. грн. Експертна компанія вважає, що стан ринку виявиться несприятливим з імовірністю 0,4. Водночас за позитивного експертного висновку стан ринку виявиться сприятливим з імовірністю 0,9. За негативного висновку стан ринку може виявитися сприятливим з імовірністю 0,3. Використовуючи дерево рішень, допоможіть підприємцю прийняти слушне рішення. Чи слід замовляти проведення дослідження ринку? Чи слід відкривати центр програмного забезпечення, і якщо так, то який саме? Яка очікувана вартісна оцінка найкращого рішення?
|